Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a dackorszakos,...

Hogy kezelitek a dackorszakos, egész nap hisztiző gyereket (ezt a "nyugodtan beszéld meg vele" módszert hanyagolva)?

Figyelt kérdés

A 19 hónapos fiam 4-5 hónapja egyszerűen kezelhetetlen, és egyre durvább a dolog. Értem, belépett a dackorszakba, eleinte nekem is voltak elveim, hogy majd nyugodtan fogom kezelni ezt az egészet, de már totáli kikészültünk idegileg az apjával, mert minden egyes napunk ordítással, hisztivel, vergődéssel telik (oké, nyilván vannak jobb időszakok a napban).


Mindkét kipakol, szétszed, borít. De ezt úgy kell elképzelni, hogy bemegyek pl. a mosókonyhába kivenni a mosott ruhát a gépből és berakni egy másikat, jön, elkezdi rángatni a szekrényt, ledobálni róla a dolgokat, ha arrébb húzom, rohan belenyúlni a macskaalomba vagy kajába, ha rászólok normálisan, hogy nem szabad, mintha meg sem hollaná. Ha elvesztem onnan a kezét, a leveri magát a Földre és ordít, úgy kell kivinnni.


Kijövünk, akkor felmászik a konyhaasztalra, ezerszer elmodtam, hogy nem szabad, de lesz*rja, ha leveszem, mászna vissza, ha megfogom ordít, veri magát megint. És ezt tényleg úgy kell elképzelni, hogy egész nap minden félórában ordít, hisztizik.


Most konkrétan egy órát ordított, mert nem ülhetett fel az asztalra, nem lehetett hozzászólni, ha meg akartam ölelni, rugdosott, ellökött, de csak tolta téli torokból.


Minden nem egyre durvább, azt gondoltam, nem fogok kiabálni, de egyre könnyebben pattan el az agyam és már ordítok. Nem mintha érne valamit, de nem bírom idegileg. Az apja dettó, már kíván, hogy vigyük orvoshoz a gyereket, mert ez nem normális

.


És ugye mindennel ez van, dobálja a kaját, nem akar enni, nem tud egyszerűen leállni a hisztivel.


Nagyon sokáig próbálkoztam ezzel zat együttérzős, megbeszélős módszerrel, de mint a falra hányt borsó, egy 1,5 évesen egyszerűen nem lehet ilyet megbeszélni, hogy "értem, hogy rossz neked, hogy nem ülhetsz fel az asztalra, blablabla", mert sehall, selát.


Azt érzem, semmivel nen tudom rá hTni.



2022. nov. 5. 11:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk vannak olyan játékaink amit csak mi játszunk (az apja nem rohangál vele) pl: te vagy a fogó (lefekszik valahová hisztizni, odamegyek megbököm kicsit és mondom te vagy a fogó, aztán játékosan elszaladok mondjuk a nappali kanapéjára, ott leülök és eltakarom a szemem, hogy nem vagyok itt. Ha sikerül, akkor jön és "elkap" aztán felállok és mint egy T-rex megyek naaagy léptekkel, karomba görbített kezekkel. Ő nevetve elfut, megáll megint megbököm,elszaladok.) Ha elsőre nem reagál, akkor jön a csikipók, imádja ha a nyakát kicsit megcsikizem, aztán a hátát, oldalát. Mostanában már elég annyit mondanom, hogy akkor jön a csikipók, erre felkel, hogy nem. És elvonul játszani, de pár perc múlva már jön a csikipók-ért.

Valamit az jött még be, hogy segít például a mosógépnél, a saját ruháit bepakolhatja és ő kapcsolhatja be a gépet. (előltöltős) Illetve segít teregetni, adogatja a ruhákat. Vagy mikor hajtogatom össze, akkor a zoknikat ő viszi a fiókokba. A konyhában van egy polc amiben a műanyag edények vannak, kapott műanyag kajákat is, amikor főzök akkor ő is főz velem. De volt egy időszak amikor szinte csak kézben volt el (jöttek a kisörlők), akkor együtt főztünk. Reggel előkészítettem a hozzávalókat, aztán együtt dobáltuk bele a fazékba/lábasba, kavartuk, kóstoltuk, így most egyedül is szokott főzőcskézni.

