Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha egy 4 éves lány...

Normális, ha egy 4 éves lány annyit eszik mint egy felnőtt?

Figyelt kérdés

A 4 éves lányom majdhogynem többet eszik mint én.

Tegnap pl: reggeli egy tál fahéjas zabkása áfonyával, ebéd egy tál borsóleves, 2 db rántott sajt 2 szedőkanál petrezselymes krumplival és friss salátával, uzsonnára megevett egy túró rudit, egy natúr görögjoghurttal, vacsora 3 virsli egy pur pur zsemlével, uborkával, paprikával, paradicsommal, sajttal, lefekvés előtt még egy kis bögre kakaó


Ma reggeli 2 tükörtojás, egy kiflivel, paprikával, kecskesajttal

Tízóraira egy kis tál tápiókapuding gyümölcsel, ebédre egy tál borsóleves, 1 nagy szelet grill tarja grill zöldséggel, tejfölös ubisalival, délután meg Mekibe mentünk ahol megevett egy halas burgert, egy kis sült krumplit, egy Vitatigris pürét (Happy Meal) majd egy sima fagyit és még vacsorát is biztos kér ma, ezer %


Én pl nem eszek ennyit, a férjem aki 190/88 eszik kb ennyit.

Ez normális lehet? Nem terheli a gyomrát meg? Nyugtassatok meg, hogy más gyerek is eszik ennyit.


Amúgy nem kövér, 107 cm 17 kg, 4.5 éves


2023. jún. 11. 16:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
66%

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy a rendes, változatos, házi főtt ételtől nem fog a gyerekem elhízni, ha nem használok extrém sok zsírt/cukrot. Nyugodtan egyen, amennyit kíván, repetázzon stb.

Étkezések között ne nassoljon, ne egyen gyorskaját, csak különleges esetben, ugyanígy boldog édességeket is csak heti 1-2 alkalommal, de ne a házi főtt kosztot korlátozzam. Tényleg nem hízott el egyik gyerek sem.

2023. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
79%
Az enyémek is rengeteget esznek néhány hete, mióta hosszú órákig vannak kint és rengeteget mozognak. A 7 éves fiam ételmennyiségének én a felét eszem meg. Lehet van benne túlzás de tényleg többet eszik nálam. Az 5 éves lányom kb annyit eszik, mint én. Igaz ő válogat is, így néhány napon nem eszik eleget, mikor az nem a fogára való. Ő vékony is.
2023. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
62%
Míg nincs látható jele hogy pl kezd elhízni addig nincs gond.
2023. jún. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
79%
Örömtáncot járnèk, ha a kisfiam ennyit enne :) Ő imádja a zöldsègeket, gyümölcsöket, kelt tèsztákat, leveseket, de jobb napokon is egy kisebb adagnyit eszik meg, rosszabb napokon pár kanál/villa ètel megy be, pedig ő is rengeteget mozog, de ha megeszik egy szedőkanál levest alvás előtt, alvás után nem igazán eszik másodikat, pár kanállal, nagyoon ritkán fordult elő, hogy vègigette a menüt jòl. Desszertnek gyümit kap, esetleg kekszet mellè, szoktam sütni uzsira változatosan muffint, banánkenyeret. Ő jelenleg 94 cm lassan ès 13 kg, vèkonyka, ez van.
2023. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
27%
Ja ès 2,5 èves :)
2023. jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ez felnőttnek nem tűnik olyan soknak, én konkrétan éhen halnék mellette. Örülj hogy jó evő, csak mozogjon sokat.
2023. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!