Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul érzem magam, mert...

Rosszul érzem magam, mert kevés dolgot csinálunk a gyerekekkel. Nem lesz ebből hátrányuk?

Figyelt kérdés

2 és 4 évesek, én 25 hetes várandós vagyok. Nagyon kevés dolgot csinálunk a nyáron, egyszer voltunk pár napra kempingezni, egyszer strandon, de főleg itthon vagyunk vagy a közeli játszótéren. 1-1-szer voltunk barátoknál.

Másnál látom, hogy van nyaralójuk és egész nyáron pacsálnak a gyerekek meg társai..


aug. 9. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok. 4 hónapos a legkisebb, mondtam is a nagyoknak, hogy ne haragudjanak, jövöre már sokkal jobb lesz, de most még egy altatás-etetés körforgás leginkább a nap.
aug. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Egy 2 és egy 4 éves gyerek azért még a legtöbb helyen jól érzi magát, ha van egy csomó játék, meg nekik azért még te/ti vagytok a világ közepe, főleg a kicsinek (de még azért a nagy sem annyira idős, hogy ne legyen anya/apa centrikus). Én nem csinálnék ebből lelki kérdést. Ha nagyobbak lesznek mind, könnyebb lesz kimozdulni, addig zömében otthon is eljátszanak, néha meg elviszitek őket.
aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ne érezd rosszul magad ez most egy ilyen időszak. Semmiről nem maradnak le még kicsik. Lesz még időtök sok helyre elmenni. Nekem 4 évesem van és a nyáriszünet első napján szültem. Mi még ennyi helyre se jutunk el idén. A pici karonülő, a kocsikázást és a babakocsit se szereti. Lilára sírja magát közben.
aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress ötleteket nyaralás otthon kulcsszóval. Nem az a lényeg, hogy elmenjetek, de változatos tevékenységek kellenek. Olyasmikre gondolj, hogy lufikat vízzel megtöltesz, lefagyasztod és játszhatnak a jéggolyókkal pl. a kádban. Vagy kis figurát is teszel bele, és ki kell keltetni a "tojást". Egy nagy csomagolópapíron körberajzoljátok a kisebbet és együtt kiszínezitek vagy kifestitek a rajzot. Közösen kókuszgolyót készítetek. Nem kell drága dolgokra gondolni, de mégis nagy élmény a gyerekeknek. Találsz még ötleteket a neten.
aug. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az okosok, hogy az “unatkozás” is fontos része a kisgyerek fejlődésének, sőt, az Egyszerűbb gyermekkor c. klasszikus szerint sok idegrendszeri probléma pont a túlstimulálás következménye, hogy a gyerekeket gyakorlatilag agyonfoglalkoztatják, plusz a tárgyi környezet is túlzsúfolt, csilivili-cukimuki, állandóan valami leköti a gyerek agyát, érzékszerveit és nincs “pihenőidő” az információk feldolgozására. Steigervald Krisztián generációkutató is kiemeli ezt, hogy mostanában a szülők azt hiszik, hogy attól jó szülők, ha már a félévest naponta ringató/kerekítő foglalkozásokra, játszóházba stb.viszik, miközben az unatkozás az milyen fontos, mert akkor szövődnek új kapcsolatok az agyban, s akkor tud valójában mozgásba lendülni a gondolkodás. Szóval az ingerléssel az agy befogad, aztán amikor unatkozik, akkor kezd gondolkodni, összerakni, rendszerezni az információkat és ha erre nincs mód, az frusztrációt okoz. És hogy a képernyő is ezért (is) rossz, mert nonstop stimulál és annyira addiktív ebben a korban, hogy nem marad idő arra, ami a legfontosabb lenne, a fizikai aktivitás és az önálló gondolkodás.
aug. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az 5-össel értek egyet. 3 évesem van, meg egy 8 hónapos, a nyár döntő többségét a kertben töltöttük meg itthon. A nagyobbik végtelenül hosszan el tud piszmogni azzal, hogy sarazik a homokozóban, a kicsi meg a leveleket nézi, ahogy fújja a szél vagy a füvet bizgerálja az ujjaival. Ehhez felesleges elmennünk bárhova, inkább hagyom őket játszani és közben én is tudok kávézni vagy bármi.
aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is az 5-ös elveit követem, nem is túlzsúfolt helyekre mennénk szívesen. Patakhoz, kirándulni, tavakhoz stbstb, sajnos kertünk nincsen. Ha lenne kertünk, már tökéletesen elégedett lennék, ha a kertben bóklásznának egész nap.

Köszönöm a válaszokat!

aug. 10. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!