Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok (15-18 évesek)!...

Kamaszok (15-18 évesek)! Mennyi zsebpénzt kaptok egy hónapban?

Figyelt kérdés
Havi egyszer, vagy hetente, vagy amikor éppen kértek?Mennyivel lennétek elégedettek?
2013. jún. 6. 20:37
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mindent ti álltok belőle (pl telefonszámlátok, ruházkodás...) vagy csak szórakozásra költötök, és a többire kértek?
2013. jún. 6. 20:39
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Ugyan én már elmúltam tizennyolc, de csak pár évvel, így emlékszem még erre...:D Én soha nem kaptam zsebpénzt, ha valamire kellett, szóltam.:) Régi szép idők...:D
2013. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Havonta kapok anyukámtól 1500 forintot, nagymamámtól 2000 forintot. Nem kell belőle semmit sem vennem, de nálunk úgy működik, hogy szinte semmit nem kapunk csak úgy (főleg nem nagy dolgot). Tehát, ha telefont, fényképezőgépet, plusz ruhát (félévente kapunk annyit, amennyire szükségünk van) stb. szeretnénk kapni (és nincs karácsony, szülinap), akkor azt a félre tett pénzünkből kell megvennünk.

18/L

2013. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
100%

Nálunk is úgy volt mindig, hogy külön zsebpénzt nem kaptam, csak ha mentem valahova barátaimmal, vagy elutaztam valahová akkor mindig kaptam egy kis zsebpénzt szüleimtől, illetve mamához mikor megyünk, tőle szoktam kapni 2-3ezer forintot, amiért segítek neki a kertben vagy ilyesmi. Persze sosem kértem, de megsértődne ha nem fogadom el. Elég spórolós vagyok amúgy, sosem volt igazán még hogy ne lett volna pénzem valamire. Általában csak ajándékokra költök főleg. Ezen kívül pedig 14 éves korom óta anya fizetéséből havi 5ezret automatikusan átutalnak az én számlámra, ez elég hasznos, nem nagyon szoktam hozzányúlni, max a telefonom töltöm fel róla ritkán. Viszont most pont jó lesz ez a pénz az egyetemhez. Ruhákat meg szüleim pénzéből szoktuk venni, együtt elmegyünk néha anyával vásárolni, és akkor megveszi ami tetszik vagy ha barátnőkkel megyek akkor utólag kifizetik.

L/19

2013. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

én 18 vagyok. általánosban egy ezrest kaptam hetente, abból ettem a büfében, stb. de ha elfogyott, és szükségem volt rá, akkor mindig kaptam még.

középiskolában heti 1500-at kaptam, ami szintén kajára ment (de már rendes "ebédre", amikor sokáig kellett suliban lennem pl.) ezenkívül a bkv bérletet a szüleim fizetik, ha együtt megyünk vásárolni ruhákat stb, azt is, de ha egyedül megyek venni valamit, akkor sosem kérek tőlük, a szülinapi-névnapi-ballagás-karácsony stb egyéb pénzeimet használom ilyenkor, mert tudom, hogy nem állunk túl jól anyagilag :) ha valamire kell, pl. szórakozásra már nem jut, akkor kérek egy ezrest, általában spórolós vagyok, emiatt mindig szívesen adnak, tudják, hogy nem költöm el feleslegesen :)

2013. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Hetente 1500 kapok,amit a büfében költök el+ 800 forintot,mert egy héten 2 napon beugrunk az árkádba suli előtt kávézni egyet az egyik barátnőmmel.

Bérletemet ők fizetik.Havonta megyünk anyával ruhákat vásárolni,akkor költünk el kb. 30 ezret.

Hetente viszont megyünk barátnőkkel vásárolgatni,legalább kétszer. De ilyenkor csak pár csőtoppot,pólót,esetleg egy nadrágot veszek. Nálam mindig van legalább 7-8ezer forint,mert így érzem biztonságban magam,és anya is így érez engem biztonságban. Ha megyünk barátnőkkel vásárolni,és esetleg túllépném a keretet,akkor van nálam bankkártya,és a túllépett keretet,valamint a vásárolt ruha árát teljes egészében fizetik.+ a sminkeket is.

Emellett kitűnő tanuló vagyok. Cigizni nem cigizek(csak 2 havonta max.). Alkoholt nem fogyasztok,esetleg 2 hetente beülünk egy este a barátokkal koktélozni.

Füvet,és egyéb drogokat életemben nem láttam,és nem is kívánom látni.

2013. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hali én nem kapok külön zsebpénzt...a kaját fizetik, a ruhát, és a telefont is...Ha mégis valamire szükségem lenne (pl csoki, csipsz, ami nem kimondottan létfontosságú de ezekbe tartozik, azt megveszik)....


A sminkszerekre, ékszerekre, piercingekre, koncertekre, stb-re a szülinapomon, vagy a kajára elkért pénzen szoktam spórolni...


18/L

2013. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

1500at kapok minden hétvégére szórakozni :) Nem egy álomösszeg, de elégedett vagyok vele. Nem keresnek annyira jól a szüleim, szóval megbecsülöm ezt is. Ruhákat akkor szoktunk venni, ha szükség van rá. Telefonszámlát fizetik :) Ha valami extra dologra tartok igényt (pl smink, egy ruhadarab ami megtetszett, kiegészítő) akkor megbeszéljük hogy belefér-e a keretbe. Bár sminket általában szoktam kapni ha elfogy, mert egy darab szemceruza és tus nem túl drága.

17/L

2013. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

nekünk most alig van pénzünk , de anyum mindig ad, ha elfogy.

Általában ha megyek valahova, vagy ha egy póló megtetszik pl a Bershkában, vagy ha én megyek le vásárolni a boltba. Viszont hónap végén már nem tud adni és akkor gáz van, mert én nem tudok spórolni.:DD A lényeg az hogy nekem soha nem volt rendszerezve a zsebpénzem, ha kértem adtak vagy nem.


15/L

2013. jún. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
ja és kb mindent én állok belőle kivéve a gyógyszereimet és a bérleteimet + kaja
2013. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!