Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Heti egyszer, ha nem alszik...

Heti egyszer, ha nem alszik otthon a gyerek, akkor miért annyira rossz az mások szemében?

Figyelt kérdés

Én nagyon tudatosan akartam a házasságomra figyelni a gyerekvállalás elejétől, ezért alakítottuk ezt így. (Pl. Külön szoba az első naptól.)

Alapvetően nem érdekel ki mit gondol, de előfordul, hogy a közvetlen környezetemben is kritika ér emiatt, hogy "le van passzolva" a gyerek.

És azt gondolom, nem azzal indokolják, amit gondolnak, amikor kritizálnak. Ezért kérdezem ti mit gondoltok.


júl. 6. 23:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

En a kornyezetemben is ezt tapasztalom, ahol szereto csalad van es a nagyszulok reszt is vesznek a gyerek eleteben sajat akaratbol, ott ez teljesen normalis, hogy naluk is sokat van a gyerek.

Es ez nalunk is igy van, 2 hetente 1x ott alszik, hetente 1x elviszik par orara.


En csak itt a gyakorin lattam eddig, hogy ezt sokan elfogadhatatlannak tartjak. Gondolom akik igy gondolkoznak, ok nem tudjak milyen egy tenyleg torodo, szereto kornyezetben lenni, passz.


De lenyegtelen. Most is nullara leszek pontozva a valaszomert, ezt mar megszoktam, mert itt ilyet nem lehet irni, hogy a gyerek a nagyszulokkel is tolt idot. De csinaljatok ugy, ahogy a ti csaladotoknak jo, mas nem szamit.

júl. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbben irigységből szólogatnak be, mert nekik nincs hová "lepasszolni" a gyereket még fél évente 1x sem, nemhogy hetente. Persze, ide azt írják bezzegelve, hogy nem is akarják, és ha lehetne se bíznák másra, mert maguknak szültek, nem a nagymamának, de ezzel inkább saját magukat győzködik szerintem.

Nálunk is minden pénteken a mamájuk hozza el a 2 gyereket az oviból/suliból (kivéve nyilván, ha beteg valamelyik), és olyankor 95%-ban ott is alszanak nála. Nem kötelező, sosem volt az, de ők is szeretnék, meg a nagyszülők is.

Mi meg olyankor szégyentelenül kaját rendelünk a férjemmel és éjjelig sorozatozunk, aztán alszunk egy bitang nagyot.

júl. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is ott alszanak a gyerekek heti egyszer a nagyszülőknél. Nekem még senki sem mondta, hogy ez gáz.
júl. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem irigységből mondja az, aki szóvá teszi.

Nálunk sajnos nincsenek nagyszülők. Anyósom van csak, de ő annyira nem az a nagymama típus. Ő ha van egy szabad hétvégéje, inkább strandra megy (egyedül), vásárolgat, vagy otthon pihen. Nagyon ritkán látja az unokáját, akkor is általában játszik vele picit, aztán leül beszélgetni velünk. Ami nem baj, nem várjuk el tőle, hogy más legyen. Csak az én anyukám pl.totál nem ilyen volt, nekem ez nagyon furcsa. A férjem is mondta, hogy anyaként is ugyanilyen volt. Náluk nem volt meg soha az az igazi kapcsolat.

Ha anyukám élne még, ő pl.személyes sertésnek venné, ha nem alhatna nála a gyerek. Vagy ha heti többször nem mennénk/jöhetne. De nekünk szoros volt a kapcsolatunk. Sokat beszéltünk, sokat találkoztunk.

Szóval én nem szólok le ugyan senkit, de én is irigy vagyok arra, akinek van rendes nagyszülő az életében. És nem csak a "lepasszolás" miatt, hanem mert úgy gondolom, a gyereknek nagyon sokat számít, ha van nagyszülő az életében.

És a "lepasszolás" miatt is irigy vagyok. Mert néha nekünk is nagyon jó lenne, ha picit el tudnánk szabadulni kicsit. 2 éves a gyerek, a házasságunk épp nem a csúcson van. Nincs időnk egymásra, alig töltünk időt kettesben.

A legjobb barátnőm szokott nekünk segíteni, ő szokta elvállalni egy-egy szombat délutánra mondjuk. De mivel keveset találkoznak, lefektetni ő se tudja igazán. Szóval nem könnyű így.

Igenis jó lenne néha egy estére elszabadulni kettesben. Vagy csak otthon lenni. És nem, nem azért, mert nem szeretem a gyereket, bár a megmondók majd jönnek, és ezt feltételezik. Imádom a fiamat, de igenis felőrli az embert, ha csak szülői szerepben él.

