Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren ti mit szóltok...

A játszótéren ti mit szóltok ahhoz, hogy a gyermeketek bicaját, rollerét, autóját, idegen gyerekek köztulajdonnak tekintik?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem nem nyúl más gyerek járművéhez, de az övét állandón mások leamortizálják. Esetleg, mondjuk jó lenne még a későbbiekben kistesónak, ha majd lenne, vagy uncsitesóknak. Mondtam a gyereknek, hogy szóljon, hogy az az övé. Erre egy anyuka azt mondta rá, hogy irígy. Honnan tudja más, hogy az adott bringát stb. esetleg nem elhunyt nagyszülőtől kapta.
aug. 14. 20:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Miért lényeg az, hogy kitől kapta?

Én nem csinálnék abból nagy ügyet, ha valaki kipróbálja, bár illik megkérdezni, én is arra próbálom tanítgatni a kétévesem, hogy kérje el, anélkül ne nyúljon hozzá.

Ez mondjuk azért problémás nálunk, mert a kedvenc játszin nagyon sok a közös játék, így nehezen lehet elmagyarázni, hogy azzal játszhat, hiába nem az övé, amazt meg el kell kérni...

Szóval ha valaki elviszi kérés nélkül, akkor csak figyelem fél szemmel, viszont ha úgy játszik vele, hogy kárt tesz benne, akkor simán visszaveszem (de ebben az esetben nyilván ugyanígy járok el akkor is, ha előtte elkérte).

aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Akkor mondja csak az anyuka. Ha odajon a gyerek/anyja, hogy kiprobalhatjak - e oké. De hogy fogják és csak raulnek minden kérdezés nélkül az pofátlanság. Ha a gyerek nem szól, szólj te, hogy bocsi az a miénk. Aztán lehet irigyezni meg fejeket vágni.
aug. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
A szüleiknek meg kellene nevelni őket, de az anya reakciójából látszik, hogy eszükben sincs.
aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan megmondom a gyereknek, hogy a miénk, máskor kérje el, illetve a gyerekedet kérdezze meg.
aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon utáltam, ezért igyekeztem elkerülni az ilyen helyzeteket. 1, nem járgánnyal mentünk, 2, amikor már rendes biciklivel mentünk vittünk lakatot és a játszótéren kívül tettük le.

Azért más egy 2-3 ezeres kismotor bedobása a közösbe, meg más egy 40-60 ezres biciklié.

aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Vad idegen gyerekek, nem is a gyermekemmel játszanak. Nem kérdezik meg. A bicklitárolóból elviszik kipróbálni a bicajt, autót. Ráadásul jó durván használják. Esetleg jó lenne még a családba más kisgyereknek, ha már a gyerekem kinőtte. Ezek nem pár ezres járművek.

Vidéken nevelkedtem, ismertünk mindenkit, ott nem vettük el másét 20 30 néhány éve. Amikor már voltak több éves bartátok, csak velük cseréltünk.

Az uncsitesómnak mamám vett egy kis Csepel bringát, később a nővéremé lett, majd az enyém, majd az uncsitesóm lányáé. De pl.még most is megvan egy szovjet hullahopp karika, amit még a mamától kaptunk, egyik gyerekről a másikra szállt. Arra nagyon vigyázok, az az egy dolgom van a mamám után, aki már rég meghalt.

Szóval nem idegen gyerekek játszák szétt a gyerekem dolgait.

aug. 14. 20:58
 7/26 anonim ***** válasza:
29%

A játszótéren minden közös. Persze ha a gyerek/szülő nemet mond, akkor nem. Mi mindig megkérdezzük, játszhat-e a játékkal, járművel nem is engedem. A saját motorját viszont kölcsön szokták venni.

Olyan játékot, dolgot, amit féltenék más gyerektől, nem viszem oda.

aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
31%

Vegyel neki akkor olyat, akar hasznaltan, amivel csak a jatszoterre jartok es nem sajnalod, ha elveszik.

Ettol fuggetlenul szolni lehet, hogy ne, mert ez azt gondolom hogy mindenki maga dolga.

Nalunk hasznaljak egymas jarmuveit, de kerdezni szokas. En nem sajnalom, engem nem zavar, az meg foleg nem erdekel ki kitol kapta :D

De ez en vagyok.


Csinald ugy, ahogy nektek jo, de ha valamire ennyire vigyazni akarsz, akkor ne vigyetek el.

aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Van egy egyszerű olcsó motorja, direkt a játszóra vettem. Van, hogy autóval, vagy bicajjal akar menni. Amikor én gyerek voltam, nem vettük el a másét. Vidéken nőttem fel, ott még a szülőnek is ciki lett volna.

A nagyok lesznek, akkor elveszik a gyerek cipőjét, ruháját?

Anno a nővérem elkerült egy gyenge középsuliba, ott naponta elcserélték a márkás ruháit, rongyokja. Nem mert nemet mondani. Persze utána, az övét nem kapta vissza soha. Ez jut eszembe ilyenkor.

aug. 14. 21:13
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerű: kinyitod a szádat!

Én megtettem, nem haltam bele.

aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!