Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utolsó napi szórakozást az...

Utolsó napi szórakozást az osztállyal, hogy tudnám lemondani?

Figyelt kérdés

csütörtökön egy kis szórakozást szervezett az osztályom a Tisza parton, de nekem semmi kedvem nincs menni. Megvannak rá az okaim ami miatt nem akarok, márpedig nem túl jó a kapcsolatom a többiekkel. Anyu már nem tud több napot igazolni, bár akkorra már amúgy is le vagyunk zárva szóval gondolom nem érdekel senkit se, ha az utolsó két napom esetleg igazolatlan maradna. Vagy jobb ötlet lenne elmenni orvoshoz? ebben az esetben nem lenne lehetőségem leadni az igazolást. Ti mit tennétek?

16/l



2017. jún. 11. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Vigyél egy könyvet :D
2017. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Én a helyedben nem hagynám ki, akármilyen a társaság. Ha mázlitok van, ezt is láthatjátok.


[link]

2017. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Fúha, hát nemtom hány igazolatlannak számítana, de az már nem is rendes tanóra. Amúgy ha alapból nem mered, de akkor sanszos az is, hogy nem adják meg, hogy kikérőt írsz az igazgatónak, hogy ne kelljen bemenned; vagy megbeszéled ofőddel, vagy beíratod anyukáddal, hogy családi okok miatt nem mész, de ez mondjuk lehet, hogy nem jó ötlet, esetleg tényleg el is mehetsz dokihoz, vagy anyud menne be, és elmondaná, hogy eltört a cipőfűződ vagy valami, de mondjuk az se jó. Inkább ha aznap betelefonálnál, hogy fáj a fejed, nemtom pl tudod-e ofőd számát; amúgy tényleg nem tudom, mennyi igazolatlannak számítana. Lehet, hogy ofőd jófej lesz, és nem írja be a bizonyítványodba. Amúgy végülis, nagy baj nem származhat belőle, hogyha kihagyod, és eddig tisztességesen jártál. Vagy nem tudom, lesznek-e még aznap óráitok is, hát akkor megvárhatod az órák végét, esetleg ki is sétálhatsz még az osztállyal; de akár már órák után rögtön is szépen elsunnyogsz, lemorzsolódsz onnan; de ha akarod, szólhatsz is a tanárnak, hogy nincs kedved hozzá, esetleg fáj a fejed, esetleg anyád szólt, hogy sürgősen rohanj haza. De simán lehetsz őszinte is, csak anyud is tudja, hogy mikorra vagy várható haza. Szóval ő mindenképpen tudja, hogy elsunnyogsz a progiról. Amúgyis , a kirándulásokat elvileg nem lehetne kötelezővé tenni erkölcsileg. Mert a te életed, oda mész, ahova akarsz. De mondjuk ennek ellenére nálunk is voltak még ilyen kötelezőnek nevezett kirándulások, amire az ofő azt mondta, hogy beír igazolatlannak, ha nem megyünk, és valaki még kérdezte is, hogy hány ilyen alkalomra kell még menni; direkt ilyen ifjúsági kis "barlang", ahol az osztályok összekovácsolása lenne a lényeg; és akkor ő meg azt mondta, hogy ahányszor/ amennyire akarunk. Tehát ezt akkor nem az iskola rendelte el így, hanem az osztályfőnök döntött így önszántából, a vezetőség meg megengedte neki, hogy igazolatlan órát írjon be azoknak, akik nem mennek el, legalábbis ezzel fenyegetőzzön, zsroljn bennünket. De amúgy nem emlékszem már pontosan, de valószínűleg mondta, hogy beír igazolatlant, mert különben nem mentem volna. Több óránk volt már aznap, nem is vagyok valami közösségi ember, az iskolától egy baromi messze lévő külső helyre elvezérelt folyton, akaratunk ellenére minket. Ja és pont a kis széthúzókák nem jöttek többször is, szóval az a lényeg, hogy nem kéne ezt hagyni, hogy uralkodjanak rajtad, hogy helyetted döntsön valaki, hogy akarsz-e osztályprogira valahova menni, vagy nem. Nem tartozol ezzel senkinek.
2017. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
*Vagy lehetne olyan is, hogy kicsit ott is vagy, úgy kb két percig, aztán szépen, lassan elsomfordálsz. De azért jó, hogyha legalább 1 barid tudja, hogy elmentél.
2017. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha lehetne, én elmennék helyetted, soha nem láttam Tiszavirágzást, és nem a szomszédságban élek, hogy csak kisétáljak, hátha pont akkor jön, csak én már kétszer annyi idős vagyok, mint te, és dolgozni kell, nem hinnék el, hogy te vagyok. :-)
2017. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kutyat se fogja erdekelni hogy mesz e vagy se, van jelenleti iv vagy valami?? biztos nincs, bizonyitvanyt is mar megirtak, hova irnak be megis az igazolatlant neked??? ne legy besari, en annak idejen sose mentem az ilyen sarsagokra es semmi baj nem lett belole, ha fel is tunik nekik hogy nem vagy ott szeptembere el is felejtik, meg a tanar is:D
2017. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!