Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Heti egyszer, ha nem alszik...

Heti egyszer, ha nem alszik otthon a gyerek, akkor miért annyira rossz az mások szemében?

Figyelt kérdés

Én nagyon tudatosan akartam a házasságomra figyelni a gyerekvállalás elejétől, ezért alakítottuk ezt így. (Pl. Külön szoba az első naptól.)

Alapvetően nem érdekel ki mit gondol, de előfordul, hogy a közvetlen környezetemben is kritika ér emiatt, hogy "le van passzolva" a gyerek.

És azt gondolom, nem azzal indokolják, amit gondolnak, amikor kritizálnak. Ezért kérdezem ti mit gondoltok.


júl. 6. 23:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem mindegy, hogy mekkora az a gyerek.

De ha heti egyszer, minden héten ott aludna a gyerekem, gyakorlatilag nem is látnám. Mert gondolom, nem este 8-ra viszik, reggel meg 7-kor hozzák.

Szoktak a nagyinál lenni a gyerekeim, de 1, nagyok, tudnak dönteni róla; 2, nem heti rendszerességgel.

Aki minden hétvégén a nagyinál parkoltatja a gyerekeit, arról igenis meg van a véleményem, mégha nem is mondom a képébe, mert nyilván semmi közöm.

júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%

Az ilyen tudatosan figyelő ismerősök pont úgy válnak, mint bármelyik másik, sőt.

Ahol erőszakkal meg kell lennie a heti egy alkalomnak külön, mert különben jaj, mi lesz, ahol ennyire tudatosan kell a kapcsolattal foglalkozni, ott megette a fene az egészet.

Mi meg úgy vagyunk együtt 30 éve, hogy nem kellett kinevezett randinapot tartani meg meghatározott számban szexelni hetente.

júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
45%

"Leginkább azért, mert tényleg könnyű gyerek, értelmes, szép, mi a csudát várnak tőle, hogy vele akarjanak lenni? "


Egyértelműen azt, hogy ne legyen kötelező, márpedig itt az. A nagyszülő nem ingyen bébiszitter. Van köztes megoldas

50 éves vagyok, unokám nincs még, nagykorú gyerekem van. Alkalmanként örömmel veszem majd, ha unokazhatok, de belőlem nem lesz sem harmadik szülő, sem ingyen bébiszitter.

júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is az a bizonyos "attól függ" szituáció. Ha azt írom, hogy szombat reggeltől vasárnap estig ott van a 3 éves fiam a nagyszüleinél, az másképp cseng, minthogy havi 1x szoktak találkozni, nagyon imádják egymást, és most azért van ott 2 teljes napot, mert a férjemnek soron kívül van munkája, nem is fogom látni keddig, a kisebbik gyerek szepás, és a 35 fokba nem akartam kivinni. A nagyobbik meg medencézik a fiatalos nagyszüleinél, a fával árnyékolt kertben és erről áradozott nekem fél órát tegnap. Szóval a körülmények azért elég sokat számítanak, csak sokan azonnal kivetítik a saját gondolataikat a szituációra.

De szerintem egy gyerek nagyon sokat nyer vele, ha vannak szerető nagyszülei, vagy más közeli rokonai, csak ebben a családbarát országban ez valahogy feledésbe merült.

júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%
14, a szerető nagyszülő ott meglehet ám, ahol nem adják le heti egyszer megőrzésre, és lehet, hogy nincs meg, ahol leasják...
júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%
Én nem azt ítélem el, ha valahol nagyon aktívak a nagyszülők, pláne hogy tudom, nálunk is azok lennének, ha nem vidéken élnének. A körítést ítélem el. Pl. amit mondasz, hogy: "Én nagyon tudatosan akartam a házasságomra figyelni..." Na az ilyen megszólalásoktól nekem nyílik a bicska a zsebemben. Mintha gyereketvállaló párok tömegesen és direkt akarnák leamortizálni a kapcsolataikat. Mintha csak ezen a "tudatosságon" múlna egy házasság sorsa, vagy az, hogy hol (nem) alszik egy gyerek, kivel van, vagy nincs el, stb. Ez annyira sok tényezős, hogy degradálónak tartom az ilyen megjegyzéseket és emiatt lesz előítélet bennem, nem amiatt, mert van KINEK lepasszolni.
júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Valamiért mégis érdekel. 😆


Engem nem lehetett lepasszolni, mert a mama megmondta, hogy csak a húgomra hajlandó vigyázmi. Nekem nincs is semmi kapcsolatom így a nagyszülőkkel. 🤷🏼‍♀️

júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
73%

Azzal egyetértek, hogy önmagában az hogy a gyerek, gyerekek 1 éjjelt kötelező jelleggel máshol töltenek, nem biztosítja azt, hogy a szülők kapcsolata nem romlik el. Olyan párt is ismerek, akik minden hétvégén letették a gyerekeket hétvégére, covid alatt pld hétközben is a nagyszülőknél voltak a gyerekek és csak hétvégére mentek haza, mégis elváltak. Szóval ez így erőltetett magyarázat.

Azt viszont nem gondolom, hogy szar az ilyen szülő. Különbözőek vagyunk. A nagyszülőktől is rengeteget tanulhatnak a gyerekek.Kell is nekik az ilyen fajta kapcsolódás az idősebb generációhoz, legalább a gyerek tudja ismeri a gyökereit. Szóval ha a nagyszülőknek nem gond hogy minden hétvégén egy napot a gyerekek ott vannak, illetve a gyerekek is szeretik ezt a felállást akkor senkinek sincs joga elítélni ezért senkit.

júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

16


Nyilván nem csak azon múlik, de bizony javítja az esélyeket. Mint pl a dohányzás noveli a tudorak kockázatát. Ha nem dohányzol, ez a kockázat csökken, de nem lesz soha nulla.

júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
32%

19# Szerintem egy egészségre ártalmas szokást nem kéne hasonlítanunk a gyermekvállaláshoz. :)

Abban egyetértek, hogy javítHATja esetleg az "esélyeket" egy házasságban, ha van kimondottan "énideje" egy párnak, de nézőpont kérdése. Ha egy pár, vagy az egyik fél görcsösen ragaszkodik a heti egy alkalomhoz, külön szobához, stb., az éppen annyira káros is tud lenni, mint hasznos.

júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!