Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves kamasz lánynak tényleg...

15 éves kamasz lánynak tényleg kevés 2000ft zsebpénz?

Figyelt kérdés
Ebből kell takarékoskodnia,ruhát,cipőt,csokit vennie. Azt mondja a lányom,hogy ez nagyon kevés. Szerintetek?
2010. ápr. 7. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
93%
Akkor lenne havi 2000 forint megfelelő összeg, ha anyaként viselkednél és te tartanád el teljesen a fiatalkorú gyermekedet. Vedd meg a ruháit, töltsd fel a telefonját 1-2 ezer forinttal havonta, fizesd az orvosságait (netán azt is ebből kell vennie, ha megbetegszik) és a tanulmányait. Adj neki otthont, ételt, és ami a legfőbb, SZERETETET! ertt ahogy elnézem a hozzászólásodat, azt nem nagyon kaphat...
2010. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
90%

2000ft egy hónapra nagyon kevés! Minimum 10ezer, ha még a ruháit is neki kell vennie. Cipőt komolyan a kínaiba kap kb 4-5ezerért, de akkor még csak az alsó árat mondtam. Egy normális felső [szintén kínaiban] 1200ft!

Ennyi pénz egy felsőre, meg 3olcsó tábla csokira elég havonta...

De azt ne mondd, hogy még a fogkrémet, tusfürdőt, sampont is zsebpénzbpől veszi! Ugye mindegyiket kell venni minimum havi 1x

Ha ezeket is ő veszi, akkor fogkrém: 400, sampon: 350, tusfürdő: 300. Ez összesen 1050 ft! És ebből még ő ruháztassa magát, meg vegyen csokit magának? :O

2010. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
2010. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
Te tudnál ruházkodni, enni, inni, néha eljárni valahová havi 2000 Ft-ból? Hogy milyen undorító emberek vannak! Miért szülted meg? Én azért szültem meg a kislányomat, mert szerettem volna egy gyereket, akinek mindent megadhatok mind lelkileg, mind anyagilag. Szánalmas vagy! Szereted te a gyerekedet?
2010. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereti csak kell a családi pótlék ami jár érte.Ismerek olyan "anyukát"(bár inkább szarkupacnak minősítem,nem anyának az ilyeneket) aki a csp-ből jár szolizni,meg pasizni,a gyereke meg szakadt ruhákba jár és mindig éhes.
2010. aug. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
86%

Gonosz vagy, kedves "anyuka".

egy masik anyuka

2010. aug. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim válasza:
73%
2000 Ft zsebpénz?:O Nem 30 évvel ezelőtt vagyunk! Próbálj meg szerintem te ruházkodni meg kaját venni 2000 Ft-ból egy hónapra! Szerinted a minimálbér hülyeségből 73.500 Ft (bruttó)?? Egy emberre akkor 2000 Ft-ot számolnak szerinted? És ha jól álltok anyagilag? Hát persze.. ha én nem kaptam meg, akkor ő se. Hadd szenvedjen ő is, meg sírjon, hogy szar az élete, meg miattad forduljon be.. a tiniknél elégg szokásos, nem hallottad? Ja, meg még fizesse a matektanárt is, meg még a könyveit is ő vegye meg, meg a suliba a cuccokat, öltözzön fel, vegyen kaját, stbstb.. a rezsit nem akarok vele kifizettetni? Elvégre ott lakik nem? 2000 ft mire elég? Ezek közül egyneként is húzós, nemhogy mindenre. Szegény, nem csodálom, hogy azt mondja, hogy kevés.. Nem lennék a helyébe. Ha szereted, mindent megadsz neki! És öltöztesd te, csomagolj neki kaját, vásárolj be neki a suliba, és a zsebpénzét már csak a plusz dolgokra költse!!
2010. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyon durva. Tudod mennyi minden kell egy 15 éves lánynak???? Azért te vagy a kereső felnőtt, hogy te vedd meg neki, hisz neki nincs fizetése, nem dolgozik (ennyi idősen nem is lehet és nem is kell). Azért szülted, hogy felneveld és eltartsd!!!nem???? Egy kínai cipő 35100nál kezdődik és kb 1 évig jó. Tehát akkor azért majdnem 2 hónapot spóroljon, ugye??? Aztán ott vannak még a tisztálkodási szerek, testápolási szerek, és mivel egy lányról van szó aki már 15 éves némi smink is kellene. És még mindig csak az alapvető dolgokról beszéltem. Nem esett még szó a kártyafeltőlésről, stb.

Úgy beszélsz a gyerekedről mint egy kutyáról aki örüljön, hogy enni kap. nem szép!!!Nagyon nem...

2010. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
24%

Még mindig azt mondom, egy gyereknek nem a zsebpénzéből kell hogy fedezze a ruháit, cipőit, szépségápolási termékeit. Amit kap pénzt egy hónapra vagy hétre, azt az álmára költi, gyűjt vagy éppen elszórja egy kis szórakozásra.


Egy 15 éves lánynak pedig nem szabad, hogy tízezrekért vegyen ruhát, és eszeveszetten járjon bulizni, amire hetente nem lenne elég a világ összes pénze.


14 éves vagyok, NEM kapok zsebpénzt. Ha a szüleim úgy vannak vele, hogy tessék, itt egy ötszázas vagy egy ezres, akkor elfogadom és gyűjtök. De nem rohanok rögtön a plázába megvenni a legújabb cuccokat.

Lehet én vagyok különc, de szerintem 2000 forint elég. Ha tud vele bánni, sok mindent tud venni. Turkálóban ennyiért már vehet 20 felsőt vagy 10 nadrágot... és az nem is fog vele szembejönni.


Azok akik szánalmasoznak, milliomosok? Abba is bele kell gondolni, ki mennyit tud a gyerekére áldozni...

2010. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de szerintem az nem normális, hogy magának vegyen 2000ből cipőt meg ruhát. Az a dolga a szülőnek, hogy ezt megvegye neki, és ez után adjon neki kb. 1-2 ezret, amit arra köthet, amit szeretne. Én 13 éves lány vagyok, szűkösen élünk, de kapok ruhát meg mindent(persze csak néha). Ezek után 1000 a zsebpénzem, és ez pont elég arra, hogy megvegyem, ami kell a hobbiaimhoz.(pl. hobbi festék, stb.) Nem is értem, hogy ezekután hogy tudna szegény "takarékoskodni". Igaza van a lányodnak, hogy ez édeskevés!
2010. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!