Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy mindenkinek a saját gyereke a legfontosabb?

Figyelt kérdés
Pl adott egy mozaikcsalád, ahol apukának a közös gyereken kívül van egy az előző kapcsolatából. Itt gyakorin is mindig támadják az új feleséget, hogy ha pl beteg a nagy nem akarja, hogy oda menjen, nem akar úgy pénzt áldozni rá, hogy emiatt a sajátjának kevesebb legyen, stb. Pedig amúgy nem ez a természetes ösztön, hogy az ember a saját gyerekét védi bármi áron?
szept. 16. 23:52
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
94%
A szamárköhögéses példánál maradva, a kicsi nagyobb eséllyel fogja elkapni anyukától vagy apukától, mint a tesótól aki 10 éven belül oltva volt ellene. A nagy tesó nem vendég akit vagy beengedsz vagy nem. Az apja háza az ő otthona. Próbálnám házon belül elkülöníteni ha beteg, de az nem opció hogy nem jöhet oda. Ha lenne nagy tesó aki a saját gyerekem azt sem tenném az utcára mert beteg. Nem is értem hogy merül fel. Az anyaság meghülyít egyeseket, bár ilyen gondolatokkal már előtte is defektesek lehettek erkölcsileg.
tegnapelőtt 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
80%

"A nagy tesó nem vendég akit vagy beengedsz vagy nem. Az apja háza az ő otthona"


Ez így van. De ezt nem sikerül megèrteni, hogy egy gyerek az apjánál nem vendég.

tegnapelőtt 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
83%

De ha nem első lenne mit csinálnál? A tesó/k addig nem mennek haza? Nálunk amikor a legkisebb újszülött volt már ovis és elsős volt a két nagyobb. Az ovist még csak csak otthon lehet tartani, de az iskolást nem 🤷🏼‍♀️. Eleinte apuka vitte-hozta őket, aztán én a kicsivel. Nem csak a tesókkal találkoztak így (hozzáteszem: nem kapott el semmit, nem fogdoshatták persze a gyerekek, de bevittem).

A szamárköhögés meg elég rossz példa, egyrészt amiatt, amit a 21-es írt, másrészt ezt baromi egyszerű megelőzni annyival, hogy a harmadik trimeszterben az anyát beoltják, ezzel immunizálva a magzatot is, plusz a szoptatással az anya ellenanyagai is védik (a friss oltással a szamárköhögés ellen is, mert tuti van ellenanyag az anya szervezetében, ami a tejjel átmehy). Egy oltással meglehet előzni ezt a problémát 🤷🏼‍♀️.

tegnapelőtt 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 A kérdező kommentje:
23as mikor kezdődött ez a járvány már nem tudtam beoltatni magam
tegnapelőtt 11:39
 25/59 anonim ***** válasza:
78%
Kibújt a szög a zsákból. Mégis rólad van szó. Magadat beoltattad? Hidd el jóval nagyobb eséllyel kapod el te és adod át a szamárköhögést mint a nagyobb gyerek.
tegnapelőtt 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
88%

"2 hónapos babánk van és az anyósom el akarta hozni az iskolás unokatesóját mert annyira babázni akar, mi meg megmondtuk, hogy így ne haragudjon, de ne hozza mikor a picinek még nincsenek oltásai."


Ha az unokatesó egészséges, hülyeség megtiltani a látogatást.

tegnapelőtt 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
11%
Kedves kerdezo! En vagyok a mostoha, vallalom, de en sem engednem ide a ferjem elso gyereket a picihez. A mienk osz vegen/ tel elejen fog szuletni, es nem, nem johet ide ha beteg. A gyerek fel sem fogja ha egy hetveget kulon toltenek, az apja meg igenis birja ki azt a hetveget. Mert ugye nekem is a sajat gyerekem az elso es legfontosabb :)
tegnapelőtt 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
93%

"A gyerek fel sem fogja ha egy hetveget kulon toltenek, az apja meg igenis birja ki azt a hetveget. Mert ugye nekem is a sajat gyerekem az elso es legfontosabb :)"


Az apjának is. Tudod, a másik gyereknek is a te párod az apja. De nem baj, majd még tovább, lesz egy harmadik nő, és akkor a te gyereked lesz az, aki "fel se fogja" majd

tegnapelőtt 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
32%
A DiPerTe oltást Magyaroszgáon 1954-ben vezették be. Ha ennél idősebb vagy, akkor hogy lehet 2 hónapos gyereked?
tegnapelőtt 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
92%
Van egy egy éves kisfiunk, a férjemnek pedig egy 12 éves nagyfia előző kapcsolatából. Jött már ide betegen, amikor az anyja nem tudott rá vigyázni, és ráadásul a közös gyerek még sokkal kisebb volt, kb két hónapos. Én felertem ésszel, hogy ő is a család tagja, attól, hogy nekem "csak" mostohagyerek. Annyi, hogy a saját szobájában feküdt, oda mi nem mentünk, nem puszilgatta, a kicsit, stb. Nem lett belőle semmi gond. Ha pénzre van szüksége a nagynak, az is alap dolog, hogy nem akarom megvonni tőle, megint csak mert ő is családtag, és joggal utalna meg a férjem, ha gonosz mostoha lennék. Ne legyünk olyan narcisztikusak, hogy minden csak nekünk és a sajátunknak jár. Én őt is szeretem, igen, más, mint a saját, de akkor is fontos ő is ugyanúgy. Aki ezt nem képes így kezelni, ne akarjon mozaikcsalad része lenni, mert azzal sok ember életét megkeseríti. Nem mindenkinek való ez.
tegnapelőtt 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!