Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek nyugodtan mehet...

Szerintetek nyugodtan mehet koleszba?

Figyelt kérdés
Szeptembertől a keresztlányom egy másik városba jelentkezett továbbtanulni. (100km) Mindenképpen koleszos lenne. Most derült ki hogy vagdossa magát ill. hogy gyakran direkt nem eszik. Valószínüleg vannak lelki problémái..Szerintetek jó vagy rossz hatással lesz rá a klesz..én félek egy kicsit hogy ha ennyi kontroll se lesz akkor mi lesz..de lehet hogy pont azért lesz jobb???

2015. máj. 18. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy ezt mi váltotta ki benne. Ha az otthoni nyomás és megfeleléskényszer, vagy az, hogy nincsenek barátai és egyedül érzi magát és figyelmet szeretne, stb. akkor jobb lesz neki egy új közegben, távol otthonról. Ha az, hogy fél valamitől, amit oda is magával visz, vagy más belső probléma, amit a távolság nem javít, akkor lehet rosszabb is. De ehhez végtelen nagy őszinteségre van szükség, ami ilyen esetekben ritka. Így aztán lutri, hogy jobb lesz, vagy rosszabb. Reméljük, hogy jobb! N31
2015. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én azt látom hogy "menekül" abba a városba és mindent attól a helytől vár. Ott minden megoldódik..stb. Szerelem..stb. Remélem így is lesz és akkor jobb lesz minden. Kérem azért írjon mindenki akinek van tapasztalata abban hogy mi válthat ki ilyesmit egy 14 éves gyerekben..!
2015. máj. 18. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezted, mi válthatja ki. Én hosszan tartó bántalmazásra, megfelelési kényszerre gondolok.


A szüleivel milyen a kapcsolata? Nem lehet, hogy (titokban) ők bántották? Mert szerintem régóta tartó bántalmazás válthat ki akkora depressziót, hogy vagdossa magát. Tehetetlenséget és elfojtott haragot érez aki ilyet csinál.


Lehet, az önértékelésével is gondok vannak. A táplálkozási zavaroknak ez az alapja. Vagy teljesítménymániás (esetleg a szülei azok), vagy a külsejével nincs megelégedve.


Szerintem engedjétek koleszba, de csak azzal a feltétellel, ha ott bántják, bármikor hazajöhet. Ha egy kicsit kiszabadul otthonról, talán jobban érzi magát, és megerősödik lelkileg.


(Ennyiből, mint amit leírtál, biztosat nem tudok mondani, csak találgatni, de remélem így is segítettem.)

2015. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én nagyon régóta koleszos vagy Pesten, mert egy jobb suliba akartam járni. Hogy kevesebb - a kontroll? Viccelsz? Borzalmassan ostoba és élhetetlen szabályrendszerrel működik az a kolesz, ahol én vagyok, az embernek napi egy óra szabad ideje van ( most sokat mondok ) kötelező foglalkozás, alapprogram, szilencium, tanulmányi átlag, kimenő negyed-nyolctól nyolcig, ebbe férintsd bele a vacsit, egész délután tanulószoba, miközben félnégyig vagy iskolában. Kiszabadulni onnan maga egy határtalan szabadságélmény! Vicces ez a sztereotípia a koleszokról, hogy nincsenek szabályok... Á, nincsenek, csak olyan, mint egy 24 órás iskola, feljegyzett ( ötperces! ) késésekkel, tanárokkal, folyamatos ellenőrizgetéssel. És ez az embert tönkreteszi, hogy 18 évesen úgy bánnak vele, ahogy a húgommal se. Szóval, ha vagdossa magát ( több ilyen ismerősöm van koleszból ) akkor azt javaslom, ne engedd koleszba, hogy kimaradjon a kamaszkora, és ostoba, maradi oktatási rendszert kényszerítsenek rá, ami elveszi a legszebb éveit. 18L
2015. máj. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem lehet hogy nincs tapasztalata a koleszról..honnan is lehetne. Szerintem lehet hogy egy idealizált képe van csak róla. Ugye a főiskolai kolesz az nem ugyanaz mint a középiskolai...
2015. máj. 20. 11:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ha észrevettétek hogy vagdossa magát, az egyfajta segítség kérés, szóval nem ártana vele pszichológushoz járni. A koleszt meg van aki bírja, van aki nem. Pl a húgom 2 hét után hazajött hogy ki van készülve, mindig bántja mindenki, cikizik, leszólják, és olyan szigor volt a koliban hogy felér egy börtönnel is. De ha otthon rosszabb a helyzet akkor nyilván a koli is jobb.
2015. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!