Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyám észrevett egy heget?...

Anyám észrevett egy heget? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fenyegetőzik intézettel, veréssel, azzal, hogy a szünetet a mamánál kell töltenem, ami számomra valami rettenetes, utálok ott lenni. Másodszorra fordult ez elő, kb 1 éve volt az első, nem képes megérteni, hogy felb,.sztak, még ő is húzza az agyam és csodálkozik, ha magamba fordulok, közben nem enged a barátaimhoz sem egy másik dolog miatt, csodálkozik, hogy feszült vagyok, most meg még húzza az agyamaz intézettel, mivel lehet lecsitítani, mert nagyon nincs hangulatom az egészhez , mondtam neki h hagyjon békén. Pszichologust meg ne mondjatok, jártam fél évig, de sz.rt sem ér.
2013. dec. 13. 22:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Bárkinek mesélem, vagy nem érdekli, vagy nem tud mit mondani, vagy lehord. Nekem nincs bajom anyával csak foglalkozzon fvelem kevesebbet, mert ez egy bromság, hogy pár kis betűért ekkora balhét lekeverni
2013. dec. 13. 23:28
 12/23 anonim ***** válasza:
21%

Komolyan nem bírom felfogni, hogy az emberek többségébe miért nem szorult egy minimális kis empátia. Anyukád ugyanúgy viselkedik, mint a ,,normális" emberek többsége(azért raktam idézőjelbe, mert ők normálisnak tartják azt, hogy így viselkednek ilyenkor). Hányszor kaptam már meg én is ezeket... anyukám mondjuk az egyetlen személy aki képes megérteni, de én már 1 éve járok mindenféle biszbasz agytúrkászhoz és mindegyik csak lehülyézett, sőt mivel nem voltam/vagyok képes már egy ideje iskolába járni, intézettel fenyegetőztek, ők!!

Nagymamám is elhordott mindennek... Bátyám konkrétan amikor meglátta a kezem meg akart pofozni. Nem értem mi ez a fordított logika, ha valaki a padlón van, rúgjunk belé még párat hátha azzal segítünk,mi?

Amúgy igazad van, a szakembereket semmit se segítenek. Kitanultak egy szakmát és aszerint dolgoznak, amit megtanultak. Ha olyanok lennének, aki tényleg képesek együttérezni, talán még érnének is valamit. Mindenesetre mióta én járok azóta csak rosszabbul érzem magam.

Próbáld nagyon erősen elhatározni magad, hogy már pedig mostantól kezdve egy hétig nem vagdosod magad, mert....

Gondolj valami olyan okra, ami neked jó. Ne arra gondolj, hogy anyukád akkor majd nem akar elküldeni intézetbe. Szóval ne olyan dolgokra gondolj, amik erőltetnek abban hogy hagyd abba. Mert nekem úgy nem sikerült... Velem az volt, hogy van egy barátnőm aki szintén vagdossa magát, de ő nagyon ritkán.. és én meg nagyon durván és gyakran. Mindegy, a lényeg az hogy megígértük egymásnak, hogy abbahagyjuk. 1 hétig bírtam, de ameddig bírtam határozottan jobb kedvem volt.

Ha a feszültésegedet akarod valamin levezetni, javaslom a tumblr-t például, nekem nagyon sokat segített, egy nagyon jó közösségi oldal, kiadhatom az érzéseimet. :)) Vagy írhatsz blogot, az is segített nekem. Esetleg sportolj, de mivel ez nekem nem vált be, ezért én nem nagyon tudom ajánlani saját tapasztalat alapján.


16/L

2013. dec. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Edesanyad aggodik erted. Nekem van egy kisfiam es ha ilyesmit csinalna, nagyon, de nagyon feltenem!!!!! Ezert nem szall le rolad anyukad mert felt! A masik igen az emberekre jellemzo ha mar lenn vagy, rugnak egyet vagy kettot meg rajtad, nehogy jobb legyen. Hormonok total hulyeve teszik az embert tini korban az meg a masik. Szerintem meg kellene tanulnod relaxalni. Hogy amikor egy ilyen kifele fordulos rohamod jon, nyugalmat talalj mert nyilvanvaloan nem segit a sport ami ugyancsak kifele megy - pedig ugye pozitivan kellene hatnia legalabb a kedelyallapotodra.

