Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy 20 hós gyerek...

Hogy lehet egy 20 hós gyerek szemébe csöppenteni?

Figyelt kérdés
Kislányomnak kötőhártya gyulladása van és 6* kell cseppenteni a szemébe, viszont nem tudom hogyan kéne? Nem marad fekve, a szemét is összezárja, így viszont igen nehéz! Vmi ötlet??
2011. máj. 3. 07:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez engem is erdekelne! nem mondta esetleg az orvos vagy a vedono? szerintem szinte lehetetlen!
2011. máj. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Csavard be egy plédbe,vagy nagy törülközőbe csak úgy játékosan,de hogy a kis kezeiven ne tudjon csapkodni,aztán lefekteted a földre vagy ágyra fölétérdelsz ÉS nem a szemgolyóra cseppentesz,mert azt lehetetlen és rossz érzés is,hanem a belső szemzugba,akkor ha csukva van a kis szeme,mert ahogy kinyitja onnan egyből befolyik a szemébe és nem is kellemetlen érzés...
2011. máj. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem mondta a dokinő. Nem mertem írni, nehogy meglincseljenek, de úgy csináltam tegnap ahogy a 2. válaszoló írta, csak pléd nélkül. Csak azt hittem van ennél gyerekbarátabb módszer is! :-(

Első, nálatok is kötőhártya gyulladás van? Ha igen, mit kapott rá gyermeked?

Köszönöm a válaszokat! :-)

2011. máj. 3. 07:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is gondolkodtam rajta, hogy leírjam-e, hogy ezt csak gyengéd erőszakkal tudod megoldani. Apa lefogja, te meg cseppentesz. Megpróbálod óvatosan "szétfeszíteni" a szemeit.

28 éves vagyok. Annyira érzékenyek a szemeim, hogy engem is ketten fognak le ilyenkor.

2011. máj. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Óóóó, hát nem irigyellek! :-(

Apa dolgozik egész nap, így 4 csöppentés kettőnkre marad! Ráadásul Apa sajnálja ÉdesKicsiLányát, így nem igazán akarom, hogy részt vegyen ebben a tortúrában (meg ő sem), mert sztem ő is elsírná magát! :-D

De mindegy, a lényeg, hogy használjon!

Még egy kérdés: az normális, hogy mióta cseppentünk, jobban váladékozik a szeme??

2011. máj. 3. 08:04
 6/13 anonim ***** válasza:
ha sehogysem sikerül,akkor én úgy csináltam (a védőnőm tanácsolta) hogy amikor már mélyen alszik a külső szemzugba csepegtess,és majd belepislogja.így csak délután meg este tudtam,de hatásos volt.
2011. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, csak azt olvastam a neten, hogy muszáj sűrűn csöpögtetni, mert különben rezisztenssé válnak a baktériumok és nem hogy javulna, még rosszabb lesz. :-(

Remélem pár nap alatt azért helyre jön!

Köszi mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok! :-)

2011. máj. 3. 09:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy kis kínzás inkább, minthogy maradandó baja legyen a szemének! A kötőhártya gyulladás nagyon veszélyes is tud lenni, ha nem megfelelően kezelik. Én is törölközőbe csavartam szegénykémet. :)
2011. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy 2-3 nap alatt rendbejön a szeme, de be kell tartani az előírt 5-6 nap csepegtetést!!
2011. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez egy hetes borzalom....:( kitartás! Fogd le, és nyomd neki!!! Ordit,de muszály...:(
2011. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!