Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyerekkel hogyan lehet...

6 éves gyerekkel hogyan lehet megértetni, hogy amit szabad a felnőtteknek, azt nem szabad a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Mindig visszabeszél, nem fogad szót, amit régen megcsinált, mint kötelességek, azokat már nem teszi, el van lustulva.
aug. 1. 19:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

#4

Az autóvezetést és a szavazást sok felnőttnek sem kéne gyakorolni (Itt megjegyzendő, hogy országonként a hivatalos korhoz kötése mindkettőnek elég változó. Amerikában pl van olyan állam, ahol egy 14 éves már vezethet autót, de csak 21 évesen vehet cigit. Szavazni meg 18 évesen mehet. Ausztriában pl egy 16 éves már szavazhat.). A véradás alapvetően nem kor alapján van, hanem testsúly és vérmennyiség alapján. Én egyszer mentem volna, csak már a felhívásban is benne volt, hogy nőknél az alsó súlyhatár 60 kg. A házasságkötés egy szerződés, és a mai napig is van, ahol gyerekeket házasítanak. A horrorfilm annak nem való, aki nem bírja. A korhatárajánlás, mint ahogy a neve is mutassa egy ajánlás. Olyan korszak meg soha nem volt a Föld történetébe, amikor csak a felnőttek szexelhessenek. A tizenévesek már szoktak, és jogilag is engedélyezett nekik. 150 éve még direkt az volt az elvárt. (Azt azért elismerem, hogy egy 6 éves esetében még nincs igény ilyenre.)


5#

Sose gondoltál még arra, hogy esetleg megtanítsd, hogy hogy kell bánni a borotvával? Én 10 évesen már kellett borotváljam a lábam...

Vagy egy kis kézügyességre, hogy tudjon megfogni a kendővel valamit stabilan?

Nem azért, csak aztán ne kérd rajta számon 18 évesen, hogy miért ilyen balf.sz a "felnőttes" dolgokban, mikor beveted a mély vízbe.


A korhatár ajánlásról már volt szó, de ha megint szóba került, megemlíteném, hogy országonként eltér. Vegyük pl a A múmia visszatért. Van ahol 6 karikás, máshol 14. Mikor meg anyummal néztük anno, ő félt tőle, pedig közelített már az 50-hez akkor.

Az éjjel fennmaradást meg egyszerűen nem értem. Miért maradhatna fenn kevesebb joggal az, akinek ez a másnapját semmiben sem befolyásolja, mert alig nyomja a vállát valami felelősség, mint az, akinek holnap teljesítenie kell? Egy gyerek nemigazán csinál olyan dolgokat, amiknél olyan nagy baj, ha kicsit álmos, és figyelmetlen, egy felnőtt viszont sokkal inkább. Még ha a munkahelyet kihagyjuk, akkor is.



Értem én, hogy vannak régről megmaradt rossz szokások, és kitalált új szabályok, amiknek elvileg az emberek életének megkönnyítése a célja, de ezeket úgy találták ki, hogy minél egy több embert érintő problémára nyújtsanak TÜNETI kezelést. Kb, mint a fiúgyermek körülmetélése. A sivatag közepén, nagyon gyatra higiénia mellett tényleg jó volt, hogy kitalálták és előírták, de most semmi értelme sincs.

aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

11!


"Az éjjel fennmaradást meg egyszerűen nem értem. Miért maradhatna fenn kevesebb joggal az, akinek ez a másnapját semmiben sem befolyásolja, mert alig nyomja a vállát valami felelősség, mint az, akinek holnap teljesítenie kell?"


Egy 8 éves gyermek minimum alvásigénye az egészséges fejlődéshez 10 óra. Ezt ha nem kapja meg éjjelente,annak komoly következményei lehetnek. Fejlődésbeli, egészségügyi gondok, magatartás gondok, figyelemzavar, immunrendszer gyengesége, stb.


Ezért nem maradhat fent sokáig egy gyerek.

aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

A 8 és 10-es válaszadoval azért k..vara vannak gondok a toronyban....(Igen, egy a válaszoló, tudom)

Pszichopata vagy amúgy kedves válaszoló.

aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

#11


6 evesről van szó. Az 5 éves nem sokkal kevesebb... meddig menjünk lejjebb?

8-9 evesen lattam egy gyerekeknek szóló filmet, amiben volt egy nagyon ronda órias. Évekig volt rémalmom tőle. Amikor felnőttkent megnéztem, nem is ertettem mi volt a bajom vele. Szeretem es birom a horrort is. De egy gyerek igenis máshogy működik! Rettenetesen egeszsegtelen a gondolatmeneted, ha azt hiszed, hogy egy 5-6 eves gyerek csak méreteiben tér el egy felnőttől.

aug. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
10, a te nevelésed. Ha köpkőd meg kaviccsal dobál, az azért van, mert nem lett normálisan megnevelve. Nem, az ordibálás es pofozkodás tovabbra sem nevelés. Benned van a hiba.
aug. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
8, 10: akár tetszik neked, akár nem, a gyerek elsősorban UTÁNZÁSSAL tanul, és nem azt fogja csinálni, amit mondasz neki, hanem amit TŐLETEK LÁT. Ha nem akarod, hogy ordítson, egy dolgod van: te se ordíts. Ilyen egyszerű. Kibeszélheted a lelkedet, büntetheted akárhogy, ettől még a gyerek a felnőtt tükre. Neked kell magad nagyon szégyellned, ha a gyereked ordibál és az ajtót csapkodja, nem neki.
aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
63%

Hasonlot kell adni. Ha mosogépet akar ő is szerelni legyenek műanyag jatek csavarhuzoi


Ha virágot akarna ultetni meg atb el kell vinni honokozova


Ha vegyszerekkel takaritana akkor pl kádban szappanos vizzel mosogathatja a csempét.


Ha vágni akarja a sovényt kaphat gyerekollót leveleket vagdosni


Igazábol mindent le lehet a gyerekre osztani

aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%
Az mellett hogy mit nem, azt is köteles vagy megmutatni hogy helyette mit lehet akkor.
aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
27%

18!


Köteles? 🤣 Ki kötelezi? Értem én,mit írsz. De ez akkor is röhejes.

aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
87%
A 18-as lehet hogy rossz szót használt, de jól írja, nem csak tiltani kell egy gyereknek, hanem azt is megmutatni hogy mit lehet.
aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!