Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kellemetlen helyzet, de így...

Kellemetlen helyzet, de így maradtam hiteles a gyerekem szemében. Baj, ha ez fontosabb?

Figyelt kérdés

A lányom nemsokára 6 éves lesz. Nagyon beszédes, kicsit gátlástalan is, de elképesztően kedves és jószándékú, tehát nem szoktam a cserfes szája miatt "beégni", mert olyan kis tisztalelkű, hogy aranyos, kedves dolgokat mond, de azt mindenkinek. És nagyon őszinte!


Nem is lenne ezzel baj. Tegnap azonban kénytelenek voltunk egy családtaggal együttlenni (mióta van a járvány heti egy találkozó helyett, majdnem napi szinten látjuk egymást).

Velem kb egyidős nő, neki is vannak gyerekei. Azt mondanám magunkról, hogy a két véglet vagyunk mindenben.

Az egyik ilyen téma a gyereknevelés. Nem akarom minősíteni, de tény hogy rengeteget ordít, ami a lányomat nagyon zavarja ha hallja (én sosem szoktam vele kiabálni).

Legutóbb is kiabált teljesen ok nélkül a gyerekével és úgy zárta a mondatot hogy "mert csak". Nálunk ha ezt mondja a lányom nekem valamire (kis ismerőseitől mostanában elszedte és próbálkozott ezzel), én mindig mondom neki hogy ez nem válasz. Mondja el miért mondja amit mond, nem haragszom, bármi is legyen az! Én is mindig megindokolok mindent, semmit nem tiktok "csak".

Na és itt a baj. A nagyhatalmú anyukával közölte a lányom hogy "ez nem válasz", mikor éppen szidta a gyerekét.

Nyilván aláásta a tekintélyét a gyerekei előtt. Megértem, hogy ez dühítő volt, de szerintem túl lett reagálva. Utána nyilván beszélgettünk róla, de abban a helyzetben én is valójában azt gondoltam. A különbség nyilván az a pár év, ami köztem és a lányom között van, én nem szólok bele.

Teljesen kiakadt anyuka, hogy akkor ott nem ezt várta, hogy semmit nem szólok. Persze azóta mondtam, hogy utólag beszéltünk róla. Azt persze nem mondtam, hogy mit, de azt nem is kell tudnia. A lényeg hogy próbáltam tenni az ellen, hogy még egyszer ez legyen.


Szerintem ezen csak túl kellett volna lépni. Ő is mondja el a gyerekeinek hogy mit gondol a helyzetről, én is elmomdtam. 6 éves gyerek, és csak azt mondta amit hall tőlem.


Mit kellett volna tennem? Azt megbeszéltük, hogy nem szól bele ilyenekbe többet. Most ez elhangzott... vagy talán "fájt neki az igazság"? Értem ezt úgy hogy talán ő is érzi, hogy nem kellene ilyeneket mondania?



2020. máj. 5. 22:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon ügyes, okos kislányod van. Szerintem jól kezelted a helyzetet, ott akkor nem szóltál bele, már ez azért is jó, hogy az anyuka kicsit nyugodtan érezheti magát kellemetlenül, hogy okosabb nála egy 6 éves.

Utólag pedig jól tetted, hogy meg beszélted a lányod dal a dolgot.

A hölgy pedig ezek szerint ezt a dolgot sem kezelte a legértelmesebben.

2020. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem kezelted jól. Veled értek egyet a nevelésben, de ebben a helyzetben ott közölnöd kellett volna a gyerekeddel, hogy “Fruzsi, nem szabad beleszólni más családok dolgába”. Vagy valami. En se értékelném, ha egy 6 éves taknyos beszólna nekem, anyuka meg szó nélkül hagyná. Itt nem az a lényeg kinek van igaza, mert annak az anyukának a saját szemszögéből igaza van és egy 6 évesnek meg tudnia kell hol a helye. Nem szidtam volna meg amúgy a lányod a helyedben en sem. Csak ott és akkor adtam volna egy visszajelzést, hogy ilyet nem szabad.
2020. máj. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Én büszke lennék a gyerekemre (de azért megbeszélném vele, hogy fenőtteknek nem illik ilyet mondani, mert nem értik meg, hiába volt nagyon okos válasz).
2020. máj. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

Ha em velem ezt csinalta volna a lanyod biztos o is kapott volna egy fejmosast. 6 eves gyerek egy felnottnek kepes ilyet mondani mi lesz kesobb?

Attol, hogy nem neked mondta az iskolaban is ez lesz? Vagy az oviban?

