Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napos kirándulás az osztálly...

5 napos kirándulás az osztállyal 8 évesen?

Figyelt kérdés

Most voltam szülőin, ahol bejelentettek, hogy a 2.osztalyos lányom májusban az osztállyal 5 napra kirándulni megy ( erdei iskola ).

Engem ez sokkolt! Nem is a közelben lennének, hanem 300km-re.

Ti elengednétek? Soha nem aludt meg sehol, csak mamaval aki mellettünk lakik és csak 1 éjszaka volt.


2021. szept. 7. 19:08
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
#41 koszi!
2021. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy nem akar menni a gyerek, mikor ahhoz van szoktatva, hogy csak anyuci szoknyája mellett a biztonságos. Nincs ezen csodálkozni való.
2021. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
88%
Meg nyilvá anyuka sem úgy ment haza a szülőiről, hogy "Képzeld mentek erdei iskolába, hát nem szuper?", hanem már a kérdést is úgy tette fel, hogy a gyerek tuti nemmel válaszoljon.
2021. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
72%

A húgom már óvodával volt több napos erdei táborban. Sajnos abban az évben kezdték, amikor a húgom nagycsoportos volt, én kimaradtam belőle. Ahogy minden táborból, mivel anyukám pedagógus, otthon volt nyáron. Nem jártam napközibe se, mivel a nagymamám nyugdíjas volt és 2 utcára lakott az iskolától nála voltam délutánonként.

Tudjátok így mennyi barátot sikerült szereznem? Semennyit. Lehet volt probléma az én szociális képességei mely is, de hogyan tudtam volna a 10 perces sgünetekben bekerülni olyan társaságokba, akik fél délután együtt játszottak, majd nyáron együtt táboroztak?


A szüleim azt gondolták nagyon jót tesznek velem, hogy nem kell 4-ig az iskolában "ülnöm", de valójában azt érték el, hogy az iskola udvaron való játék helyett a mamánál néztem egyedül a Nickelodeont.


Arra is gondolj milyen jókat fognak rajta és rajtad röhögni a hátatok mögött. 11.-ben minket elvittek minket az atomerőműbe fizika óra "keretében" (egy egész napos kirándulás volt Paksra). Az egyik osztálytársamat a helikopter anyukája nem engedte el, mert "jajj a sugárzás". A fél buszúton azon röhögött az osztály mennyire gáz ő is meg az anyukája is, hogy lehetnek ennyire sötétek... Szegény csaj még mellé ülhetett aznap a másik osztály óráin.

2021. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar, ne menjen, ha akar, akkor engedd el.


Én 20 éve voltam 8 éves, és akkor 3.osztálytól már mindenki 5 napos erdei iskolába ment, akkor az volt a normális. Ma is emlékszem, mekkora élmény volt.


Persze, az első 1-2 napban hiányzik a gyereknek ilyenkor a szülő, de ismerős osztálytársak között van, tele programokkal, nem valószínű, hogy haza kell vinni. Ha igen, max. érte mész, ez ilyen.


Én azt mondom, májusig van még idő, várjátok ki, mi lesz. De ha a többiek is mennek és ő is akar, biztos elengedném, mert tudom, milyen klassz élmény.

2021. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
29%
54 én sem jártam napközibe, és táborba sem, szintén pedagógus szülő, de így is sok barátot szereztem, bocs, de inkébb veled van valami gond és a napköziben sem ment volna az ismerkedés, a paksi kirándulás valóban gáz, kirándulásra természetesen mentem, de gondolom te is.
2021. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
83%
33-40 éve,amikor én gyyerek voltam,gyakorlatilag az összes nyarat táborokban töltötték a gyerekek. Nekem jó emlékek ezek. A gyerek valószínűleg azért nem akar menni,mert úgy tálaltad neki, hogy ne féljen tőle .
2021. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!