En panik beteg vagyok. Nekem csak az onhipnozis segitett megtalalni a nyugalmat. Ertsd meg, amig nem talalsz nyugalmat, addig az sem fog aki teged a legjobban szeret es az az Edesanyad mert azt akarja, hogy boldog legyel megha te ezt nem is igy erzed.

2013. dec. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Állj meg egy pillanatra, zárd ki a fejedböl anyukádat, meg minden idiótát, aki ártott neked. Gondolkodj el: megér neked annyit? Te kell hogy törkremenyj, mert mások a f-szfejek? Saját magadat vágod meg más hibája miatt? Igazságos ez? Megsúgom, hogy nem. Tudom, hogy amikor valaki vágja magát ilyen szitukban, azért teszi, hogy ne másokat kiabáljon le, ne másokon vezesse le a dühét. Ahelyett, hogy másokat megbántanál, magadat bántod. Gondolkodj el ezen. Rá fogsz jönni, hogy lehet, hogy egy pillanatig jó érzés, de igazságtalan. Ha erre rájössz, akkor egyszerü a megoldás: zárd ki a feszültséget, röhögj egy jót rajtuk, és meglásd, milyen jó érzés lesz. :) Fel a fejjel. Büszke leszel magadra, hogy erös voltál, és nem vágtad meg magad. Én is büszke vagyok a csekélyke fél évemre is :) (a mindennaposhoz képest ez nekem világrekord)
2013. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem fura neked az, hogy 10 emberből kilencnek nem normális az, amit csinálsz? Hogy esetleg azért nem fogadsz el más véleményt, mert nem is akarod? Hogy anyukád, aki nyilván a legjobban szeret téged, kétségbe van esve? Hogy már ő is csak kapkod mindenhez, mert nem tudja, hogy mivel próbáljon segíteni? Próbálkoztatok a kompromisszum nevű dologgal? mindenki felajánl valamit cserébe? Biztos ő is engedne a szigorból, ha látná, hogy te is hajlandó vagy a változásra. Mert azt én sem látnám reális kérésnek, hogy hagyjanak békén.. Hajlandó vagy? Mi az amit tényleg szeretnél? Ha rájössz és elmondod neki, biztosan támogatni fog! Sok sikert kívánok!
2013. dec. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Majd amikor felnőtt leszel és ezerszer érettebb, mint amilyen most vagy, visszasírod, hogy anyád törődjön veled....
2013. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Csak azon lehet segíteni, aki akarja. Úgyhogy szedd össze magad, mert fiatal vagy még ahhoz, hogy ilyen búvalbäszott legyél és vagdosd magad.
2013. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Persze, te depressziós vagy, magadba vagy fordulva, titkolod mindenki elől... De azért vagdosod magad, hátha valaki meglátja, és rákérdez, mi bajod van. Aztán, ha aggodalommal tölti el az egyik szülődet, hogy a gyereke idióta, akkor meg hisztizel, mert te csak feszült vagy. Tudod, ennél még azokat is jobban tudom sajnálni, akik bedrogozzák magukat... Az legalább pillanatnyi jókedvet ad.

Nincs neked semmi bajod sem, egyszerű feltűnési viszketegségnek hívják, amit most művelsz. Én is ilyen voltam tininek, visszatekintve a világ legnagyobb barmát látom magamban. Titkoltam a vágásokat, de örültem, ha valaki észrevette, és végre kiönthettem a lelkem - kivéve, ha ez a valaki édesanyám volt, aki leb*szott a hülyeségemért, minthogy vigasztalt volna... Tudod mit? Igaza volt! Nincs az a mértékű harag, feszültség, vagy idegesség, ami miatt megérné saját magadat tönkretenni. Inkább zúdítsd a haragod akkor és ott arra a személyre, aki miatt idegessé váltál. Így, hogy vagdosod magad és titkolózol, nem elég, hogy testileg bántod magad, de később a felgyülemlett feszültség miatt kialakulhat depresszió, pánikbetegség és egyéb finom dolgok... Akarod ezt??

2013. dec. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem mutogatom. Véletlenül vették észre. Amikor más veszi észre annak sem örülök. Ha feltűnni akarnék vele, akkor a kezemre vagy a karomra csináltam volna, nem?
2013. dec. 14. 15:14
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem is akarok mást, csak eljutni az álomfesztiválomra és ott is maradni. Mert tudom, hogy gyárhibás vagyok és később sem tudom majd elviselni a dolgokat.
2013. dec. 14. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!