Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Te mennyi zsebpénzt adsz a...

Te mennyi zsebpénzt adsz a gyereknek? (2013)

Figyelt kérdés
És mennyi idős?

2013. febr. 10. 07:38
1 2 3 4
 21/34 senior24 ***** válasza:
31%

Föleg a semmiért.Mert ha hozzá van szoktatva h nem kell semmiért erölködnie egy kicsit,akkor ha egyszer elmarad az az 50ezer ft,akkor meg elhord mindennek és követelőzik?Hát kib'sznám a lakásból.50ezer ft?Az eléggé közelit egy rendes havi gyári bérhez.Miért kapod?A két szép szemedért?Vagy mert hoztál haza egy 5-öst?

Szülőket nem értem:miért kell öket ennyire kimélni a legkisebb erőlködéstől is,miért nem kell a legkisebb mértékben sem küzdeniük?

Vannak emberek akinek nincs ennyire kinyalva mégis nagyon sokra viszik az életben,ti meg pont azért nem,mert nem tudtok a saját s'ggeteken sz'rni és azt hiszed anyuci mindörökké él.És ha nem lennének akkor sietnél nagyihoz pénzért?Mert h nem mennél el dolgozni az k'rva Isten!

Persze erre könnyü azt mondani h de elmennél.Csak tudjátok szülök a johoz k'rva könnyü hozzászoktatni aztán hogyha nem kap akkor meg mindenk vagytok csak emberek nem,hacsak ennek a válasznak a hatására nem csinálná direkt az ellenkezőjét,mert bizonyitani akarná h hülyeséget irtam,minthogy bevallja h b'szki ténylegki van nyalva a p'csám és egy elkényeztetett kis senkiházi vagyok aki nem hajlando kenvelonál rosszabb cuccokat felvenni.

SZÁNALMAS!!!!!!!LELKISZEGÉNY VAGY!!

2013. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem volt szép, egyáltalán nem. Mielőtt általánosításokkal kezdesz dobálózni, hogy minden gyerek "ezt" akar, meg "azt" csinál, előtte kérdezz meg másokat is. Ez a te véleményed, de elég rossz lenne (neked, nem nekünk), ha valóban így látnád a dolgokat. Lehet, hogy nem vagy elégedett a saját életeddel, esetleg éppen ideges voltál valami miatt, mikor a válaszod írtad, de semmiképp sincs igazad. Az, hogy a gyerek zsebpénzt kap, nem teszi őt egyből elkényeztetett kis apuci-kedvencévé. Tegyük fel, kapsz heti kétezer forintot, mire költöd? "Kenvelo" cuccokra? Lehet, hogy te ezt tennéd, lehet, hogy Annamária a szomszéd utcából ezt tenné, de nagyon sok gyerek van, akik nem. Akik csak akkor költenek, amikor értelmes dolgot látnak, amúgy gyűjtenek valamire, esetleg később bankba szeretnék tenni a pénzt, vagy a nyári munka kiegészítőjeként használják. Az, amit leírtál így nem igaz. Van benne igazság, de nem tudok veled (azt hiszem, sokak szerint jogosan) egyetérteni. Bármilyen szörnyű is mostanában a gyerekek felfogása, bármennyi félpucér, vonagló tizennégy évest látunk a diszkóba, mindig lesznek kivételek, mások, normálisabbak:)
2013. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 senior24 ***** válasza:
31%

Igen tudod vannak kivételek,és szoktam is mondogatni.Talán egy kicsit feszültebb voltam a kelleténél,ezért is általánosítottam egy picit.

Tudod jelenleg tök elégedett vagyok az életemmel.Az hogy megmondom a véleményem és igy fejezem ki magamat még nem jelenti azt h sz'r az életem.Nem nagyképüségből,de elmondhatom h nagyon jol élek.Amit saját magamnak köszönhetek,nem apuciéknak!!

Arra céloztam h a mai fiatalok nagyrésze,nem mindenki,de nagyrészének k'rvára jo sora van.Igen puhány kis semmirekellő élősködők.Nem azt mondom h nincsenek problémái egyeseknek,de a legtöbbjének igencsak ki van nyalva a s'gge.De ez a szülők hibája.Nem azt mondom h ne szeresse,és ne adjon neki dolgokat,de tanitsa is meg megbecsülni és hagyni h kicsit megküzdjön érte vagy megdolgozzon érte.Bár elöször a munka fogalmát kellene nekik elmagyarázni.

