Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren ti mit szóltok...

A játszótéren ti mit szóltok ahhoz, hogy a gyermeketek bicaját, rollerét, autóját, idegen gyerekek köztulajdonnak tekintik?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem nem nyúl más gyerek járművéhez, de az övét állandón mások leamortizálják. Esetleg, mondjuk jó lenne még a későbbiekben kistesónak, ha majd lenne, vagy uncsitesóknak. Mondtam a gyereknek, hogy szóljon, hogy az az övé. Erre egy anyuka azt mondta rá, hogy irígy. Honnan tudja más, hogy az adott bringát stb. esetleg nem elhunyt nagyszülőtől kapta.
aug. 14. 20:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy a felnőttek sem veszik csak úgy el más telefonján, kocsiját, stb kipróbálni, úgy a gyerekeknek sem kéne.

Én a gyerekem és a mi érdekünket nézem, nem a csövelőkét.


Az ilyen irigyező szülőt meg lazán elküldeném az apja fasz.ra. Persze csak az után, hogy elkértem volna a telefonját, és ha valami csoda folytán oda is adja, letörlök egypár alkalmazást. Bank app, Facebook, stb. Bármi mehet, ami nem alapértelmezett.

aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

Ez a baromság kinek a fejéből pattant ki, hogy a játszó teren minden közös? Már hogy a fszba lenne közöd az én gyerekem biciklire, jatekautoja, barmije, amit azért visz oda mert azzal akar játszani??? A közös az az, ami eredetileg is ott van, a hinta, csúszda stb. Gyerekekkel bármit meglehet tenni mi? Legközelebb menj a bicikliddel, férjeddel és hagy próbálja ki mindenki mindkettőt, hiszen játszon vagytok ahol minden közös. Jézusom.

Kérdező oda kell menni a gyerekhez aki elvitte és leszallitani róla, hogy ez Pistike biciklire, nem szeretnénk ha más menne vele, mert az övé. Attól hogy gyerek, meg hülye a szülője még az a ti tulajdonotok. Ha meg eltaknyolnak vele, te leszel a hibás. Ha kárt tesznek benne, senki nem fogja kifizetni.

aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 flora08 ***** válasza:
91%
Ez nagyon furcsa. Több játszótéren is voltunk már, de ilyet még sosem láttam, hogy szó nélkül elvették volna a másik járgányát. Én egészen biztosan rászólnék, ha látnám, hogy elviszi a kisfiam járgányát egy másik gyerek. Ez a játszótéren minden közös,
aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 flora08 ***** válasza:
83%
Elnézést, 13-as vagyok, véletlenül elküldtem hamarabb a választ. Senkitől nem vesszük el szó nélkül a játékát "minden közös" alapon. A felnőttek között sem így megy, miért várjuk el ezt a gyerekeinktől? Soha nem értettem. Nagyon jó dolog együtt játszásra nevelni a gyerekeket, de az a minimum, hogy kommunikálunk egymással és kölcsönkérjük a játékot, vagy megkérdezzük, mi is játszhatunk-e vele. Nemrég a nyaraláson jött oda két gyerek, ránk se néztek, csak elkezdtek a fiam homokozójátékaival játszani. A fiam elkeseredve annyit mondott csendben "ez az enyém". De hagyta, megbeszéltem vele, hogy csak kölcsönvették, ő úgyis olyan jószívű, megengedi nekik. Játszott tovább. Eközben a másik gyerekkel érkező felnőttek egy kukkot se szóltak. Nem az a baj, hogy ők is játszottak vele, de legalább odaköszönhettek volna.
aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%

Az 1-3 eves korosztaly olyan, hogy minden kell nekik amit meglatnak, ebben a korosztalyban szerintem rendben van, ha engedellyel - tehat megkerdezve a tulajdonos anyukat - kiprobaljak, megnézik a maset. Jellemzoen maximum 5 perc egy ilyen, vagy annyi sincs, altalaban ra sem tudnak ülni, leamortizalas szóba sem jön, es a legtöbbször cserebe a masik gyerek meg az egyiket probalhatja. De mondom, ezek ilyen 1-2 perces szösszenetek, aztan mindket anyuka visszatereli a gyereket a sajat jarganyahoz.


Nagyobbaknal nem

tapasztaltam ilyet. Egyszer volt csak, hogy egy kb. 5 eves lany kerdezes nelkul eltekert egy vadi uj potkerekes biciklivel, na akkor lestem is, hogy mi van, apukaja mondjuk futott utana es utolag elkertek, de az a kislany nem tűnt teljesen százasnak...

aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, ki találta ezt ki, hogy minden közös a játszótéren?


Nyilván egy homokozós játék nem nagy dolog, én is igyekszem arra tanítani a fiaimat, hogy közösen játszani jobb, ahogy ő is szeretne máséval játszani, úgy más is az övével, hadd próbálják ki, de mi azért meg szoktuk kérdezni a gyerekeket, hogy elvehetjük-e azt a formát vagy bármit.


De nem engedném a gyerekeknek, hogy csak úgy random felpattanjanak idegen gyerekek bicajára és biztos szólnék mindenféle idegen gyereknek is, hogy ne haragudj, ki engedte meg, hogy elvedd más biciklijét? Nehogy már még én vegyek minden járműből kettőt, hogy neveletlen gyerekek szétbarmolhassák az "olcsót".

aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
8%

Most lehet itt okosnak lenni hogy hu de bunkók és miért nyúlnak hozzá..... Stb. A helyzet az hogy a kicsi gyerekek ilyenek. Ha a szülő meg nem neveli azzal nem tudsz mit kezdeni. Lepontoztátok aki azt írta nem kell olyat vinni, pedig nekik van igazuk. Ha el akarod kerülni ezt akkor neked kell tenned. Mert ha tetszik ha nem ilyen emberek is vannak🤷

Olyan dolgot amit féltek nem viszek játszótérre. Ha a gyerek olyat akar vinni, elmagyarázom neki hogy miért nem engedem. Megérti már egy kisebb gyerek is hogy kárt tehetnek benne, elveszhet .... Stb.

A biciklit meg simán fogom és lezárom. Nem agysebészet

aug. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

17,az rendben, hogy vannak ilyen gyerekek, a kérdés az volt, ki mit csinál.


Na erre írtam, hogy ha idegen gyerekek szó nélkül elvesznek egy komolyabb járművet, akkor azért szólok nekik, nyilván normálisan, hogy ezt nem engedem.

aug. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
86%
Oda teszed magad mellé és ha valaki vinné, közlöd hogy nem viheti el. A biciklit meg lezárod. Komolyan nem értem menni életképtelen felnőtt van manapság
aug. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
71%
Szó nélkül elvinni a másét pofátlanság, de én is azt mondom, ha értékesebb, zárd le bicikli zárral, mert ha hirtelen elviszik, futhatsz utána, mire Visszakapod. Fizikailag meg kell akadályozni, hogy elvigye.
aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!