Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy mindenkinek a saját gyereke a legfontosabb?

Figyelt kérdés
Pl adott egy mozaikcsalád, ahol apukának a közös gyereken kívül van egy az előző kapcsolatából. Itt gyakorin is mindig támadják az új feleséget, hogy ha pl beteg a nagy nem akarja, hogy oda menjen, nem akar úgy pénzt áldozni rá, hogy emiatt a sajátjának kevesebb legyen, stb. Pedig amúgy nem ez a természetes ösztön, hogy az ember a saját gyerekét védi bármi áron?
szept. 16. 23:52
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
93%

A természetes ösztönt azért jó lenne, ha időnként felülírná a felettes én, vagyis az erkölcsi szabályok, jó ízlés, altruizmus stb.

Ha a nő csak annyira felül tudna emelkedni ösztönein, hogy belássa: a férfinak ugyanolyan fontos a nagy is, mint a kicsi, és ha szereti azt a férfit, akkor őt a külön élő gyerekével együtt kell szeretnie, mert az őhozzá tartozik.

Ezért van az, hogy a mozaikcsalád a normál családnál több tapintatot és kompromisszumkészséget igényel mindenki részéről.

szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%

Ami a házastársamnak fontos, az nekem is fontos. A magam részéről nem tudom elképzelni, hogy egy házasság e nélkül működőképes legyen. Akár a szüleiről, akár a gyerekeiről, akár a barátairól legyen szó, vagy netán a munkájáról, hobbijáról, számára fontos tárgyakról, mindegy. Pedig nyilván nekem is van családom, hobbim, életem, de egy jó házasságban az ember nem csak a saját szempontjait nézi. A házastársammal együttérzek, a boldogsága fontos nekem. Nyilván megvannak a határaim, nem rendelődöm alá totálisan, de nem is kell ahhoz, hogy szamítsanak az ő szempontjai. Főleg azért, mert ezt az odafigyelést én is megkapom tőle, így teljesen kiegyensúlyozott a kompromisszumvállalási hajlandóságunk.

Ezekkel a fent leírt elvekkel teljesen szembemenne az, ha a gyerekéről való gondoskodásban nem lennék partner.

tegnapelőtt 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértitek amit írtam, nem arról van szó, hogy az új feleség nem szereti, fúrja, gonosz mostoháskodik a nagyobb gyerekkel. Hanem pl mikor itt is van olyan kérdés, hogy beteg a nagy, újszülött baba van a családban és féltik, hogy elkap valamit. Ilyen esetben azért nem normális, hogy az embernek fontosabb a saját gyereke, mint a másik?
tegnapelőtt 05:32
 4/51 anonim ***** válasza:
83%

Az alapfelállás is lehet problémás egy családnak, ha nincs megfelelő önbizalma, önértékelése, érzelmi érettsége a feleknek, de mozaikcsaládnál meg aztàn pláne szuper mentális állapotúaknak kell(ene) lennie a feleknek.

És ezek a kérdések nem születnének.

Alapból a családok kb. 90%-a diszfunkcionális, soha nem jártak önismeretbe a felek, és borzasztó állapotúak.

Aki nem tudja és nem is akarja kezelni ezt, ne válasszon gyerekes pasit.

Írod, hogy te nem akarsz pénzt áldozni arra a gyerekre, aki nem a tiéd. Aztán pedig az a kérdés, hogy az embernek nem a sajátja kellene, hogy a legfontosabb legyen. De igen. Csakhogy a férjednek az a gyerek a sajátja. Nemcsak a közös gyereketek a fontos neki.

Pszichológust, családterapeutát lenne érdemes keresni, mert teljesen eszköztelen, féltékeny és önbizalomhiányos vagy. Pont az a kategória, aki nem fejlett érzelmileg, nem tudja kezelni ezt a helyzetet és arra építkezett, hogy úgyis a legeslegfontosabb a közös gyerek lesz. Pedig abszolút nem lehet fontossági sorrend gyerekek esetében. Ezt vállaltad, sajnos viselni nem tudod. Egyszer majd számot vetsz.

tegnapelőtt 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond, ha azt se várja el hogy az ő előző kapcsolatából született gyereke velük éljen. Tehát ha az apáé hétvégente van ott akkor az övé is max akkor. Ugye így gondoltad?
tegnapelőtt 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó és nem is azt írtam, hogy valaki ne akarna költeni a másik gyerekre. Csak pl sarkalatos példa, de mi van ha a nagyobb 20-30 ezres játékért hisztizik, de ha apuka megveszi a kicsinek még lehet kajàra se jut hó végén?
tegnapelőtt 05:59
 7/51 anonim ***** válasza:
68%

4-es vagyok.

A tudatosságnak kellene felváltani az ösztönösséget végre. Az van, hogy nagyon kevés embernek szabadna gyereket vállalni. Ennek ellenére sokan vállalnak kb. nulla személyiséggel, állati ösztönből.

Ahol apuka megveszi a 20-30 ezres játékot, ott nincs agy. Egyik félnek sem.

tegnapelőtt 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, te nem vennéd meg a gyerekednek amit szeretne?
tegnapelőtt 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
95%

Pl ha lenne egy közös nagyteso aki egy újszülött mellett beteg akkor azt kidobná az anyuka az udvarra?

Vagy ha a pasi gyereke velük élne nem lenne anyja azt is kidobná?

A pasinak ugyanúgy fontos a saját gyereke mint az anyukának a közös gyerek.

tegnapelőtt 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%

"Csak pl sarkalatos példa, de mi van ha a nagyobb 20-30 ezres játékért hisztizik, de ha apuka megveszi a kicsinek még lehet kajàra se jut hó végén?"


Apuka nyilván nem veszi meg, ha kaja múlik rajta. De amúgy ha megveszi, akkor ő is a saját gyerekét tartja fontosabbnak, nem? Az elsőt, aki már megvolt a kicsi előtt. Ex anyuka is őt tartja fontosabbnak, xarik a kicsire. Jelenlegi anyuka dolga a kicsi. O tudta, hogy van másik gyerek.

tegnapelőtt 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!