Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Főállású anyukák - milyen...

Főállású anyukák - milyen okból maradtatok otthon? Hogy álltok anyagilag, így hogy csak a férjetek/párotok dolgozik?

Figyelt kérdés

Tudom, ez indiszkrét kérdés, és nem illik "mások zsebében kotorászni"... Így névtelenül talán elnézitek nekem. Mennyit keres a férjetek/párotok, hogy otthon tudtok maradni?

Azért kérdezem, mert fontolgatom, hogy felmondok. 3 kicsi gyermekünk van (mind 10 év alatti), részmunkaidőben dolgozom, férjem 3 műszakban. Viszont, a munkám elég stresszes, és sokszor azt se tudom, merre van az előre. Szellemileg, lelkileg nagyon megterhelő a gyerekek mellett (ez) a 6 órás munka. Rengeteg tennivalóm van itthon is mindig, nem unatkoznék. De félek, nem lenne elég a pénzünk, akkor sem, ha a főzéssel és egyéb dolgok házilag elkészítésével spórolnánk (annyit szerintem nem, amennyit keresek most). Köszi, ha válaszoltok!



2023. febr. 3. 17:54
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
89%

Mi is gondolkodunk egy ideje, h itthon maradjak. 2 gyerekunk van, a nagyobbik alsó tagozatos, figyelemzavaros, igy amikor tudom, elhozom a sulibol ebed utan mert nagyon elfarad. De a 6 oras munkam mellett ami raadasul masik varosban van, ezt nehez megoldani. De a gyereknek nagy szuksege lenne erre, amig nem lesz akkora h egyedul jojjon haza. A kisebb jovore lesz sulis, nala is latom h nem lesz egyszeru a tanulas, igy hasonlo lenne vele is a helyzet. Mar nagyon nehezen tudom osszeegyeztetni a munkamat a gyerekek idobeosztasaval, mert mindenfele kulon fejlesztesre, terapiara is kell jarni veluk. Nagy kertes hazban lakunk, ahol mindig rengeteg a munka, az is sokkal tobb idot igenyelne mint amit most ra tudok szanni. Rendes fott etelt is jo lenne tobbszor enni, de fozni vegkepp alig jut idom. Szoval ez igy nagyon rossz h egyetlen fronton sem tudok egeszen helyt allni. A gyerekeimnek pedig szuksege lenne ram, foleg még kisiskolas korukban. Ezek miatt valoszinuleg osztol itthon leszek. De ugy tervezem hogyha ez nekem nem fog fekudni (hogy csak a haztartassal es a gyerekekkel foglalkozzak), akkor csinalok valami kepzest es elinditok vmi sajat bizniszt (pl. Leszek körmös). Nem is a penz miatt, hanem h ne bolonduljak meg itthon. Napi 1-2 vendeg pedig ne venne el olyan sok idot.

A ferjem netto 1 milliot keres, de van tartalekunk is, igy talan az anyagi reszevel nem lesz gond.

2023. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
58%

"Nekem viszont pont az az érzésem, hogy nem szeretném a gyerekemnek azt megtanítani, hogy jobb a könnyebb utat választani. Nem a pénzről szól az egész."


Már ne is haragudj, de mitől lenne a könnyebb út az, ha otthon maradsz a gyerekkel? Nem áll szándékomban mártírt csinálni magamból, mert senki nem kényszerít rá, hogy itthon legyek, de... Még pici a gyerek, így gyakorlatilag az egész napomat kitölti a róla való gondoskodás, stb. Sokszor érzem úgy, hogy igenis könnyebb volt, könnyebb lenne reggel elmenni dolgozni, felnőtt emberek közé, stb. Főleg, ha futja a fizetésből fizetett segítségre. Lehet, hogy én vagyok ufó, de aktívan foglalkozni egy kisgyerekkel a hét minden napján egész nap, minden, csak nem a könnyebb út. Legfeljebb addig hihettem volna ezt, amíg nem volt gyerekem.

2023. febr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
78%
22-es, itt nem arról van szó, hogy otthon vagy az 1-2 éves gyerekkel, hanem mikor a gyerekek már oviba, iskolába járnak, anyuka meg otthon van egész nap. Persze ha a gyerekek csak délig vannak, utána meg szaladni fejlesztésekre, stb., akkor ugyanúgy munka. De ha a gyerekek 8-4-ig nincsenek otthon, akkor azért nem olyan kimerítő az a pár óra házimunka.
2023. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Én hároméves koráig maradtam otthon, mert 41 évesen szültem, harmadik terhesség lett sikeres. Addigra majd’ 20 éve dolgoztam. Szerettem otthon lenni vele, aztán jó volt visszamenni is. De még egy évig felállásba csak, miatta. Most hétéves lassan. A férjem 250-300 ezret keresett, a csedem meg gyedem nem volt túl rossz. Ha lett volna több, vele nem maradtam volna ennyit, csak előtte eléggé “kifutottam magam a munkahelyen”.
2023. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
75%
A korabbiakra: szerintem olyan káros ez a “ki dolgozik és fárad többet” vita. Egyrészt totál nem bűn halálra hajtani magunkat, mégis azt látom, hogy rengetegen próbálnak valamifajta előnyt kovácsolni abból, hogy ők lestrapáltabbak. Másrészt otthon dolgozni vagy máshol - másért nehéz, és egyéntől is függ, kinek melyik a nehezebb.
2023. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
82%
2-es azért az durva, hogy 400 körül keres a férjed, és ezt olyan jónak tartod... ha csak egy gyereked is van, azért abból 3 embert eltartani...
2023. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, 400 és 500 között keres a férjem és ez még egy átlag fizu,enyém 244 körül ha majd újra dolgozom, enyém kB az átlag alap szintje. Az 1 milliós pont az ami átlag felett van. Simán megélünk belőle. Én meg egy milliós fizus emberrel nem találkoztam.
2023. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
39%

3-4 tagu csalad elkepzelesem sincs hogyan él meg 4-500ezer ftbol, en ennyi bevetellel biztos nem engednem meg magamnak h ne dolgozzak.

Ferjem 1.200.000-et keres, en 300-at es még igy vergodok h itthon maradjak-e. Azert 300ezer ft kiesés iszonyu sok. Ha 1millio alatt lenne a bevetelunk, semmi esetre sem maradnek itthon.

A nyugdij es a szolgalati evek miatt nem aggodok. Nekunk mar egy ft nyugdijunk nem lesz...de ha most megtehetem h dolgozok es teszek felre a jovore, az öregkorra, akkor megteszem. Most van erom dolgozni es penzt keresni. Meg ha iszonyu nehez is a gyerekek es haztartas mellett.

2023. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
27, épp ezt mondtam, hogy a 400 nagyon egy átlag fizu, három embert eltartani belőle sztem nem az a kategória ahol anyu nyugodtan otthon maradhat. Ha 2x400 van, vagy 400 és 300 akkor persze oké az 3 emberre.
2023. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
59%

28 azért nincs elképzelésed sem,mert eddig a férjed pénze 1 millió volt, sosem kellett annál lejjebb megoldanod gyerekekkel. Azért nem dolgozom, mert a gyerek még kicsi,várom hogy bölcsibe menjen. 2 éves koráig 170 ezer körül kapok pénzt, utána ugye jóval kevesebbet ad az állam. Amint betölti a 2-őt megyek dolgozni. Hidd el a sima középosztálybeli 400-500 körül keres és az én 244 ezrem súrolja annak alsó határát, pont hogy a férjed keres átlag felett...

Azért nekem félretett pénzem is van és nyugdíjam is lesz.

2023. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!