Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha az egész...

Mit tegyek, ha az egész osztállyal rossz a kapcsoltatom?

Figyelt kérdés

Nos, ez nagyon sok gondot okozott már nekem sajnos. Rengeteget olvasok, a legjobb barátnőm másik osztályba jár, és nagyon de nagyon csendes vagyok. Az osztályba egy két barátnőm van, akikkel szünetbe vagyok olykor. Két lány hónapokig napi szinten kibeszélt, de nem tettem semmit. Mostanában meg négyes csoportban vitatják meg a giga érdekes dolgaim, pl hogy nem mosolygok "eleget". Vagy bármi mást. Aztán nemrég megkérdezték tőlem, hogy boldog vagyok-e az iskolában. Sajnos nem volt merszem azt mondani, hogy nem, mert tudom, hogy kibeszélnek,mert már csak pillantásokból látom. De sajnos ezek mind a barátnőimnek tekintett személyek voltak. Mit tehetnék?

Ez már nem állapot, úgyhogy nem szeretném a "hagyd rájuk" választ. Annyira szomorú vagyok néha, hogy legszívesebben... ah, inkább nem részletezem. Köszönöm előre a válaszokat, kort direkt nem írok.



2016. okt. 7. 03:12
 1/7 A kérdező kommentje:
A vastagbetűs részt kijavítanám, bocsi. Csak úgy érzem sokszor, az iskolában senki sincs mellettem, mert az a pár barátnő se az igazi. Az igazival csak suli után találkozok, más az osztály, írtam. Bocs azért is ha hülyén fogalmazok:(
2016. okt. 7. 03:17
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Próbálj meg más osztálytársaid felé nyitni. Legyél nyitottabb, beszédesebb. Majd kialakul az. Akik meg kibeszélnek, elég sz@r életük lehet, hogy a tiéddel többet foglalkoznak mint a sajátjukkal. (ezt akar meg is mondhatod nekik).
2016. okt. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A két "barátnő" tapló, így is kell kezelni őket.

Vedd a bátorságod és amikor ennyire taplóságot mondanak neked, ne álld meg szó nélkül. Kérdezz vissza, hogy Veletek nem történik semmi? Egymást is kibeszélitek? Nem veszitek észre magatokat mennyire parasztok vagytok?

Csak mindenképpen éreztetni kell velük, hogy átlépték a határt.

Egyébként az én lányom is nehezen talált magának cimborákat az osztályban. Érdekes módon onnantól lett sok haverja, amikor elkezdett járni aerobikra, ott megismert több lányt és nem érdekelte, hogy a suliban szólnak hozzá vagy sem. Ez önbizalmat adott neki, onnantól kezdve valaki mindig jött hozzá ide haza is.

2016. okt. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A kérdésre a válasz: kényszerből ne akarj megváltozni, násnak megfelelni, főleg ne olyan embereknek, akik kibeszélnek. Légy kedves azokkal, akik korrektek veled, a rosszhiszemű embereket meg ignoráld.
2016. okt. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Kinek mi köze ahhoz, hogy mennyit mosolyogsz?Annak örüljenek, hogy nem vagy rosszindulatú!
2016. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

"Mostanában meg négyes csoportban vitatják meg a giga érdekes dolgaim, pl hogy nem mosolygok "eleget". Vagy bármi mást."


Nézd, ha nem rosszindulatból csinálják, akkor nem kell rájuk haragudni. DE! Ha tényleg folyamat erről megy a téma! És az a (látszólag) legfőbb problémájuk, hogy hányszor mosolyogtál rájuk (pedig gondolom nem tettek semmi olyat, amiért mosolyognod kéne), akkor viszont az tényleg nem normális dolog! Egyrészt szoktál velük beszélgetni! Másrészt ha ezek után bajuk van veled, és olyan miatt haragszanak rád, amivel nem ártottál senkinek, akkor bennük van a hiba! Ha bezzeg egy nagypofájú rosszindulatú alak beszólna nekik, na annak biztos nem mernének visszaszólni! Arról bezzeg nem menne a duma! Az szimpi lenne nekik! Arról nem beszélve, hogy annyira gyávák, hogyha odamennél megkérdezni tőlük, hogy rólad beszéltek-e, mert k*vára feltűnő, akkor is letagadnák. Ezek ilyenek, nincs más témájuk, a valódi problémájukat rád vetítik ki. Már nem vagyok olyan fiatal, de egyszerűen nem tudom megérteni, hogy valakit miért idegesít, hogyha valaki nem velük barátkozik. Ennyi erővel akárkire haragudni lehetne! Írd meg nekik facebookon! Most! Fogalmazz meg egy jó ütős szöveget, ami tartalmazza a "kurv*á*ra feltűnő", szót, meríts ötletet a válaszomból, és szépen írd meg nekik a problémádat! Ha valami gondod lesz, csak küld el nekem privátba a facebook címüket, ígérem nem élek vissza vele, csak én is szívesen írnék nekik egy-két sort!

2016. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs facebookom. Mert nem akarok
2016. okt. 10. 23:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!