Ezeket azért irom mert tudom magamrol h én miken mentem keresztül és ha összehasonlitom a maiak viselkedését,egyszerüen szörnyű h miken tudnak sirni,ami szerintük probléma kategoriába tartozik.Olyan dolgokon tudnak ríni amik egyszerüen nem tartoznak a problémák közé.

Mindez annak a jele h k'rvára nem találkoztak még igazi problémával,ami tényleg probléma,de hogy is találkoztak volna amikor rendes havi fizetést kapnak,csak ugy.Amig a szülei szárnyai alatt vannak még huszonévesen is.Amig a szüleik elintézik h nekik ne kelljen problémákkal szembenézniük.Egyszerüen nem mernek abszulute de önállóak lenni.

Néha h'lyét tudnék kapni amikor kijelenti h most megmutatja h önállósodik,erre alapit egy céget,egy saját céget,amit teljes egészében a szülei álltak anyagilag.Röhej.Most csak egy példát mondtam a sok közül.

Szoval egészen egyszerüen,azt mondom h nekem például nem volt egy leányálom az életem,de pont ezért tanultam meg ugymond tulélni,ezért tanultam meg h mit jelent az h nehéz,az h 0 Ft,az hogy mit jelent vmiért megküzdeni,pl a pénzért,azt h mit kell tenni pl.50 ezer Ft-ért.

Lehet h észreveszi azt amikor járja a világot,h mi mennyibe kerül,h mi az az 50 ezer ft,lehet h elgondolkodik h bakker szép kis összeg ez a mai világban,de ha nem önmaga dolgozik meg érte,ha nem ö dolgozik meg a két kezével érte,akkor szerintem sosem fogja igazán megtudni h mi eröfeszitést jelent ennyi pénzt beszerezni.Mert ha megkapja csak azért mert 5-öst hozott haza bioszbol,akkor azt fogja tudni h csak ennyit kell csinálni 50 rongyért.Más amikor látja és valaki elmagyarázza neki h mit kell tenni érte és más az amikor meg is tapasztalja a két keze munkája által.

Más amikor az ember megérti (vagy nem) meg más amikor ugy érti meg h meg is tapasztalja.Én is megértem h sz'r dolog amikor Pista bácsi házát elveszi a bank,és ezt felfogom h rossz és probálok együttérző arcot vágni,vagy amikor tényleg az én házamat veszi el.

Miért nem tudnak abszulute önállóak lenni amikor már abban a korban vannak amikor dolgozhatnának?Vagy miért nem tud legtöbbje besegiteni azzal h ő is elmegy dolgozni és segit anyuciéknak?

És ha havi 50 rongyot kap,akkor egy év alatt keresett 600.000 Ft-ot.Miért?Mert jol tanul?Nem aza dolga?És ha nem kap,akkor majd b'szik eröfeszitést tenni h jo jegyeket hozzon haza?Csak ugy kiváncsiságbol,mi lenne ha megszünne a havi fizetése a nagy semmiért?

Az a helyzet h a mai androidos szülők szeretnék mindentől megóvni a csemetéiket(azokat is akik már 20-30 évesek)ami nem is baj mert a gyereke,de g'cire tulzásokba viszik,majomszeretettel csüngenek rajtuk én nem hagyják önállósodni és egy idő után már a gyerek sem mer önálló életet élni,abszulut önállót ahol apuciék nem segitenek olyant meg plána nem.Szóval egyszerüen nem vinnék sokra apuciék nélkül.Más seggén sz'rni meg g'cire könnyü.Ugy kapni egy BMW-t h meg sem dolgoztam érte?És mondja nekem h szép az élet?BMW-ból kihajolva én is szépnek látnám az életem,föleg ha tudnám h még mellette épitik a szüleim az én házamat,én meg otthon sem vagyok csak bulizom meg k'rvázom és egyszer csak átadják a háznak a kulcsát.

Mit kezdenének a szüleik nélkül?Hm?Mert én például szinte abszulute de szülők nélkül nöttem fel és a saját magam urának kellett lennem.Nem volt android,meg vh, h anyu légyszi segits.Kéne 50 ezer ft.Hanem elmentem és megdolgoztam érte.Nem irigység csak szánalmas amikor ezeket hallgatom az utcán,h mennyire puhány elkényeztetett kis rinyáló gyerekek.De még huszonévesen is.Én megcsináltam magamnak a szerencsét a saját két kezemmel,kökeményen!Kérdem én ők mikor lesznek arra képesek,föleg ha a két szép szeméért kap egy havi fizetést.

