Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napos kirándulás az osztálly...

5 napos kirándulás az osztállyal 8 évesen?

Figyelt kérdés

Most voltam szülőin, ahol bejelentettek, hogy a 2.osztalyos lányom májusban az osztállyal 5 napra kirándulni megy ( erdei iskola ).

Engem ez sokkolt! Nem is a közelben lennének, hanem 300km-re.

Ti elengednétek? Soha nem aludt meg sehol, csak mamaval aki mellettünk lakik és csak 1 éjszaka volt.


2021. szept. 7. 19:08
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
87%

Zabhegyező gyerek animátorok egyesületének az éves bulija. 300 gyerek az orszag minden pontjáról, egy suliban alszanak és vannak mindenféle programok. Hatalmas élmény.

Erdei iskola ( nálunk) 5 nap. Délelőtt tanulnak ( akár a fűben fekve), délután szuper kirándulások, éjjel csillag nézés.

2021. szept. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
6%
Az szomorú, hogy normális ekkora gyereket 5 napra másra bízni,mert mekkora kaland fűben fekve tanulni, kirándulni meg csillagot nézni.Mintha ezt a szülő nem volna képes megadni a gyerekének,már amelyik veszi a fáradságot.
2021. szept. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
88%

"Mintha ezt a szülő nem volna képes megadni a gyerekének,már amelyik veszi a fáradságot."

Figyi, az elmúlt másfél év megmutatta, hogy a szülő, ha veszi a fáradságot, képes a gyerekét megtanítani írni-olvasni, le tudja neki adni az anyagot környezetből, nyelvtanból, sőt, én tavasszal a bölcsész végzettségemmel a kétjegyűvel való írásbeli osztást tanítottam meg a negyedikesemnek. Meg kellett ugyan néznem előtte egy oktatóvideót, de összejött. Úgyhogy ez azt bizonyítja, hogy az egész iskola tök felesleges, zárjuk be, nem kell osztály, nem kellenek barátok, se pedagógusok, a gondos szülő bármire képes.

Eddig az irónia. Mert ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy a családi nyaralás és az osztálykirándulás ugyanazt az élményt adja?

2021. szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó: Valószínűleg nem is tudják megadni ezt az élményt és biztos jól is jön az öt nyugis nap.


Én azt bírom, hogy itt mindenki gyereke már 7-8 évesen ekkora zseni, mindent is tud. Hát a suliban nem úgy tűnik, hogy ilyen szuperek a gyerekek. De életképtelenezni, helikopter szülőzni, bunkózni azt tudnak, mert biztos ettől lesz igazuk. Hányok már az ilyen emberektől.

És sajnos nálunk van olyan tanár, akire nem lehet bízni ekkora gyereket és viszi őket táborozni is.

2021. szept. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem, első táborunk második után volt 8 évesen, az egész osztály ott volt és hatalmas élmény volt. Nem fulladtunk bele a Balatonba, mindenki egy darabban ment haza. Most nem azt mondom, hogy a visító, síró gyereket kényszerítsd el táborba, de az lenne a normális, hogy el esélyed a te táboros élményeidet meg hogy ez milyen jó dolog és nem az, hogy örömmel konstatálod, hogy kimarad belőle a gyerek, miközben te is tuti voltál táborozni.
2021. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

*Elmeséled

Autocorrect okosabnak hitte magát.

2021. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
89%

#44 szomorú ha felétek zseni az a gyerek aki kèpes megfésülködni egyedül.

Tovabbà azt sem értem hol zárja ki egymást a szülővel való kirándulás/nyaralás meg a tábor. Tudod a gyerek életében nem csak s család a fontos, a közösség is.

Gondolom a magadfajta köpköd azokra az anyákra akik bölcsibe adják a gyereket ahelyett hogy 4 évig otthon szoptatnák, meg rá merik bízni a nagyira 2 órára pl.

És de helikopterszülők vagytok, aminek a gyerek issza meg a levét.

2021. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
19%

Én nem köpködök senkire, mindenki azt csinál a gyerekével, amit csak szeretne és amit a legjobbnak gondol.

Nyilván nem egyformák a gyerekek.

Még 9 évesen se képes a nem is túl hosszú haját kifésülni képzeld úgy összegubancolódik neki, hogy ha 2 napig ráhagyom, hogy fésülje, akkor én is nehezen fésülöm ki.

Tudod van akinek nincs semmi segítsége és tényleg nem volt még máshol ott hagyva a gyerek éjszakára. Tudom nehéz elképzelni, de attól még létezik. Táboros élményeim nekem 5. osztálytól vannak..Na bumm most mondok még egy érdekességet: az alsóból alig emlékszem bármire. De komolyan, oviból több emlékem van. Úgyhogy hajrá a másodikos gyerekeknek a felejthetetlen élmények gyűjtéséhez. :-D LOL

2021. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
86%
9 évesen voltam 1 hetet táborozni az osztállyal, falun-állatokat néztünk, túráztunk, nemezeltünk, kosarat fontunk. Nálam nagyobb anyámasszony katonája nem volt az osztályban, burokban voltam nevelve, anya nélkül sehová, ennyi időt sose voltam még távol. Mégis én lettem az, aki a másikat vigasztalta, amikor szomorú volt, mert az anyukája hiányzott neki, belekeveredtem a legnagyobb csínyekbe, olyan jól éreztük magunkat, hogy szinte mindenre emlékszem. Nagyon jó közösséget kovácsolt belőlünk. Május még messze van, változhat a lányod hozzáállása is, egyébként meg ha nem érzi jól magát, bármikor elmehettek érte. Szerintem ne utasítsd el élből.
2021. szept. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
75%
#48 nekem sincs helyben segítsegem mégsem kezdek el személyeskedni senkivel, mert táborozik a gyereke. Ez annyira dedós.
2021. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!