Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjak tabletet a kezébe, vagy...

Adjak tabletet a kezébe, vagy korai?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam. Szo volt a karacsonyi ajandekokrol, a nagymama felvetette a tabletet (mindkettö raadasul). En telefon-es tablet ellenes vagyok, a ferjem szerint manapsag mar hatrany, ha nem ertesz hozza, söt a gyerekek az altalanost mar azzal kezdik. Persze mindez meg nagyon messze van, de valahol egyetertek vele, masreszt ellenzem a dolgot. Hozzateszem szokott tv-t nezni, a telefonunkon is jatszik neha egy applikacion. Van rengeteg könyve, minden nap olvasunk, sokat jatszok vele es waldorf oviba jar (ott csak termeszetes anyagokbol keszitett jatekokkal jatszik). Tudom, ha egyszer a kezebe kerül a tablet nincs megallas, de ahogy a tv-t, gondolom ezt is lehet szabalyozni. Mit gondoltok? A tragar/ kioktato kommentelöket kerem lapozzanak.

Szep hetveget nektek!



2021. nov. 27. 13:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szemrontó is (magamon vettem észre).

N

2021. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelműen nem kaphatna
2021. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Őőőrület van!
2021. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
Isten ments játszon építsen stb de ne tabletezen.
2021. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Csak tönkre teszi még. Majd 2-3év múlva.
2021. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
Én egyáltalán nem is tervezek venni a gyerekemnek. Minek?
2021. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik rokon engedte, hogy nyomkodja a 2 éves, duhrohama volt mikor elvették, így hamar rájöttek nem a gyereknek való,pedig nem sokszor kapta meg,de amikor elvették 1 óra agybaj volt
2021. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj tabletet a két és fél évesnek, de szerintem még az óvodásnak se.

Ha a felnőtt eszközén egyszer-egyszer megnéz egy mesét, vagy zenét hallgat, attól tényleg nem lesz semmi baja, de egy saját eszköz túl nagy kísértés. Ha meg korlátozni akarod a használatát, csak fölösleges vitaforrás lesz.

Inkább vegyenek a kedves nagyszülők szobai trambulint/Ikeás forgófotelt/hintalovat/képeskönyveket/ vagy diafilmvetítőt.

2021. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Négy éves a lányom, fél éve játszhat a tabletemen vasárnap vacsora után. Ennek az a feltétele, hogy jól kell viselkednie, illetve, ha azt mondom, hogy mára vége, el kell fogadnia. Ha hisztizik miatta, a következő héten nincs vacsi utáni gépezés.

Szerencsére nem szokott gond lenni, többször előfordul, hogy játszik egy kicsit, aztán megunja, és megy könyvet lapozni.


Neki külön nem vennék még. Tanulja meg használni az enyémen, és szokjon hozzá a mértékhez. Ha szüksége lesz rá, úgyis veszünk neki, de egy ilyen korú kisgyereknek még bőven akad más felfedeznivalója is.

Két és fél évesen a lányom futóbiciklit kapott, nem kütyüt. Három évesen építhető játék vonatot és duplot. Négy évesen játékkonyhát és biciklit fog.

Rengeteg jó ajándékot lehet neki venni, a tabletre még bőven ráér.

2021. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sosem volt tabletünk, de nem éreztük hátrányát. Nagyobbik gyerek 9, kisebbik 2. Tablet továbbra sem lesz, felesleges.
2021. nov. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!