Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyám észrevett egy heget?...

Anyám észrevett egy heget? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fenyegetőzik intézettel, veréssel, azzal, hogy a szünetet a mamánál kell töltenem, ami számomra valami rettenetes, utálok ott lenni. Másodszorra fordult ez elő, kb 1 éve volt az első, nem képes megérteni, hogy felb,.sztak, még ő is húzza az agyam és csodálkozik, ha magamba fordulok, közben nem enged a barátaimhoz sem egy másik dolog miatt, csodálkozik, hogy feszült vagyok, most meg még húzza az agyamaz intézettel, mivel lehet lecsitítani, mert nagyon nincs hangulatom az egészhez , mondtam neki h hagyjon békén. Pszichologust meg ne mondjatok, jártam fél évig, de sz.rt sem ér.
2013. dec. 13. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%
Mond meg neki hogy mit gondolsz és ne hagyd hogy belebeszéljen.
2013. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 aspikami ***** válasza:
41%
Mi lenne, ha mondjuk nem vagdosnád magad? Nem értem mi ebben a jó. Máshogyan is le tudod vezetni a feszültséget. Miért lett divat mára az önvagdosás?
2013. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Biztos azért vágok bele a hasamba, mert ajj de menő... Ideges voltam, felgyülemlett, ennyi. Most meg felzaklatott ezzel az egész hisztivel. Mondta h most már le fog ellenőrizgetni, faternak meg ha elmondja biztos nem enged abba a suliba, ahova szeretnék menni, hanem egyenesen mehetnék az intézetbe, annyira örülnék, ha leszarnának végre.
2013. dec. 13. 22:14
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Szia! Hány éves vagy? Fiú vagy lány? Használsz-e valamit?

Rövid ideig dolgoztam intézetben (20 éve), ott a fiatalok rendszeresen vágták magukat. Először megdöbbentem, bevallom én addig nem is hallottam ilyesmiről, azt hittem, hogy ezt csak öngyilkojelöltek csinálják. Aztán ott megfigyeltem, hogy ez egyfajta rituálé. Jól sejtem, hogy a baráti körödben is elő szokott fordulni.

Most őszintén van valami értelme ennek? Utána jobb? Hidd el, anyád aggódik érted és jogosan. Képzeld magad a helyébe? Sajnos ő nem érti, hogy nem ezek a megfelelő nevelési módszerek.

2013. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 aspikami ***** válasza:
84%
Nem azt mondtam, hogy te azért csinálod, mert menő, hanem, hogy egyre többen csinálják. Vezesd le máshogyan a feszültséget. Nem éri meg emiatt kárt tenni magadban. Járj el futni, vagy valamilyen sportot űzni. Míg azzal foglalkozol, addig sem vagy otthon.
2013. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Járok fittnesszre meg van, hogy a falat ütöm helyette, vagy lehordok, szidok valakit. A barati körömben nincs ilyen, mélyen elítélik, nem is mutogatom, a barátom látta csak ő meg is haragudott de annyira szerintem nem érdekli, most is szóltam, hogy beszéljünk már és le sincs szarva. Meg ha beszélünk is csak engem fog lehordani...
2013. dec. 13. 22:28
 7/23 anonim ***** válasza:
68%
Egyik ismerősömnek elfertőződött egy vágás, rejtegette, és levágták a kezét...(Nagyon durva volt...) Máshogy is le lehet vezetni a feszültséget. Én például egy boxzsákot újítottam be, miután többször is beleütöttem mindenbe, és sebes lett a kezem.
2013. dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Az nem fordult meg a fejedben, hogy esetleg azért nem akarja, hogy vagdosd magad, mert jót akar neked? Tényleg nem tudod másképp levezetni a feszültséget, csak akkor ha vagdosod magad? Szerinted ez normális? Fordulj szakemberhez nagyon sürgősen!
2013. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A szakember nem segített semmit.
2013. dec. 13. 23:03
 10/23 anonim ***** válasza:

Magadnak kell megtalálnod azt ami lenyugtat és segít levezetni a felgyülemlett feszkót. A vagdosás az nem megoldás. Amúgy ez a korszakod,hogy ilyeneket érzel nemsokára elfog múlni,hidd el. Tudom milyen mikor azt érzed,hogy minden sz-r,mindenki ellened van stbstb.


Próbálj ki különböző dolgokat amik segítenek. Nekem a futás segít iszonyú sokat és az,hogy mindig veszek egy nagy mély levegőt mielőtt megszólalok vagy dühbe jövök,ez segít kicsit lehiggadni és ez idő alatt átfut minden az agyamon. Sokat segít a zenehallgatás vagy egy meleg fürdő a sötét fürdőszobába,gyertyafénnyel ahol csend van és nyugalom,ahol gondolkozhatok és segít máshogy látni a dolgokat. Nem minden olyan borzasztó ám,mint ahogy elsőre látod.


Nekem is volt ilyen 14 éves korom körül ez az "anya ellenes korszakom" mikor mindig aztéreztem,hogy beleszól mindenbe,semmi nem jó neki, azt akarja,hogy nekem se legyen jó meg,hogy inkább hagyjon békén és hozzám se szóljon,de hál'istennek elmúlt. Nem szabad ilyen haraggal lenni felé,főleg,hogy segíteni akar neked,hiszen soha nem tudod mi lesz holnap és mi fog veletek történni.

Fel a fejjel a vagdosást meg jobb ha elfelejted,mert az tényleg semmit nem fog segíteni. Keress valakit akivel megbeszélheted a bajos dolgaid,vagy írd le őket valahova majd később pár nap/hét után olvasd vissza,már akkor másképp fogsz gondolni jópár dolgot.

2013. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!