Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan dolgozhatom fel, ha...

Csengettyű97 kérdése:

Hogyan dolgozhatom fel, ha tudom, hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
Légyszíves csak a kérdésre válaszojatok!Tegyük fel!Ha véletlenűl meg tudnátok,hogy nagyon beteg egy közeli hozzátartozótok(anya/apa/testvér)és nem sok ideje van hátra,ti mit tennétek?Hogyan kerűlnétek el hogy előtte sírjatok?Hogy viselkednétek?Hogy tennétek meg,h nem sírtok előtte?Hogy bocsátanátok meg a vakságot hogy nem vettétek észre?És mégis mit lehet ilyenkor tenni?(olyan esettben ha biztos h meghal a szeretettek)köszi a válaszokat előre is !17/L

2014. márc. 29. 20:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
41%
Van ilyen eset az életedben? Vagy csak elméleti a kérdés? Ha van, légyszíves keress fel egy pszichológust, segít. Ha elméleti, kérlek ilyeneken ne gondolkozz!
2014. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Van,sajnos...a pszichológus tud segíteni?egyedül valamilyen módszerrel nem lenne könnyebb?
2014. márc. 29. 20:11
 3/40 piroska és a farkas ***** válasza:
86%
talán furcsa lesz amit írok, de mivel én megtapasztaltam kicsi gyerekként, hogy milyen egy szülőt egyik napról a másikra elveszíteni, azt érzem, hog szinte irigylem azokat az embereket, akiknél megvolt a búcsúzás lehetősége. Talán gondolj erre, hogy rettenetes, nagyon-nagyon szomorú, de mégsem hirtelen. És, hogy akire ez vár, az is esélyt kap arra ezáltal, hogy önmagában rendet tegyen, önmagával számot adjon, szeretteitől búcsúzzon, béküljön. És bármennyire is nehéz, ő kell, hogy legyen az első, nem a mi fájdalmunk,nem megtagadva a fájó érzéseket, de örülni az életének amig még él, és nem elsiratni előre.
2014. márc. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Megpróbálom!De ezt a dolgot még ma tudtam meg sajnos!Eszemben nincs sírni előtte,de nem bírok búcsúzni.Sejtettem hogy valami nem oké mert az,akiről szó van,nagyon lefogyott,de nekem az lett mondva,h "csak" cukorbeteg,és még nem az inzulinos fajtából.Én meg vtam olyan bolond h elhittem.Emiatt is szörnyen érzem magam.H ennyire vak voltam.
2014. márc. 29. 20:21
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetesen sajnálom, hisz nagyon fiatal vagy még ehhez. Én szerintem bízni kell az utolsó percig és szeretni! Szeretni az utolsó pillanatig. Ha nagyon érzékeny vagy biztos, hogy nem árt szakember. Nekik ez a munkájuk, hogy segítsenek. Valakinek ki kell beszélni, aki nem csak sajnál, hanem reálisan segít. Amennyire lehet. Kívánok sok erőt és a csodát!
2014. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nagyon kedves vagy,és próbálok helyesen cselekedni,csak nem megy még mert belül most meghaltam egy kicsit.Nem tudom miért kapjuk ezt a sorstól,nekem nem forog a föld jelenleg.Tudjátok tnap a legnagyobb gondom még az volt,h nincs annyi mayo chixes cuccom mint a barátnőmnek.Most meg ma ez van.Szavakkal el nem mondhatom mit érzek.A húgom másfél éves lesz még
2014. márc. 29. 20:32
 7/40 anonim ***** válasza:
85%
Ha könnyebb, írd ki a fájdalmad. Gondolom anyukádról van szó. Borzasztó. Szerintem nem szabad feladni, keressetek más orvost, alternatív gyógymódokat, a beteg erejét növelni.Tudom ez mind olyan apróság, de talán a sok kis apró cselekedet eltereli a figyelmet. Nagyon bízom benne és tiszta szívemből kívánom, hogy te és a húgod teljes családban nőjön fel és mindkét szülőd megérje , hogy megházasodtok és unokái lesznek! Vannak csodák, sokfelől olvasni. Remélem ti is egy ilyen csoda alanyai lesztek!
2014. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :-(.


Nincs egy barátnőd, akivel megbeszélhetnéd? Valamelyik szülőd beteg, hogy írtad a húgod?

2014. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen anyuról van szó!A szüleim nincsenek együtt,apámmal.talán azt hitték a húgom születése majd megmenti a házasságot,de még rosszabb lett.hugom 3 honapos korában hagyott el minket apa.(vele rémes a viszonyom.Aki még most itt él velünk az a 70 éves nagyim,idejött h segítsen nekünk a hugi körül.H apa tudott e a dologról ill h anya neki mit mondott azt nem tudom.
2014. márc. 29. 20:44
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a hugodat:(.

Én is azt javaslom, hogy minél több időt tölts vele, búcsúzz el tőle, és legbelül készítsd fel magad a dolgokra. És mindenképpen keress fel egy psziholúgust, akár a szüleiddel együtt elmehetnétek. Hidd el, lehetetlenül hangzik, de talán jobb így, hogy van időd elbúcsúzni és elmondani neki mindazt, amit érzel, mint mikor egy hirtelen balesetben elhuny :(

2014. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!