Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a dackorszakos,...

Hogy kezelitek a dackorszakos, egész nap hisztiző gyereket (ezt a "nyugodtan beszéld meg vele" módszert hanyagolva)?

Figyelt kérdés

A 19 hónapos fiam 4-5 hónapja egyszerűen kezelhetetlen, és egyre durvább a dolog. Értem, belépett a dackorszakba, eleinte nekem is voltak elveim, hogy majd nyugodtan fogom kezelni ezt az egészet, de már totáli kikészültünk idegileg az apjával, mert minden egyes napunk ordítással, hisztivel, vergődéssel telik (oké, nyilván vannak jobb időszakok a napban).


Mindkét kipakol, szétszed, borít. De ezt úgy kell elképzelni, hogy bemegyek pl. a mosókonyhába kivenni a mosott ruhát a gépből és berakni egy másikat, jön, elkezdi rángatni a szekrényt, ledobálni róla a dolgokat, ha arrébb húzom, rohan belenyúlni a macskaalomba vagy kajába, ha rászólok normálisan, hogy nem szabad, mintha meg sem hollaná. Ha elvesztem onnan a kezét, a leveri magát a Földre és ordít, úgy kell kivinnni.


Kijövünk, akkor felmászik a konyhaasztalra, ezerszer elmodtam, hogy nem szabad, de lesz*rja, ha leveszem, mászna vissza, ha megfogom ordít, veri magát megint. És ezt tényleg úgy kell elképzelni, hogy egész nap minden félórában ordít, hisztizik.


Most konkrétan egy órát ordított, mert nem ülhetett fel az asztalra, nem lehetett hozzászólni, ha meg akartam ölelni, rugdosott, ellökött, de csak tolta téli torokból.


Minden nem egyre durvább, azt gondoltam, nem fogok kiabálni, de egyre könnyebben pattan el az agyam és már ordítok. Nem mintha érne valamit, de nem bírom idegileg. Az apja dettó, már kíván, hogy vigyük orvoshoz a gyereket, mert ez nem normális

.


És ugye mindennel ez van, dobálja a kaját, nem akar enni, nem tud egyszerűen leállni a hisztivel.


Nagyon sokáig próbálkoztam ezzel zat együttérzős, megbeszélős módszerrel, de mint a falra hányt borsó, egy 1,5 évesen egyszerűen nem lehet ilyet megbeszélni, hogy "értem, hogy rossz neked, hogy nem ülhetsz fel az asztalra, blablabla", mert sehall, selát.


Azt érzem, semmivel nen tudom rá hTni.



2022. nov. 5. 11:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
20 en voltam a 13. Azt hittem tudod azert irtad nekem hogy nem adtam semmilyen valaszt de mindegy. Egyebkent mar a kerdesben erezheto hogy nem az "atlag" gyerekeknel bevalt praktikakat varja a kerdezo. Az atlagot azert tettem idezojelbe mert teljesen normalis hogy valamelyik gyereknel masfel evesen kezdodhet a dac vagy legalabbis valamilyen formaja. Az en lanyom meg soha nem sirt 1 oran keresztul max 10p pl de nem azert mert szuperanya vagyok hanem mert ezt dobta a gep. Sok gyerekes baratnom van es ahany gyerek annyi habitus. Amiket szajkoznak a pszichologusok altalabn bevalnak 1-2 gyereknel a tobbinel meg szenvedjen csak anyuka. Ha a jol bevalt sema nem mukodik benned van a hiba te rontottal el valamit. Szerintem kiserletezni kell (utes veres semmikepp!), es a megerzesekre hagyatkozni. Nincs 2 ugyanolyan gyerek.
2022. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Tereld el a figyelmét. De ne valami gagyi módon, hogy nézd egy játék, játsszunk vele, hanem: Fordulj látványosan a leghosszabb út felé a lakásban, kiálts fel, hogy "úristen, úristen, hol van???" mutogatva, Szaladj el a szoba felé, ami távol van, ha hamarabb érsz oda, dugj valamit közepesen látványos helyre. Kezd el keresni a tárgyat, hagyd, hol a gyerek találja meg.


Amúgy én beraktam a kádba a gyereket fürdeni napközben, ha hiszti volt, nekem sem volt idegszálam elterelni. Elpancsolt ott pár órát napközben, én mellette olvastam, vagy ilyesmi.

2022. nov. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Par orat,napkozben. Basszus 10 perc alatt kihul a viz 😅🙈
2022. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Simán lehet, h hiperaktív, lehet megérné legalább a háziorvoshoz vagy védőnőhöz levinni.

Akkor hisztizik a gyerek, ha unatkozik,ez teljesen egyértelmű számomra az utóbbi évekből. Bölcsi jót tenne neki. Otthonra pedig labdamedence, vagy valami, ahol kisse tombolhat.

2022. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
az en gyerekem ketszer hisztizett ill. 3szor egesz eleteben. ma mar felnott. elso alkalommal amikor az uzletben levagta magat a foldre mert nem vettem meg neki amit kert. betettem a kis osszecsukhato kocsijaba es szpen hazamentem bevasarlas nelkul. 10 eves koraig nem johetett soha velem bevasarolni. a 2. esetben nem akarta elrakni azt a par jatekot es mivel meg egy szobaban laktunk nem maradhatott ott a foldon mert keresztul eshetunk rajta, 1/2 ora utan elkezdte tepni a sajat hajat. kertem hogy hagyja abba, nem tette. erre megmarkoltam a hajat jo szorosan es ket jo nagyot rantottam rajta. azonnal abbahagyta de a buntetes nem ez volt hanem az hogy fel napig nem vettem rola tudomast. nem szoltam hozza nem engedtem a kozelembenem oleltem meg es nem kapott joejt puszit sem.hatasos volt a dolog. az utolso esetben nem akarta felvenni azt a nadragot amiben menniuk kellett egy iskolai fellepesre (elso osztaly ). orditott sikitott rangatta a nadragot. kertem egy fel oraig nem hagyta abba. behoztam egy jatekvodreben hideg vizet es szembe ontottem vele. kapkodta a levegot, en meg kozoltem hogy van 2 perce hogy idehozza amit fel kell venni. 1 perc elteltevel ott huppogott mellettem a kert holmival. nalunk a buntetes modja az volt hogy ha nagyon megharagitott nem vettem rola tudomast . hiaba szolt hozzam elkerultem . mondtam neki "mostantol nem latlak nem hallak" majd ha megerdemled visszajovok . ezt egesz eleteben talan 5 alkalommal kellett alkalmazni. de gondolom sokan nem ertenek manapsag egyet ezzel. regen masok voltak a nevelesi modszerek arrol nem beszelve hogy mindenkinek mas valik be. en szigoru anya voltam ezt tartottam helyesnek az apjaval volt bizalmasabb viszonyban mindig es en orultem is ennek, a ferjem jo ferj jo apa volt mindig orultem ha az o peldajat koveti. sok mindenben a mai napig is o a peldakepe es ez nekem igy tokeletesen megfelel.
2022. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!