Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok (15-18 évesek)!...

Kamaszok (15-18 évesek)! Mennyi zsebpénzt kaptok egy hónapban?

Figyelt kérdés
Havi egyszer, vagy hetente, vagy amikor éppen kértek?Mennyivel lennétek elégedettek?
2013. jún. 6. 20:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%

Nem szoktam zsebpénzt kapni. Ha kell valami, kérek pénzt, és kapok. Ha esetleg maradna belőle, akkor azt félreteszem és gyűjtögetem.

Ritkán van, ha valamit nem vesznek meg, és saját pénzből kell rá költenem. (pl sokadik ruha és smink a hónapban)


Pontozzatok csak nyugodtan le, szokásotok szerint :)


16L

2013. jún. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Én sosem kaptam rendszeresített zsebpénzt. Van, hogy hónapokig nem kapok semmit, van, hogy egy tizest a kezembe nyomnak. Attól függ, hogy apámnak hogy megy a maszekja.

Ebből szoktam tisztálkodószereket, bérletet, ruhát meg ilyesmit venni magamnak, de sosem élek vissza vele, hiába van nagoyn sok pénzem. Néha már úgy szólnak rám, hogy nyugodtan vehetek maganak valamit, azért adják :D

De megyek valahaova, elutazom, akkor mindig szoktak adni pluszban.

2013. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
18/l
2013. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
90%

nem kapok zsebpénzt,kaját(kizárólag amit otthon megeszek,sulist,büfést,ne adj isten éttermest nem),telefont(flotta miatt),bérletet (néha)a szüleim fizetik,van egy minimális ruhatáram szintén a szüleimtől,de ha valami már nem jó,elszakad,elkopik,akkor azt magamnak kell pótolnom,ezenkívül minden mást(smink,tisztálkodási szerek,gyógyszer(ugyanis csak az én hibám,hogy beteg lettem),állataim kajája,osztálypénz,szalagavató,ajándékok,esetleg szórakozás,amióta elmúltam 18,havi 10ezer rezsi)az én pénzemből megy,szóval végig

dolgoztam gimi mellett is,ha mást nem is,de a pénz értékét azt megtanultam a szüleimtől

2013. jún. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
naponta veszek ki 200-300 esetleg 400 forintot anya pénztárcájából (tudja, szóval olyan, mintha adná) kajára...ruhát együtt veszünk az ő pénzükből, és minden mást fizetnek. Ünnepekre, ha kapok, kapok, ill. keresztapám szokott decemberben 20.000-t adni, amolyan "minden egyben" ajándéknak.
2013. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Általában kéthetente kapok nagyszüleimtől 2000Ft-ot, ami olyan, hogy arra költöm amire akarom. Anyukámtól tényleg mindent megkapok amire csak szükségem van(ennivaló, szükséges ruha stb...persze nem extra dolgok), szóval nekem elég ez a 2000 bőven, persze a plusz dolgokat vagy magamnak veszem meg, vagy pedig ha le vagyok égve akkor megbeszéljük anyukámmal és beszáll a költségekbe(pl.smink, ha megtetszik még egy ruha). Jaj és majdnem elfelejtettem, hogy majdnem minden hétvégén felnézünk a barátaimmal és olyankor mindig nekem adja a munkából kapott borravalóját/többletét (pár száz forint).:)

16/L

2013. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs zsebpénz. Viszont mamától innen onnan szoktam kapni évi 2-3 alkalommal zsét. /bár mamánál az van az utóbbi időbe, hogy eldugom nála mert nincs pofám elhozni/

Ebből közel 70e. összejött. Mostmár persze 18+ vagyok de tudni kell, hogy nem engedtek sose sehová se. 1x voltam egy fesztiválon /rockkoncertek voltak/ De már akkoris +18 voltam akkor a jegyet abból fizettem mert nem mertem anyáéktól az árát elkérni.


Szerintem legközelebb is ez lesz. Mellesleg mindig mennék dolgozni, de sose sikerül. Jó lenne úgy +-ba szerezni zsét.

2013. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kaptam külön zsebpénzt. Ha valami nagyon drágára gyűjtöttem (pl. jogsi) akkor ha épp volt szüleimnél "fölösleges" ezres-kétezres, akkor azt odaadta hogy tegyem el, de ez nagyon rendszertelen időközönként.

Ha meg valamit meg akartam venni, pl. ruha, cipő, fényképező, ilyesmik, akkor megvették nekem. Ha bulizni mentem, akkor szintén induláskor adtak x forintot hogy jó szórakozást. Szerintem így korrekt, felesleges marhaságokat nem vettem/kaptam soha, amire meg szükség volt azt mindig megkaptam.

Táborokba kaptam csak zsebpénzt, kb. napi egy-két jégkrém árát :D

2013. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
én nem kapok konkrét értéket, mikor mennyi van anyánál, azt megkapom (500, 1000, 2000), vagy a visszajárót. mamámtól kapok még, amikor megyek annak függvényében, hogy épp miért mentem. ha vásárolni, akkor is a kezembe nyom egy ezrest, ha "csak" kajálni, vagy kamrát fosztani, vagy külön kérés miatt érkezem, akkor akár 5000-t is kapok. Valamint amit anyum apától kap gyerektartást, abból ebédet fizetek, meg bérletet, a többit beteszem a továbbtanulásos kasszába. kb ennyi. ha kell valami: ha ruha - megyek turiba, ha cipő, mamámhoz fordulok, ha bármi más, akkor összegyűjtöm a pénzt rá. Egyébként én sem karácsonykor, sem egyéb ünnepkor nem kapok pénzt. kb ennyi :)
2013. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én minden hónapban 5ezer forintot kapok, emellett ők állják a bérletemet, kaja, telefonszámla...
2013. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!