Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves kamasz lánynak tényleg...

15 éves kamasz lánynak tényleg kevés 2000ft zsebpénz?

Figyelt kérdés
Ebből kell takarékoskodnia,ruhát,cipőt,csokit vennie. Azt mondja a lányom,hogy ez nagyon kevés. Szerintetek?
2010. ápr. 7. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a villanyszámlát is vasald be rajta,

végülis azt se ő fizeti.

2010. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
90%

Már bocsánat,de lehet hogy csak én vagyook még nagyon "gyerek",de ez így nem korrekt.

Nehogy már 2000forintból vegyen cípőt.még a kínaiban sem kap annyiért.jah de csak 2hét mulva vehet másikat.-.-

Nem tudom,hogy hogy megy ott,de nem hinném,hogy neki kéne ruhát,ciipőt vennie magának.Ez a szülő dolga.Legközelebb már enni is magának vegyen?[reggeli,ebéd,vacsora]heti 500ft az nulla.egy csoki olcsó helyen 250ft.és ha mondjuk minden héten vesz magának 1 tábla csokit akkor marad még 250-je arra a hétre és akkor még nem vett semmi mást.A pólóról megy annyit,hogy ha neki az tetszett akkor miért ne vehetné meg?Ez annyira értelmetlen dolog,hogy egy csomó szülő meghatározza,hogy milyen ruhát vehet a gyerek[nem az árára gondolok hanem a kinézetére és bizonyos keretek között].És aző baja,ha csunya és beszólnak majd neki.a matek tanárt meg a szülő köteles fizetni mivel neki nincsmiből[15 évesen még diákmunkára sem jeletkezhet.]ha 2000-et kap havonta akkor miból fizetné ki?ráadásul ha nem is valami olcsó.-.-Mindene rámenne.Szerintem havonta 4-5ezer[hetente 1000-1200] az bővel elég lenne neki a ruhát cipőt meg a szülő szépen vegye meg,mert azért szülő,hogy amíg a gyerek gyerek addig ellása ruhaneművel és ennivalóval meg amire egy gyereknek szüksége van.Ha meg ruhát neki kell vennie akkor arányosan többet[én nem tudom,mi nem vagyunk gazdagok,de neke 15000egy cipő mert nem akarok kínait venni amit pár hét mulva kidobhatok,mert szétment.van egy 3 éves converse cipőm ami megért 16000-et.]és akkor simán meg tudja venni amit kell.

13/L

2010. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
91%
2000ft nagyon kevés neki, szinte semmire nem elég. Ennyiért egy pólót sem kap, cipőt meg akkor sem ha kínaiban veszi, még ott is legalább a duplája. Még azt is elvárod tőle, hogy takarékoskodjon? 2000ft-ból? Hogyan? Ez tényleg nem elég semmire. Egy 15 éves lánynak sokmindenre van szüksége.
2010. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
16%

14 éves lány vagyok, nem kapok zsebpénzt, nálunk sosem volt szokás. Ha kérek, kapok apától vagy anyától 300-400 forintot a suliba kajára, egy-két apróságra. De hogy a ruhát magamnak vegyem? Az a szülő dolga, hogy rendezze a ruha pénzt. Habár én nem szeretek vásárolni, főleg nem a barátokkal és egyedül. Szóval nálam az se gond, ha hónapokig nem kapok semmit, ha meg kell?! Összegyűjtöm apránként rá a pénzt, és megveszem magamnak.

Ja, és nehogy már hetente járjon egy ilyen korú gyerek vásárolni! Becsülje meg a dolgait, és akkor nem kell venni hetente újat.

Tehát, szerintem bőven elég 2000 Ft egy hónapra.

2010. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon kevés a 2000ft/hó.

Én nem kapok zsebpénzt, de ha kell vmire kérek és kapok. Ruhát, cipőt anyuval vásárolok és ő fizeti. Kb másfél havonta megyünk és ez durván 10000 ft. Bulizni megyek 2-3 hetente. Ilyenkor is mindig kapok 5-6000 ft-ot. A suliba ha kell vmi arra is kapok. Így gyorsan számolva is havi 15000 ft-ot minimum elköltenek rám a szüleim.

17/L

2010. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
93%
13 éves alányom 2havonta kap ruhát vagycipőt amire épp szüksége van nem a legrágábbat de olyat ami tetszik neki(kb 10000 ft értékben összesen).ezen felül h valami plussz kívánsága van extra póló,cipő vagyha moziba megy kb 2 havonta azt a saját pénzéből fizeti.szülinap stb.re mindig kap valamennyit + ami apró összegyűlik pénztárcámba azt neki adom.kb 1000/hét.kaját csomagolok neki suliba,csokit megveszem én bár nem sokat kér,ha pénz kell neki ésszerű határokon belül adok,de elég jól szokott gazdálkodni nem sűrűn kér plusszba pénzt.ha megteheted anyagilag néha adj többet vagy te vedd a ruháinak felét legalább.végülis te vagy a szülője neked kell ezt intézni.
2010. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Kérdező! Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de 2000 forint havonta az semmi! És még abból vegye meg a ruháit cipőit. Kb 1 évig kéne gyűjtögetnie, hogy vegyen egy normális cipőt!! Amennyiben nem nagy gond, akkor emeld meg 10000 forintra a zsebpénzét. És még ebből a pénzből sem futná ruhára, cipőre.
2010. ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
havi 2000 ft elég kevés szerintem. főleg ruházattal együtt is. én havi 7et kapok, és igy is szoktam amgamnak boltolni néha a dolgaimmal ha kell több pénz. én is mindent magamnak fedezek. kivéve kaja. 18f
2010. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
92%
Elméletileg ha nincs a családi pótlék akkor is elkellen tudd tartanni a gyerekedet,mert hát ugye te vállaltad!A családit azt azért kapod hogy költsd rá!Nem hiszem hogy havi 12 ezer forintból enniyt tudsz rá költeni!
2010. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
91%
Egy hónapra kevés!!Nekem 10 évvel ezelőtt kellett egy hétvégére ennyi!Hétköznap nem kaptam pénzt, a szüleim vették a bérletem, és kaját otthonról vittem!Ha valamit kinéztem azt megbeszéltem otthon, és anyuék eldöntötték belefér e a pénzükbe hogy megvegyék nekem!Vagy elmentem dolgozni főleg nyáron és volt miből gazdálkodnom4egy 15 éves már bírja a munkát, főleg ha célok is vannak!Én kisvárosban laktam , a barátnőimmel szőlőbe jártunk heti 3-4 nap, és megvolt a havi pénzünk, és bele sem szakadtunk!!Általában mindig volt pénz a tárcámba, de beosztottam, mert persze heti 2szer mentünk buliba, és arra kellett, meg ugye 15 évesen már számít mibe van az ember!
2010. ápr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!