Szóval én azt mondom, örülj neki, hogy van rá lehetőséged. Nektek ez így jó, ne foglalkozz mások véleményével. :)

júl. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

A megítélés szempontjából szerintem nem mindegy a gyerek kora.

Nekem más az, ha egy minimum ovist vagy idősebbet "passzol" le valaki.

Vagy ha egy jarni, beszélni nem tudó csecsemőt.

Amíg az a gyerek nem tudja elmondani, hogy én a nagyinál akarok aludni, addig az én szememben korai.

júl. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Nekem ez annyira fura, hogy emberek ilyesmire beszólnak. Lehet, hogy en vagyok nagyon szerencsés, de soha semmire nem kaptam még beszólást, ami a gyereknevelést illeti. Pedig nekünk aztán vannak nem hétköznapi dolgaink. De mindenki olyan kedves és támogató a legutolsó játszótéri ismerősig.

Ha valaki beszol, mondd neki, hogy ez a ti életetek es a ti döntéseitek, neki nem kell véleményt mondani, mert nem kerdezted meg. Majd ha kíváncsi leszel a véleményére, megkerdezed. Én ezt mondanám. De nekem tényleg annyira idegen ez az egész helyzet...

júl. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
En pont ugy gondolom mint az 5-os. Nekem meg nem beszel a gyerekem, a nagyszulok is reszt vesznek az eleteben, heti kb. 2,5 orat szokott anyukam vigyazni ra/jatszoterre vinni stb, de addig nem hagynam, hogy ott aludjon, amig o nem keri es nem tudja reszletesen elmeselni mi tortent. Szerintem addig a szuleivel van a helye.
júl. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

Jó, hogy az volt a kérdés, hogy mas miért találja problémásnak és aki le meri írni, azt lepontozzák. 😂

Merjem így leírni?

Ma fog ott aludni az 5 és 8 évesem, de nem aludtak ott 3 éves koruk előtt, csak velünk.

júl. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
Ne foglalkozz másokkal, ha nektek, a gyereknek is, és a nagyszülőknek/vagy akinél van/ is jó így. (Nekem van a családomban durvább "lepasszolósdi", ami már nem minden résztvevőnek jó, de akkor sem szólok bele, szerintem nem az én dolgom, hiába közeli rokon.)
júl. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

Van ismerős gyerek, akit elvisznek a nagyihoz pénteken, minden egyes pénteken, suli időben is! Ott van háromtól szombat este hétig. Ritkán szombaton is ott szokott aludni. Kegyetlen sok a nagyinak, aki sosem panaszkodna direktben, mert a családjukban a színlelés az elfogadott, de nekünk sokat panaszkodik. Nyilván onnan ismerjük, hogy nem tud mit kezdeni az unokával, jártak játszóra, mert ilyenkor nem a nagyi hejj de jófej, hogy a gyerek ott akar lenni kettesben a lakásban, hanem ilyenkor van, aki keres neki társaságot.. máskor is azt élvezte a gyerek, ha társaságban volt. Egyébként nagyon rendes gyerek.


Most, hogy teltek az évek a nagyija már arról panaszkodik, hogy neki kell vele leckét írni és nem tudja már a törteket, és a szülők nem tanulnak eleget a gyerekkel, azon felül, hogy egy nagynak még több inger kell, és ez lefárasztja, már kint is hagyná egy pár éve a játszón órákat.


Én nagyon díjjazom, mert igazán élvezi az unoka társaságát.. kb 30 percig. Nálunk a nagyi ennyire se képes, mintha a fogát húznák 5 perc után. De ugyanaz van mindkettőnél, csak más időmennyiségnél jön elő. Egy óra már terhes a néninek, de a világért sem ismerné be, helyette kibúvókat hoz fel, illetve ahogy mesél, a fiáról sincs nagy véleménnyel, bár inkább a feleségre hárítja a dolgokat(idősek, vidékiek). Én azt nem nagyon értem, hogy miért nem akarnak több időt tölteni egy könnyű gyerekkel, hogyan érzik nehéznek, hisz a gyerek mindig legalább 3ig intézményben volt, és heti 2 napot bevállalt a nagyi majdnem az elejètől, néha hármat. Egy cuki az a gyerek. Mellé meg ott a többi rokon, régen is volt velük, ott is aludt sokat a nagyi mellé..


Ha nem is mondja senki, én se, mert nem kérdezik a véleményem, de attól még van, és elítélem. Olyan, mintha nem az ő gyerekük lenne. Leginkább azért, mert tényleg könnyű gyerek, értelmes, szép, mi a csudát várnak tőle, hogy vele akarjanak lenni? Mi kell még ehhez?

júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!