2022. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
57%

Dackorszak 🤣 Ez nem az.

Amúgy bocsi, de annyira egyértelmű, hogy a figyelmetekre vágyik, arra, hogy lemozogja az energiáit, agyilag, fizikailag is.

Kivinni, hagyni mászni rönkönkre, feküdni az avarban, ugrálni, pocsolyazni, epiteni neki akadálypalyat házilag, gumikerekekkel stb..

Nem tudom mit vártok tőle de egyedül nem képes rá.

Neked is eleged lenne belelole, ga egész nap csak feszkóznának veled de ezen kívül semmi iranymutatas, csak hogy ne nem nem szabad..

2022. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%
Az en lanyom 2 eves mult es mi most kostolunk bele a dackorszakba de eleg lightos az itt leirtakhoz kepest. Viszont volt par alkalom mikor valamit kertem de nem hagyta abba es vigyorgott. Na en mondtam neki ok anya kimegy 5 percre a szobabol. Ajto bezar se mese se semmi. Kint fogtam a kilincset orditva sirt. Bementem szipogott elmondtam lassan erthetoen nyugodtan hogy miert mentem ki mit ne csinaljon legkozelebb es megoleltem. Ezt eddig 3x kellett csinalni soha tobbet. Legkozelebb kerdeztem ha megint kezdte hogy "anya kimenjen a szobabol" egybol mondta hogy nem. En ezt ereztem humanusnak mert megutni soha nem tudnam. szajkozok valamit elmondom 50x es semmi haszna. Ezt pedig megjegyezte. Nem tudom ezt probaltatok-e esetleg.
2022. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
33%

"Most konkrétan egy órát ordított, mert nem ülhetett fel az asztalra, nem lehetett hozzászólni, ha meg akartam ölelni, rugdosott, ellökött, de csak tolta téli torokból."


Na itt csinalnam amit irtam hogy szobaba bezarni 5 percre. De egy dolgot valasztanek ki pl hogy nem rugdoshatsz. Utana kijonne megint rugna megint bezar. Beszelhetsz is kozbe hozza.

2022. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%

1.figyelemelterelés

2.lefárasztás

3.közösség

4.hiszti ignorálása, ha ordít, ordítson, ne kapjon figyelmet, ha abbahagyja, dicsérd meg, hogy szépen megnyugodtál, legyen egy kis játék

2022. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%
15 szerintem ezeken mar tul vannak. En ugy latom a kerdezo idegei mar kocsanyon lognak valamit tenni kell.
2022. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
25%

16, nem, egyiken sincsenek túl. A türelmes megbeszélés nem egyenlő a figyelemeltereléssel. Közösségbe nem jár a gyerek, pedig fél nap bölcsi jót tenne. Hogy mennyire fárasztják le, nem tudom, gyanítom, nem eléggé. Az ordítást tehetetlenségében hagyja, közben ideges. Tudatosan kéne hagyni, akár betenni egy fülest, hogy ne készüljön ki. Majd belefárad a gyerek. Ha megnyugodott, meg lehet dicsérni.

Ha valaki nem adott hasznos választ, az te vagy.

2022. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
8 vannak maszos gyerekek es a nem maszosok. Az en lanyomat se erdekelte soha a felmaszas ismerosnek 2 gyereke van az elsot szintugy nem erdekelte a masodikat 1 eves koratol le kellett szedni mindenhonnan
2022. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
17 nezopont kerdese szerintem meg a "legyel turelmes, meg lefarasztas" klisek durrogtatasa haszontalan valasz :) gondolom a kerdezo nem szellemile visszamaradott es 4-5 honap alatt mindent is megprobalt.
2022. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
19, 15és 17 voltam, én legalább adtam valamilyen választ, nem reagált a kérdező, hogy próbálta-e, avagy sem, te ellenben SEMMILYEN választ sem adtál, csak lefinnyogtad az enyémet. Fogadjunk, hogy gyereked sincs. De oké, halljuk a csodatévő, mindenkinél beváló praktikáidat! Én leírtam, amik nálam beváltak, te jössz!
2022. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!