Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves kamasz lánynak tényleg...

15 éves kamasz lánynak tényleg kevés 2000ft zsebpénz?

Figyelt kérdés
Ebből kell takarékoskodnia,ruhát,cipőt,csokit vennie. Azt mondja a lányom,hogy ez nagyon kevés. Szerintetek?
2010. ápr. 7. 15:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
7%

És muszáj minden hónapban új holmit vennie magának? Miért nem vigyáz arra, ami van, vagy miért nem vesz olyat, ami tartós? Képzeld, én is dolgoztam 15 évesen, és nem haltam bele. Lett némi saját pénzem, és ebből meg tudtam venni azt, amit akartam, és spóroltam is.

El vagytok kapatva; az a baj!

2010. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
89%
Az a gond, hogy 15 évesen nem dolgozhat.
2010. ápr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
95%

Én a szüleimtől 2000-t kapok egy hónapra, ami bőven kevés lenne, csak szerencsés vagyok 2 dolgozó báttyal a hátam mögött, és mind kettőtől kapok havi 5-5 ezret. Így máris megvan a havi 12 ezrem. És ez is pont elég, mert feltöltöm belőle a telefonom, veszek 1-2 kozmetikai cuccot, ritkábban ruhát, suliban kaját, meg ha megyek bulizni...És el is ment 12 000 egy hónap alatt úgy, hogy semmiből nem a legdrágábbat veszem.

Úgyhogy bőven kevés 2000 forint.

17/L

2010. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim válasza:
95%

Hülyeség, normálisan ebből nem tud öltözködni. Ha nem cigizik, akkor sem elég a heti 2ezer, főleg ha bulizni is szeretne menni néha. Ha pedig, mivel nő, normálisan szeretne öltözködni, akkor a cipők és a nadrágok 10ezer, a felsők pedig 5ezer fölött kezdődnek. Én 19/F vagyok, nem kapok, mert nem tudnak adni, de szerencsére van hétvégi munkám, és mivel én is igényesen szeretek öltözködni, simán elmegy havi 20-30, pedig nem is szórom a pénzt. Esetleg néha egy-egy drágább dolog, esetleg fesztiválbérlet, esetleg egy drágább ékszer (nálam pl. óra), egy jobb telefon, amiket ugye nem gyakran kell venni. Ha megvennék nekem a ruhákat, akkor elég lenne heti 2-3ezer szerintem, olyanokra, hogy édesség, egy-egy üdítő, vagy akármi.

Szerintem anyagi lehetőségeitekhez mérten adj neki, amíg nem cigire meg piára meg ilyen hülyeségekre költi, addig nemhiszem hogy sajnálni kéne tőle.

2010. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
83%
Hehe, és mégcsak nemis heti, hanem havi 2000-et kap. ;)
2010. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim válasza:
89%
Tényleg nagyon kevés. Én matektanárhoz, énektanárhoz járok, ami kb. havonta 30.000re jön ki, de azért havonta kapok valamennyi pénzt, ha szeretnék venni valamit, megvehessem. Pedig nem vagyunk gazdagok, átlagos keresetűek a szüleim. Jól tanulok, soha nem iszom, sose dohányoztam, és nem "pasizom", gondolom ezért ilyen rendesek, hogy a pénzt, amiért keményen megdolgoztak, nem sajnálják rám.
2010. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim válasza:
73%
Utolsó vagyok: 15/L
2010. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
89%
Én 16/L vok és heti zsebpénzem: 2000ft-. De a szüleim meg veszik a ruhákat,cipőket ha valami megtetszik akkor magamnak megveszem.Sminket magamnak veszek és a telefonom is magamnak töltöm.
2010. jún. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%
nem értem, h miért a zsebpénzéből kell ruhát vennie? a zsebpénz arról szol h arra költse amire szeretné, nem ruhákra. te vagy a szülő, vedd meg neki!!! am meg 2000 elég ha nem kell ruhát venni
2010. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
93%

ez a hozzáállás!!!!

15 éves vagyok, megkapom a ruhákat, nincs zsebpénzem. A kinaiban sem tud 2000 ért cipőt venni, akkor várjon még 2 honapot télen is h tudjon venni magának egy csizmát, és faggyon le a lába?? am a családi potlék arra való h rá költsd!!!!

remélem változtatsz ezen a hozzááláson!!

ha ma elmegy fürdeni, mondd meg neki h a vizet is ő fizeti maga után, komolyan mondom megáll az ész h milyen emberek vannak.

szegény csaj

és ezen felül ha ruhát nem veszel neki, gondolom betétet és tampont sem, akkor azokra elmegy 2000 ft, és még semmit sem vett!!!!

2010. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!