Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyerekkel hogyan lehet...

6 éves gyerekkel hogyan lehet megértetni, hogy amit szabad a felnőtteknek, azt nem szabad a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Mindig visszabeszél, nem fogad szót, amit régen megcsinált, mint kötelességek, azokat már nem teszi, el van lustulva.
aug. 1. 19:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Az enyém 7 éves és ugyanez, nem érti meg sehogy, a jobb képességűek gondolom felfogjak.
aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

És amiket írsz azt a felnőtteknek lehet?:D

Azért én másra számítottam.

Babáknak, gyerekeknek, kiskamaszoknak, kamaszoknak, fiatal felnőtteknek, felnőtteknek, időseknek is lehet rossz napja, rossz időszaka. Nekem is vannak, szerintem neked is.

A gyereket meg tanítani kell. És baromi sok türelmet igényelnek. Türelem, következetesség és méghozzá a gyümölcsét, de ehhez idő kell. Egyből senki ne várjon eredményt.

aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

Így most hirtelen semmi sem jut eszembe, amit csak a felnőttek csinálhatnak. Leírnád, hogy mégis mire kellene gondoljunk?


A cigi meg a többi pont annyira káros rájuk is, mint egy 6 évesre, kalapáccsal ugyanúgy rácsaphatnak a kezükre, stb.

aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

"Így most hirtelen semmi sem jut eszembe, amit csak a felnőttek csinálhatnak."


Szex, horrorfilm, autovezetes, bungee jumping, szavazás, házasságkötés, véradás, stb

aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

#3

pl. borotvalkozni. A lanyom szereti elcsenni a boratvaimat, szerencsere még nem vagta meg magat.

pl. forro sütőből nagy tepsit kivenni.

pl. este 11-ig fennmaradni, 16-os karikas filmet nezni

Lehetne azert sorolni még :)

aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%

Az a helyzet, hogy az egész társadalmunk megváltozott. A gyereknek példamutatás kell, régen pl. a feleség félistenként kezelte a férjét, a gyerekek már ebbe nőttek bele. A gyerekek magázták a szüleiket.

Most meg a nagy egyenrangúságban tényleg nem értik a gyerekek, hogy ők bizony nem egyenlőek a felnőttekkel.

Sajnos nálunk is megtörténik, hogy a férjem ordibál a gyerekkel, erre az visszaordibál. Amikor rászólok, hogy hogy képzeli ezt a hangnemet, akkor az a válasz, hogy hát apa kezdte. Amiben azért van némi igazság. Hiába gyerek, azért nekik is meg kell adni a tiszteletet. Azért persze én is mindig elmondom neki, hogy a kettő nem ugyanaz, de szerintem sem érti.

aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Szóval a felnőttnek szabad visszapofazni, lustanak lenni, tendetlennek lenni....

Érdekes elgondolás

aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
Anyam is ezt mondja,hogy en legyek a pelda en se csinaljak semmi "olyat" mert a gyereknek en vagyok a pelda,meg tukor. Nah alljon meg a menet. Kicsit elszaladt a lo. En volt hogy egy nyakast adtam az ordibalasert. En isnszoktam, de a gyefmrek az gyerek, majd a sajat hazaban orditson,csapkodja az ajtot meg rongalja a berendezest. Nehogy mar a nyul vigye a puskat. En ezen ki vagyok akadva nagyon. Nem,nem tehet meg mindent amit akar...
aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%

8, hűha, vannak gondok. Tehát a te gyereked akit te szültél, nevelsz, ne tekintse a házat amiben laktok saját otthonának mert a tiéd a ház?

Te ordibálhatsz ha rossz kedved van vagy valami nem úgy megy, de a gyereknek kuss a neve?

Ezek amiket felsoroltál hihetetlen számomra hogy van aki így gondolja.

Nem azt mondom hogy egy gyerek mindent megtehet, amúgy egy felnőtt sem de mindegy, de a gyereknek is legyen már megadva a tisztelet. Annyira fárasztó hogy sokan nem értik a lényeget. Nem ki kell nyalni a gyerek seggét fényesre, hanem nevelni kell, példát mutatni, következetesnek lenni, ha nemet mondok akkor az legyen nem, ha igent akkor igen, el kell mondani a miérteket és a többi, nem csak rávágni hogy nem és kész, hanem nem, mert....(Ha olyan téma)

De nem is nyakon vágni baszki...🤦🏼‍♀️

aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Igwn, amit nekem es a ferjemnek szabad, nekik nem. Megis hogy mashogy? Majd en megyek le gyerekbe, vagy nekik legyen felnott joguk? Milyen tisztelet?En nem rugdosok,kopkodok,meg dobalom oket kaviccsal. Ok engem meg igen. Akkor?? Te is nyakon vagtad volna. Ha a kisujjam adom, a karom kell es tovabb. Engem negyed ennyiert mar kivagtak volna a hazbol, amit ok megengednek maguknak.
aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!