Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjak tabletet a kezébe, vagy...

Adjak tabletet a kezébe, vagy korai?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam. Szo volt a karacsonyi ajandekokrol, a nagymama felvetette a tabletet (mindkettö raadasul). En telefon-es tablet ellenes vagyok, a ferjem szerint manapsag mar hatrany, ha nem ertesz hozza, söt a gyerekek az altalanost mar azzal kezdik. Persze mindez meg nagyon messze van, de valahol egyetertek vele, masreszt ellenzem a dolgot. Hozzateszem szokott tv-t nezni, a telefonunkon is jatszik neha egy applikacion. Van rengeteg könyve, minden nap olvasunk, sokat jatszok vele es waldorf oviba jar (ott csak termeszetes anyagokbol keszitett jatekokkal jatszik). Tudom, ha egyszer a kezebe kerül a tablet nincs megallas, de ahogy a tv-t, gondolom ezt is lehet szabalyozni. Mit gondoltok? A tragar/ kioktato kommentelöket kerem lapozzanak.

Szep hetveget nektek!



2021. nov. 27. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Én nem adnék. Semmi szüksége még rá. Pont most kellene rendes játékokkal megtanulnia játszani, hogy fejlődjön a kreativitása..
2021. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Csak úgy szolidan: mi a francnak?

Informatikus család vagyunk, nem tabletezik a 6 éves ovis sem.

Nem rettegünk attól, hogy lemarad, kimarad vagy nem tudja időben megtanulni.

Látja, ismeri, tudja micsoda, ez bőven elég.

Mobilon is csak telefonálni szokott.

2021. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Most kell megtanulnia a kézügyességet, logikát, finommotorikát fejlesztő játékokkal játszani, a társasjátékokat megismernie. Szintén informatikus család vagyunk, a gyerekek ismerik a kütyüket, de duplo legot kapnak tablet helyett.
2021. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem az én gyerekem, tesóm kisfia, 4 éves amikor ott vagyok náluk van, hogy játszik a tabletemen, de úgy, hogy megkér, hogy állítsam be neki a játékot és játék közben is van, hogy kér segítséget ha elnyom valamit. Vagy megkér, hogy youtube on intdítsak állatos videókat. Neki nincs saját, akkor kap, ha nagyobb lesz.


Nem hinném, hogy lemaradna bármiről. Tudja mi az, mire jó, de nem ilyen pici gyerekeknek van.


Könnyen le ia ejtheti amúgy.


Szóval szerintem egy 2,5 éves használni se tudná. Még korai.

2021. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem tudná használni.
2021. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Én nem engedném, pedig nem vagyok kütyüellenes, de wH 2,5 évesnek egyáltalán nincs rá szüksége. Bölcsiben dolgoztam 12 évet, láttam sajnos függő gyerek viselkedését. Talán iskolás kor alatt nem is szabadna a kezükbe adni.

A nagymamáknak 2,5 évesnek ezer más ötletet lehet adni.

2021. nov. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlom. A lányom februárban lesz 3 éves, mobilt sem adtam a kezébe soha. Volt, hogy megtalálta és persze tetszett neki, de inkább csak úgy játszott vele, mintha telefonálna. Nem rég oda adtunk neki egy tabletet, amin nincs net, csak pár kirakós játék. Azokkal egy darabig el volt, de mivel még nem tudja használni, nem kötötte le (szerencsére). Azóta nem adtuk neki, nem is kérte. Én semmiképpen nem adnék ilyen kütyüt egy ekkora gyereknek, nem erre van szükségük a fejlődéshez. Persze az ember úgy van vele, hogy nem az ördögtől való, meg hogy csak néha használná, de sajnos könnyen hozzá szoknak. És nem is tudják még használni megfelelően.
2021. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm gyereke ilyen korban kapott tabletet. Azóta 7 éves és csak super mariot játszik ,nem hajlandó eljonni még enni is ott eszik. Függő lett, nem is kicsit.
2021. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Ismerős kislánya ennyi idősen kapott tabletet. Azóta csak tablet előtt hajlandó enni, inni.

Úgy kéri, hogy "inni, tablet", "enni, tablet".

Kizárt, hogy ilyen kicsinek bármilyen kütyüt vegyek. Bőven ráér még vele.

2021. nov. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

"a ferjem szerint manapsag mar hatrany, ha nem ertesz hozza"

Igen, 2,5 évesen brutális hátrány nem érteni a tablethez, valóban. 😅

Nemár, könyörgöm! Nagyon beteg a világ...

2021. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!