Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Főállású anyukák - milyen...

Főállású anyukák - milyen okból maradtatok otthon? Hogy álltok anyagilag, így hogy csak a férjetek/párotok dolgozik?

Figyelt kérdés

Tudom, ez indiszkrét kérdés, és nem illik "mások zsebében kotorászni"... Így névtelenül talán elnézitek nekem. Mennyit keres a férjetek/párotok, hogy otthon tudtok maradni?

Azért kérdezem, mert fontolgatom, hogy felmondok. 3 kicsi gyermekünk van (mind 10 év alatti), részmunkaidőben dolgozom, férjem 3 műszakban. Viszont, a munkám elég stresszes, és sokszor azt se tudom, merre van az előre. Szellemileg, lelkileg nagyon megterhelő a gyerekek mellett (ez) a 6 órás munka. Rengeteg tennivalóm van itthon is mindig, nem unatkoznék. De félek, nem lenne elég a pénzünk, akkor sem, ha a főzéssel és egyéb dolgok házilag elkészítésével spórolnánk (annyit szerintem nem, amennyit keresek most). Köszi, ha válaszoltok!



2023. febr. 3. 17:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%
Én inkább keresnék más munkát.
2023. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Igyekszem. Se itthonról végezhetőt (jelentkeztem pár helyre, nem jeleztek vissza), se részmunkaidős állást nem találok helyben, évek óta.
2023. febr. 3. 18:15
 3/41 anonim ***** válasza:
62%
A nyugdíj miatt dolgozom majd. Itthon maradhatnék,mert férjem 400 ezer felett keres,de az nem az igazi. Ott állnék öregen minimális nyugdíjjal.
2023. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
87%
3 gyerek mellett akkor maradnék otthon plusz 1-2 évig, ha a férjem legalább 800 ezer Ft-ot keresne, és a házasság nagyon jól működő lenne. Van jópár ismerősöm, akik a "férjemjólkeres" miatt otthon voltak évekig, aztán váláskor meg nézegettek, hogy se munka, se félretett pénz. És azt az időt is tanulásra használnám, hogy később jobb munkám legyen.
2023. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
85%
Gondolkozunk a férjemmel, hogy ne menjek vissza dolgozni. Kb. 650ezer a fizetése.
2023. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
81%
Én nem fogok visszamenni dolgozni alkalmazottként, de átképzem magam, és olyasmit fogok majd csinálni, ami teljesen rugalmas, mind helyszínt illetően, mind időben. De azt is már csak akkor, ha a gyerekeknek nem lesz rám akkora igénye. Közel 1 millió ft a férjem nettó fizetése.
2023. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
78%

En is előtte állok.

Nagyon szeretnék dolgozni, de sokáig nem is lesz lehetőségem.


4 gyerekünk van, 5 év alattiak.


Most 600 körül hoz haza, de ez javulni fog, az enyém amikor eltűnik, annyival többet fog már. ( nincs hitelünk)


Nyugdíj nem izgat, nem lesz, fizetjük magunknak.



Szóval átmenetileg mindenkepéppen meg vagy 3-4 évet itthon leszek.

2023. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekünk van, egy 10 és egy 2,5 éves. Vissza fogok menni, de max. 6 órában és egyelőre nem sürgős. A férjem nettó 1,3 milliót keres.
2023. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%

Én azért maradtam itthon, hogy tudjam őket logisztikázni.

Kertvárosban laktunk, onnan költöztünk vidékre. A gyerekek maradtak a városi sulikba. Mellette mind a 3nak edzések, oda hordom őket szintén a városba.

8éves koráig a kicsinek anyaságin voltam, azóta meg itthon, mint "mindenes".

Fiam 12, lányom 14, nagyfiam 18. A kicsi jégkorongozik, minden nap edzés. Lányom versenytáncol, neki heti 3x. Nagyfiam focizik, ő az edzést már egyedül oldja meg.


Fodrász a szakmám, van itthon egy kis szalonom, de csak barátoknak, rokonoknak. Néha falubelieknek.


Párom építőipari vállalkozó. Van hónap, hogy 1-200ezret hoz haza. De van hogy 2milliót.

Vígan megélünk abból.

2023. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
44%
Más szóval az marad otthon akinek a férje jól keres. Én azért szét unnám magam hosszútávon vagy amikor elhagyják a fészket mikor egyetemre mennek a gyerekek,de én ugye még munkaképes korban vagyok. Azt is utálnám,hogy eltartott vagyok és nem dolgozom, nem érezném magam hasznosnak,akkor sem ha vinnem a házat.
2023. febr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!