2020. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekednek volt igaza. A csak nem vàlasz, neki mèg ami a szìvèn az a szàjàn. Szerintem kifejezetten jó, ha asszertìv , iskolàban , òvodàban, felnőttel szemben is kiàll magàèrt ha igaza van. A tiszteletet kièrdemelni kell, egy àllandòan üvöltöző szülőnek valòszínűleg amùgy sem volt tekintèlye a gyereke előtt.
2020. máj. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
A 2 es válaszolóval érték egyet.
2020. máj. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%
Nem volt igazad. A csak is válasz, nem kell mindent indokolni, pláne egy gyereknek. Abba meg senkinne szóljon bele, hogy én hogy nevelem az én gyerekem, mert az csak ram tartozik. A sajátodat úgy neveled, ahogy akarod, másét majd neveli más. Ha nem tetszik ahogy csinálja és véletlenül megkérdezi a véleményedet, akkor elmomdhatod, egyébként ne szólj bele. Egy 6 éves még pláne ne szóljon bele. Nem hagytam volna szó nélkül a kotnyeles lányod beszólását az biztos.
2020. máj. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy ez megint egy kiragadott egyoldalúan elmesélt történet..

Fogalmunk sincs hogy a másik anyuka, hányszor szólt rá a saját gyerekére előtte ugyanazért, hányszor kérte szépen, hányszor magyarázta el miért nem szabad adott dolgot. Ezeken a körökön lehet hogy aznap már 10x túlesett, és eddig bírta és már csak dühében ennyi jött ki, hogy "mert csak".

Komolyan kérdező te még sosem hibáztál? Az elmúlt 6 évben egyszer sem volt hogy utólag tudtad hogy rosszul reagáltál és bántott a dolog?


Szülők vagyunk, vannak könnyebben és nehezebben kezelhető gyerekek, ahogy vannak nyugodtabb és hevesebb anyukák. Persze a folytonos ordibálás sem megoldás, de az sem jó ha valaki minden helyzetben maga a megtestesült Buddha, mert néha igenis erélyesebben kéne fellépni.


A lányodnak természetesen igaza volt, de ezt szerintem nem szabad megengednie magának. Nem baj ha később megvédi magát ha valóban(!) szükséges, de ebben a helyzetben neki az egészhez semmi köze. Az egy másik anyuka és a saját gyereke "harca". Én biztos nem hagytam volna szó nélkül sem a te helyedben, sem a másik anyuka helyében. Bár csúnyán hangzik a mondat, de én is úgy gondolom, hogy 6 évesen azért tudja már hogy hol a helye...


Fordítsd meg a dolgot.. Te mit szólnál ha a szomszéd Pistike beleszólna abba, hogy hogy neveled a lányod, és az anyja szó nélkül hagyná?

2020. máj. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

Az én lányom is ilyen, mikor egy nagymama szidta az unokáját, hogy de buta vagy, te csak csúnyát tudsz rajzolni, akkor az enyém is megszólalt, hogy minden rajz szép, mert próbálkozott, meg olyat nem szabad mondani, hogy buta.


Én mentettem a helyzetet, de csak rosszabb lett, azóta nem állnak meg mellettünk beszélgetni.


Zavarba jöttem és olyanokat mondtam hogy “ biztos nem úgy értette, hogy csúnya a rajz, csak tudna szebbet is, vagy attól még nem csúnya, csak neki nem tetszik, kisfiú biztosan nem buta, csak butaságot csinált, a felnőttek néha mondanak csúnyát”


Nem nagyon tudok rendesen reagálni stresszhelyzetben, szerintem csak mélyebbre nyomtam a nagymamát(akiről nincs is nagy véleményem, de igyekszem rendes lenni), egyébként nem szeretem, ha szidják a gyerekeket, de beleszólni sem szeretek, esetleg ha ütik vagy nagyon alázzák őket.

2020. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként nálunk van néha “mert azt mondtam” mert én sem vagyok mindig fene türelmes lelkiállapotban. Én azt mondtam a gyereknek azért, mert olyat is meg kell néha tenni, amit nem értünk, vagy nincs idő vagy elég türelem elmagyarázni, később elmondom, vagy kicsi hozzá, hogy el tudjam magyaràzni, esetleg én sem tudom elmagyarázni, mert pontosan nem értem(csillagászati, biológiai kérdések, amiket nincs időm és energiám àtnyálazni)


Szóval szerintem fontos ez a fajta “bizalom” a felnőtt felé, hogy néha csak megbízzon benne és ne csináljon olyat, amit az mond, akkor se, ha még nem érti.

2020. máj. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!