Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren ti mit szóltok...

A játszótéren ti mit szóltok ahhoz, hogy a gyermeketek bicaját, rollerét, autóját, idegen gyerekek köztulajdonnak tekintik?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem nem nyúl más gyerek járművéhez, de az övét állandón mások leamortizálják. Esetleg, mondjuk jó lenne még a későbbiekben kistesónak, ha majd lenne, vagy uncsitesóknak. Mondtam a gyereknek, hogy szóljon, hogy az az övé. Erre egy anyuka azt mondta rá, hogy irígy. Honnan tudja más, hogy az adott bringát stb. esetleg nem elhunyt nagyszülőtől kapta.
aug. 14. 20:33
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Lelakatolom a bringát, a féket a csengőt, a lámpát piszkálják. Lelakatolom az autót a kormánynál, a gombjait nyomogatják, ráülnek. Igen, mostmár lakatot használunk. Ha kívülről láncolom a keritéshez, akkor sem hagyják békén. Utánunk húzni sem jó opció, akkor sem hagyják békén. Meg kell piszkálni valakinek akkor is. Otthon hagyni sem opció, nem dísznek van. Minden játszótéren van 1 2 3 gyerek, akinek muszáj kipróbálni. A múltkor a lámpát vette le egy gyerek a bringáról. Szerintem volt vagy 5 éves.
aug. 15. 09:06
 22/26 anonim ***** válasza:
80%

Túltolod, ez már nem hihető. 10 éve jatszóterezünk, ilyennel azért soha nem talalkoztunk, holott 100+ jatszótéren jartunk már.

Kívül lezárt biciklit soha senki nem akart még piszkálni. Hogy amikor a gyerekek bent vannak?

aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet, hogy konkret pár gyerek a gond? Mert én sem nagyon találkozom ilyesmivel. Mondjuk a kisauto lehet nagyon csábító, nem túl gyakori jelenség...
aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
76%
Ez nekem is nehezen hihető, hogy a játszótéren kívül piszkálják. Ha lezárt a játszótér, hogy nyitják ki az ajtót? Megoldás : ha mindig ugyanazok, erőteljesen rájuk szólsz, hogy meg ne lásd többet. Lehet még olyant, hogy az autót állítva láncolod ki, hogy ne tudjanak ráülni. Esetleg valamilyen hálót vagy ponyvát ráborítani.
aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen nincs, pedig vannak c-s mauglik bőven, de ami le van zárva, vagy csak a tárolók mellé van rakva, arról tudja mindenki, hogy privát. Egyszer megcsengette a kisfiam biciklijén a csengőt egy kb 1,5 éves kislány, de már ő utána is rohant az anyja, hogy nem szabad, az nem közös. Ezen kívül semmi. Ha ennyire gáz a környék járjatok máshova.
aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
81%

Vigyetek olyan játékot, amiért nem kár.

Szólj rá a gyerekekre, ha piszkálja, illetve szólj a szülőnek, hogy figyeljen a gyerekére oda.

aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!