Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyerekem mostanság...

6 éves gyerekem mostanság mindenkit kurváz, hülyéz, gyakran köpköd is. Hogyan tudom leszoktatni róla?Büntetéssel, vagy mondjam el, hogy nem szabad?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt csinálja, az oviban az óvónők is panaszkodnak rá, velem is, apjával is, mindkét magymamájával is. Már mondtam neki, hogy nem szép dolog, nem szabad csinálni, de folytatja. Eddig nem csinálja, mi sosem beszélünk így. Szerintem valamelyik ovistársától hallhatta.
2022. jan. 17. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Tudja, hogy ez sértés? Megmondják neki, hogy ez egy nagyon csúnya szó, és a nagymamák nagyon szomorúak ha így nevezi őket, mert sértő amit mond.

Ha továbbra is csinálja, akkor kemény büntetés kell, amit tényleg megérez.

2022. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
89%
Büntetsd meg! Természetesen nem verésre vagy bármilyen bántalmazásra gondoltam, ilyen korban az a legrosszabb amit tehetsz. Ha ilyet mondd vedd el tőle a játékát, aznap ne vidd le a játszótérre ha ilyet csinal stb. Te tudod, hogy mit szeret és mivel lehet büntetni. Ezzel megtanulja, hogy a tetteinek következménye van és a szavaknak pedig súlya. Ezen kívül szerintem mindenképp probáld megtudni tőle, hogy ezt honnan tanulta és magyarázd el, hogy ez nagyon csúnya dolog, nem menő és mondd meg neki azt is, hogy ilyenek után ez és ez a következmény lesz. Ha elmondod neki, hogy milyen büntetést kap ezután és azért is csinálja mindenképp büntetsd meg.
2022. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk minden csúnya szó 10 guggolás :)
2022. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Amit hall otthon.
2022. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
“Köpd” vissza egy jó nagy pohár hideg vízzel.
2022. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Büntesd meg mit képzel magáról hogy lekurváz akárkit
2022. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Első körben elmagyaraznam neki hogy ez miért helytelen, de ezen ti már tulvagytok.

Ha folytatja és napi szinten ezt nyomja, eleinte leuvoltenem, ha ez sem használ akkor pedig kapna egy maflast (nem erősen), hátha attól magához tér.

2022. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy füles, és észre is veszi magát. Ha elmagyaráztad neki szépen, akkor itt már nincs mit tenni. Füles+büntetés. Nem szabad rászoknia erre, mi lesz az iskolában? Minden nevelő k+rva lesz, meg h+lye? Tudja mit jelentenek ezek a szavak egyáltalán?

Szabályokat kell lefektetni. Leültök szembesíted a történtekkel, ilyet nem mondunk a másikra, innentől kezdve ha az óvónő jelzi ezt (külön kérd is meg, hogy jelezze neked, mert így lesz következménye), nincs tv, játék, kihajintasz egy játékot/elajándékozzátok. Ha pedig nyíltan előtted teszi ezt büntetés+saller. Ha nem vagy következetes a fejedre nő a gyerek.

2022. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8. Azzal elkésett, mát a fejére nőtt.
2022. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudom leszoktatni róla?Büntetéssel, vagy mondjam el, hogy nem szabad?"

Eddig nem kapott ezekért semmit? Már az első ilyen alkalomnál szigorúan büntetni kellett volna. Ha engem vagy mondjuk anyukámat lekrvázna a gyerekem, akkor az apjától kapná a pofont érte.

Rongyosra beszélheted a szádat, hogy nem szabad, de a leírásból úgyy tűnik nem hat rá. Minimum, hogy legyen következménye, ha hülyéz másokat és a köpködésnek is. Ritka proli dolog.

2022. jan. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!