Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan dolgozhatom fel, ha...

Csengettyű97 kérdése:

Hogyan dolgozhatom fel, ha tudom, hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
Légyszíves csak a kérdésre válaszojatok!Tegyük fel!Ha véletlenűl meg tudnátok,hogy nagyon beteg egy közeli hozzátartozótok(anya/apa/testvér)és nem sok ideje van hátra,ti mit tennétek?Hogyan kerűlnétek el hogy előtte sírjatok?Hogy viselkednétek?Hogy tennétek meg,h nem sírtok előtte?Hogy bocsátanátok meg a vakságot hogy nem vettétek észre?És mégis mit lehet ilyenkor tenni?(olyan esettben ha biztos h meghal a szeretettek)köszi a válaszokat előre is !17/L

2014. márc. 29. 20:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
68%

Már ne haragudj utolsó, hogy lehet ilyet mondani egy 17 éves lánynak. Szegény anyuka életért küzd, miközben neki az lenne még a feladata, hogy felnevelje őt és a csöpp kislányát!

Nem mondom, higgy Istenben, hátha segít és megtalálja a gyógymódot. Anyukádat felnőtt módon bátorísd, hogy keressen ilyen-olyna gyógymódokat! Neki mellettetek még a helye! Nem szabad búcsúzkodni, az anyukád lelkének sem jó. Hát milyen érzés lehet szegénynek, hogy a lányait itt "kell" hagynia". Belepusztulok a gondolatba is. Legyél anyukád barátnője egyben, nemcsak a lánya!

Nagyon szorítok, hogy legyen valami apró félreértés, amit a barátnő neked rosszul mondott. Kívánom, hogy ne kelljen ilyen borzalmon keresztül mennetek, amit most mondasz. Bízz a csodában.

Sajnos a kishúgod el fogja felejteni ha mégis megtörténik. A kicsik viszonylag gyorsan "tálteszik" magukat ezen. Pláne az ennyire kicsik, főleg ha szeretet veszi őket körül. Anyukádnak látnia kell, hogy remekül elboldogulsz a kishugoddal. És látnia kell, hogy bízol abban, hogy mégis minden helyrejön.

2014. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyet nagyon tanulj meg: soha nincs késő, MINDIG küzdeni kell és nem szabad feladni, akármit mondanak az orvosok. Lehet, hogy nem válik be és nem használ semmi, de legalább megpróbálta az ember és nemcsak ült várva az elkerülhetetlent.

Én úgy gondolom 17 évesen már elég nagy vagy ahhoz, hogy az ilyen jellegű dolgokkal is megbirkózz, nagyon nagy hiba volt édesanyádtól, hogy nem avatott be, bár nyilván csak jót akart neked. Én azt javaslom minél hamarabb üljetek le őszintén beszélgetni, kérdezd anyukádat milyen kezelései voltak, illetve nézzetek utána milyen alternatív gyógymódok lehetségesek, és amit anyagi lehetőségetek enged próbáljátok ki. Nem tudom milyen betegségről van szó pontosan (nyilván csak sejtem) de mindig olvasni/hallani olyat akit az orvos azzal küld el, hogy hetei vannak mégis meggyógyul.

Ezeket a pozitív sorokat írom annak ellenére neked, hogy az én édesanyámat semmi nem mentette meg, pedig mindent megpróbáltunk, ennek ellenére mégis úgy gondolom nem volt felesleges és hiábavaló.

2014. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
sziasztok!na látjátok ez az...anyu elzárkozik arról h beszéljünk erről:(((nem tudom mi lenne a jo:Ha búcsuznék tőle és széppé tenném a napokat neki?ezzel azt sugallom h lemondtam róla..sajnos nem értettem félre :((((((v kűzdjek?nem tudom mi lenne a jó:((((((
2014. márc. 30. 18:11
 34/40 anonim ***** válasza:
Ne búcsúzz!!! Soha nem búcsúzz. A búcsúnak máshol van a helye. De azt megérzi az ember mikor (ha van lehetőség erre). KÜZDJ!!! És ő is küzdjön!!!!!!!
2014. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
14 éves voltam amikor Apukám beteg lett. Hónapokig volt az intenzíven majd egyik nap elment. Tudtam, hogy ez lesz több fél évig nem volt eszméleténél. Anyukám egyedül maradt velem meg az öcsémmel. Évekkel korábban Anyukámnál rákot diagnosztizáltak, de mivel Apukám és a rokonok sokat segítettek szépen javult. Aztán meghalt Apukám és megint rosszabbak lettek az eredményei. Tavaly előtti nyáron már sejtettem hogy nagy a baj, ő is és sokat beszéltük erről. Mivel nagyon gyenge volt ezért nagyjából mindent én csináltam. Aztán meg mondták az orvosok, hogy max fél év. Hát kevesebb volt. Viszont sajnos, amit egyikünk sem így akart a végén itthon volt. Nem így volt tervezve, de mikor kihívtuk az orvost a legvégén nem vitette be a kórházba az ünnepek alatt. Végignéztem ahogy elmegy tőlünk. Ez tavaly történt, most leszek nyáron 18. Én nem mondtam el senkinek, senki nem tudott ezekről. És nem is beszélek erről, ez is fura hogy ezt így most leírom. De a barátnőimnek szoktam róluk sztorikat mesélni, mert nagyon büszke vagyok rájuk, ők voltak a legcsodálatosabb emberek akiket valaha is ismertem és akiket a legjobban szeretek. Hát figyelj nem tudom neked milyen vele a kapcsolatod, én rajongásig imádtam őket. Szóval milyen lesz? Szar. Nagyon szar. Majd mondják neked, hogy később jobb lesz. Hát nem lesz. Ezt soha nem fogod teljesen feldolgozni. És a húgod gyámságát nem fogod megkapni mivel nincs kereseted a gyámhivatal nem fogja engedni. Valószínűleg Apádhoz fog kerülni. Hát én ehhez ennyit tudtam hozzátenni.....
2014. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék a helyedben lenni :(

Ne adjátok még fel, mindig történhetnek csodák!

2014. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Azért elmondhatnád apukádnak is, hisz éveken át szerette az a nőt, ő se dolgozná fel 1. napról a másikra. Eltervezhetné(tek) mi lesz a húgod és a te sorsod.

Orvosok mellett vannak természetgyógyászok is.

Gondolom nagyon stresszel is. Elmehetnétek nyaralni valahova ahol eltöltitek életetek legjobb hetét.

Tényleg próbálj meg minél többet segíteni!

2014. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Talán hitesd el vele, hogy sokkal rosszabb, hogy elzárkózik ettől az egésztől, és hirtelen elmegy, mint ha felkészülnétek rá közösen.
2014. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
mi lett veletek kérdező?Remélem sikerült együtt maradnod a húgoddal.
2018. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy valaki írt ide, a megválaszolt kérdéseknél feljött nekem ez a kérdés... a 36. válasz volt az enyém. Hihetetlen, hogy milyen az élet, azóta (én is) elvesztettem az anyukámat :( Akkor még egyáltalán nem gondoltam volna, hogy hamarosan ebben a helyzetben leszek.

Kérdező, remélem, hogy veletek végül megtörtént a csoda, amit említettem. Ha nem, akkor remélem, a körülményekhez képest jól vagy.

2018. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!