Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napos kirándulás az osztálly...

5 napos kirándulás az osztállyal 8 évesen?

Figyelt kérdés

Most voltam szülőin, ahol bejelentettek, hogy a 2.osztalyos lányom májusban az osztállyal 5 napra kirándulni megy ( erdei iskola ).

Engem ez sokkolt! Nem is a közelben lennének, hanem 300km-re.

Ti elengednétek? Soha nem aludt meg sehol, csak mamaval aki mellettünk lakik és csak 1 éjszaka volt.


2021. szept. 7. 19:08
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
18%
29 az, hogy 6 évesen már beraktak a nyári táborba egy dolog, mert az nem kötelező, akár egész nyárra is be lehet nyomni egy iskolás gyereket különböző nyári táborokba, ha útban van otthon, itt viszont egy tanév közbeni, kötelező többnapos kirándulásról van szó.
2021. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
31%
Eleve nem is lehetne kötelezni olyan programra a gyereket, amelyért fizetni kell, akár csekély összeget is.
2021. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
89%

#31: Az a fránya szövegértés... nem megy, mi? A 40 éves korra reagáltam, miszerint nem voltak többnapos osztálykirándulások/ottalvós programok (ilyen a tábor is) annak a korosztálynak. Ez általánosságban nem igaz, mert már korábban is voltak. Erre reagáltam.

Majd arra is, hogy a lassan 30 éves gyerekemék (és az előttük lévő évfolyamok is) már voltak ún. erdei iskolában másodikos koruktól kezdve, amik 3-5 naposak voltak, ahogy sikerült. Szóval igen, itt egy tanév közbeni, kötelező erdei iskoláról van szó, pont erről beszéltem én is. Épp ilyenen volt minden gyerekem, és nagyon jól is érezték magukat. Életrevaló felnőttek lettek...

2021. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
20%
33. De nem az erdei iskolától lettek életre valóak, milyen ostobaságokat ír!
2021. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%

Nos az enyém gyerek másodikos korában még nem zuhanyozott egyedül sajnos. Úszás óra utáni törölközésnél leeshetett a törölközője néha, mert csurom vizeses hozta haza. Öt napra hányat kell betenni, hogy ilyen esetben legyen mit elővenni? Azt is nehezen képzelem el, hogy 5 napra való csomagot, ruházatot egyedül rendben tartaná és tisztát venne fel. Fésülködés..te jó ég, milyen borzas lenne.. Vagy a tanítók segítenek nekik?

Igen, biztos ettől lesz életképtelen, hogy másodikban nem volt erdei táborban.

2021. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
93%
Hát az eleg gáz, ha egy másodikos gyerek nem tud egyedül fürödni, felöltözni és fésülködni.
2021. szept. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
93%

🤦Na, még egy helikopter szülő. Nem azért, de már ti is ilyen burokban neveltek voltatok? Lehet, hogy én vagyok túl öreg, de én már elsőben is voltam pár napos kiránduláson.Utána, nyáron meg táborban. Nem haltam meg, de ami még ennél is durvább, nem egyedül voltam, hanem az osztálytársaimmal! Vagyis őket se féltették túl, tök természetes volt, hogy megyünk.

Az meg külön vicc, hogy a tanítók nem tudnak rájuk vigyázni 🙄 Miért? Fogyatékosok, vagy mi? 1000x biztonságosabb 20-30 gyerek 2 pedagógussal, mint egy szülő mondjuk 5 gyerekkel, akinek amúgy csak 1-2 van otthon. A pedagógusok hozzá vannak szokva.(Tanító vagyok amúgy, táboroztattam eleget.)

Egyébként úgy van, ahogy az egyik válaszoló már írta. Nem kötelező, de ha nem megy, párhuzamos osztályba kell bejárnia tanulni az erdei iskola alatt. Menjen akkor oda, biztos van még pár életképtelen osztálytársa, akikkel ellesznek. Mondjuk májusig még bőven hozzászokhatnak a gondolathoz, esetleg alhatna máshol is néhányszor, de kétlem, hogy helikopter szülőnél ez opció.

2021. szept. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
82%

Simán elengedném. Mondjuk nálunk (külföld) az ovisoknak már 4 évesen ottalvós program van, 5 évesen pedig 3 nap 2 éjszakás kirándulásra mennek egy közeli városba. Idén a vírus miatt ez a beígért kirándulás elmarad, és az ötévesem teljesen letört miatta, hogy nem mehetnek.


De emlékszem, kisiskolás koromban minden nyáron a Balatonnál voltunk táborban 10 napot, vagy 2 hetet, senki se sírt, hogy haza akarna menni, örömmel mentünk. A ruháink rendbentartását is megoldottuk.

2021. szept. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden iskola tanári kar vállalja be az erdei iskolai programot de bizony akik nem mentek ere programra azok bizony egy másik osztályba járnak be tanulni házit csinálni ,ezt is elmondtad lányodnak? Míg többiek jól szórakoznak majd,élményeket gyüjtenek.

A fiaim 2.illetve 3.osztálytol kezdve jártak minden évben erdei iskolába,több naposra,huguknak meg elmagyaráztam aki rajongot és most is nagyon szereti fiatalabb bátyját hogy vissza jön a bátya csak elmegy kirándulni az iskolával .

Lányom most volt 4. Osztályos és egy ottalvós iskolai kiránduláson vett részt .és nagyon élvezte .

2021. szept. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
57%

Off: mi a zabhegyezo es mi az erdei suli?


Kulfoldon iskolasok a gyerekeim.

2021. szept. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!