Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlős pörkök leesése...

Bárányhimlős pörkök leesése után rögtön, ha marad pici kráter, az OK? Az gyógyul még vagy már a heget jelenti?

Figyelt kérdés

Próbáltam megkérdezni tegnap is, de másképp fogalmaztam és lehet, hogy félreérthető voltam...


Szóval, amikor a pörkök leesnek akkor már szép alatta a bőr, vagy ha van pici kráter az normális? Esetleg ez már azt jelenti, hogy ott marag a heg?


Kérlek segítsetek!


Kisfiamnak most esnek le a pörkök, nem vakarózott, mindig csak simizte, ha viszketett neki, de szinte az összes pörk alatt pici krátert látok :(

Nem volt elfertőzve, gyorsan gyógyult, mégis...


2013. jan. 10. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális így, majd szép lassan elmúlnak a kráterek.

Nekem mindkét gyerkőc tiszta kráter volt még hetekkel utána is, nagyon lassan gyógyultak, vagyis simult ki a bőrük utána. Ne aggódj.

Sőt még az is előfordulhat, hogy nyáron majd ahol a sebek voltak nem fog lebarnulni a bőre, hanem fehér marad, de ez is csak első nyáron áll fenn, utána nem.

2013. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Te voltál az első aki érti, hogy mit is szerettem volna ilyen bonyolultul megkérdezni :)


MEGNYUGTATTÁL!

Köszönöm még egyszer!

2013. jan. 10. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :))
2013. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk szeptemberben volt bárányhimlő, ugyanígy volt, ahogy te is írtad, ne aggódj. Ráadásul a pöttyök helyén fehér folt van, most is látszik még minden egyes pötty nyoma, véglegesen csak akkor fog eltünni, ha nyáron majd nap éri a bőrét, és lebarnul picit.

Jó gyógyulást!

2013. jan. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Valakinek még tapasztalata ebben a témában?

2018. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!