Mi a jó megoldás ilyenkor?
Figyelt kérdés
2,5éves a kisfiam. Játszótéren egy nálla idősebb kisfiú kezéből kitépte a homokozó játékot. A másik fiú ellenkezett és vissza akarta kapni. Mutattam a fiamnak, hogy mi is hoztunk játékot, adja vissza neki, nem szabad csak úgy elvenni, erre mondta nem akarom. Én visszadtam a kisfiúnak a fiamat pedig próbáltam más játékhoz vinni de elkezdett ordítani és semmi nem volt jó neki szóval vittem haza. Mostanába többször viselkedett agresszivan, egy apuka kezéből is kiakarta tépni egy másik gyerek kismotorját. (pedig neki is van). Régebben mindig jól viselkedett nem volt hiszti az ilyenek miatt. Nem tudom hol tanulhatta ezt, mi se szoktuk elvenni tőle amivel játszik, bölcsibe se jár szóval ott se láthatott ilyet. Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet? Én próbálom kérni adja vissza akitől elvette/ viszem másik játékhoz ha nem jó semmi viszem haza és elmondom neki hogy most azért megyünk haza mert... Ez így jó?2023. aug. 16. 10:48
21/23 anonim válasza:
Nekem mindegy hogy csinálod. Nálam működik amit leírtam, plusz tudom hogy a gyerekemnek ezzel jobbat teszek mintha hazarángatom. Türelmet igényel a dolog és nem 5 perc alatt van hatása? Igen. De a másik módszernek max tüneti kezelése van, viszont rossz mintákat adok át a gyerekemnek. Az meg hogy ki mit gondol, és hogy nem szeretné hallgatni, pont nem érdekel. Mert tudom, hogy így tudok egy érzelmileg stabil embert nevelni. És nem azzal ha megtiltom neki, hogy hisztizzen.
22/23 anonim válasza:
"Mert tudom, hogy így tudok egy érzelmileg stabil embert nevelni." Bocsi de ezt nem tudhatod. Felnőtt ként sem ez az egy mozzanat fogja eldönteni.
Az hogy összességében milyen nevelést, mintákat kapott a gyerek, + hozzá adódik majd a saját személyisége, tapasztalata.
Útmutatást adsz neki, ezt mindenképpen próbálja a saját szemében legjobbnak tűnően. De az hogy emiatt lesz érzelmileg stabil felnőtt egyszerűen nem igaz
23/23 anonim válasza:
Az első 3 év - amikor még csak a szülőnek van ráhatása, és abból olvassa a világot - adja meg az érzelmi stabilitás alapjait. Nem mondom, hogy nem lehet később megszerezni, de sokkal nehezebb elrontott alapokkal. És nem arról beszélek, hogy egy mozzanat határozza meg, hanem egy szemlélet. Az én szemléletem szerint nem ignorálom a 2,5 éves gyerekem érzéseit (mégha azok a düh vagy a csalódottság vagy más nehéz érzés) - ezzel teremtve meg, hogy számára érzelmileg mindig elérhető legyek, mely az érzelmileg stabil felnőtté válás alapja. A többi amit írsz, az ebben a korban kapott szűrőn megy már át és ebből építkezik, ahogy bontakozik ki a személyisége és kerül egyre több interakcióba másokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!