Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napos kirándulás az osztálly...

5 napos kirándulás az osztállyal 8 évesen?

Figyelt kérdés

Most voltam szülőin, ahol bejelentettek, hogy a 2.osztalyos lányom májusban az osztállyal 5 napra kirándulni megy ( erdei iskola ).

Engem ez sokkolt! Nem is a közelben lennének, hanem 300km-re.

Ti elengednétek? Soha nem aludt meg sehol, csak mamaval aki mellettünk lakik és csak 1 éjszaka volt.


2021. szept. 7. 19:08
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
44%
Le lehet 0 pontozni a 19. válaszolót, de igaza van. Milyen alapon várja el bárki is, hogy kísérő nélkül meg egyáltalán, hogy a tanító vigye kirándulni a gyereket. Az nem az ő feladata, hanem a szülőé. Hatalmas felelősség van rárakva. Nem vállalnám el, ha tanító lennék és semmit sem tudnának velem kezdeni. Egyébként pedig nem lehet kötelezővé tenni a gyerek részvételét sem.
2021. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
67%
Fiamék már elsőben mentek zabhegyezőre 5 napot. 2. szeptemberében pedig 5 napos erdei suli. A vírus miatt sajnos 3.ban elmaradt. Most 4es és épp ezen a héten vannak. Persze, hogy engeddm hatalmas élmény. Nem is értem mi a gondod.
2021. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
28%
Dehogy engednék másodikos gyereket, aki sose aludt máshol és nem is akar menni. Nem is értem ezeket a pedagógusokat, hogy mi a jó ebben. Aki akar, mehet táborba nyáron.
2021. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
37%
Én meg azt nem értem, hogy a szülők számára miért természetes, hogy helyettük átvállal feladatokat az iskola.
2021. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
80%
Milyen feladatot? Az osztálykirándulás, erdei iskola, mindig is része a pedagogia programnak.
2021. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
86%
Milyen feladatokról beszélsz 24-es? Nemzedékek óta viszik erdei iskolába a gyerekeket, a szülőnek ez nem "feladata", mert nem tud odavarázsolni egy komplett osztályközösséget a nyaralásra.
2021. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
23%
Milyen évtizedek óta? Minket sose vittek.. de nem is hiányzott
2021. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
37%
Én 40 éves vagyok és általános iskolában csak normál osztálykirándulások voltak reggeltől délutánig, nem aludtunk ott, nem is értem minek ezt erőltetni, főleg 8 éveseknél, akik túl kicsik ehhez és nem is tudják ezt úgy értékelni, mint mondjuk egy középiskolás.
2021. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
67%

#28: Én meg 54 éves vagyok, és már elsős koromban voltam nyári táborban 1 hetet.

A legidősebb gyerekem 29 éves, már ők is voltak erdei iskolában tanítási időben, második osztálytól kezdve. Egyik gyereknek sem okozott lelki törést, de legalább hatalmas élményekkel jöttek haza.

2021. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
29%
26.! Nem is kell odavarázsolni sehová a gyerekeket, a tanév arra való, hogy az iskolában tanuljanak és összekovácsolódjanak. Kíváncsi lennék rá, hogy a mélyszegénységben élő borsodi, baranyai stb. gyerekek iskolái is betesznek-e a pedagógiai programjukba 5 napos kirándulást.
2021. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!