2013. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 senior24 ***** válasza:
32%

Még azt birom amikor odamegyek ismerösömhöz aki 28 éves és megkérdem töle h na mikor veszi meg a motort ami tetszik neki.Erre azt mondja h nem tudja mert még nem kapott rá pénzt a szüleitől :D

Neme ne mondja senki azt h nincs valamelyest negativ hatással mentálisan a gyerekre,az ha agyon pénzeljük indokolatlanul.

Nekem meg senki ne mondja meg h ugy megtanul az ember értékelni dolgokat ha csak ugy az ölébe hullik minden.

Köztudott tény h azt becsüljük meg igazán amiért meg is küzdöttünk!!!!!!!!

És amig valakit agyon pénzelnek még 20 30 éves korában is,nekem ne mondja senki h lesz belőle önálló ember,föleg ha éveken keresztül mindent csak ugy megkap.Meg lehet nézni azon gyerekek(20-30)viselkedését akiknek minden csak ugy megadatik,és azokat akik meg is küzdenek érte.

Tudod könnyü más tollával ékeskedni és más s'ggén sz'rni!

2013. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Én voltam az 50 000ft-os.Ne is haragudj,de te ennek nem ismered a hátterét.Igen,nekem nem kell dolgoznom egészen addig amíg le nem fogom tenni a diplomámat.Ezt a pénzt még csak azóta kapom,hogy gimnazista vagyok.Ezt úgy kell félre raknom és beosztanom,hogy ebből tudjak venni könyveket az egyetemre,meg persze a tandíjra,ami évente 2 millió
2013. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 senior24 ***** válasza:
23%

És ez magadtól nem megy?

Meddig jutnál ha nem nyalnák ki ennyire?Én pont ezt probáltam kifejezni többek közt.

2013. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 senior24 ***** válasza:
Mert tudod én segitség nélkül is elvégeztem az egyetemet meg a diplomámat.Jé és nem kellett hozzá apuci havi fizetése pl.
2013. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nem fogok felvenni diákhitelt,mint a sok marha,és szerintem 10 millíót nem könnyű megkeresni,ezért fizetik nekem
2013. febr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 senior24 ***** válasza:
39%

Tudod az a sok marha azért vesz fel mert nincs más lehetősége,vagyis nincs apuci meg anyuci aki kinyalja a sz'ros kis elkényeztetett kisfia/kislánya seggét.És ök is szeretnének valakik lenni ebben a világban,de sajna apuciék nem dus gazdagok akik hipp hopp kifizetnek 10 milliot csak ugy a kisgyermekének,mert ilyen pályát választottak.Én rájöttem h nem fogok veled vitatkozni,mert te SOHASEM fogod megtudni h mit jelent kökeményen megdolgozni a pénzért amiből te és a családod zabálni fog!Azt sem fogod tudni h mit jelent 10 millio FT-t.MAx annyit egy 1-es és 7 nulla.Egyszerüen szerencsés vagy mert olyanhelyzetbe születtél akiknek a legnagyobb gondjuk az lesz h poros lett a keze.Szoval mielőtt lemarháznál embereket,gondolkodj el és rakd össze a kezeidet h neked nem kell hitelekkel foglalkoznod,mert apuciék seggén sz'rsz!!Tudod az ilyen embert sosem fogom becsülni.És a másik meg az h a sok marha,ahogyan kifejezted magad,is letudta rakni a diplomáját és a hitelt is visszafizette már.De te erre sosem leszel képes azért mert némi nehézséggel jár.A fejemben elképzeltem h te milyen ember lehetsz,és hát hányingerem is lett és elgondolkodtam h miért is vitatkozom egy ilyen kis nyálas ,elkényeztetett életképtelen,munkakerülő,kis semmire kellő naplopo szemét kis kinyalts'ggü csecsemőgondolkodású,éretlen senkiházival,akik majd hencegni fog a társadalom előtt h ö milyen f'sza gyerek mert van diplomája,amit persze nem is teljes egészében magának köszönhet.És ráadásul sosem lesz teljesen önálló.Tudod apuciék sem élnek örökké,hacsak nem rádhagynak valami k'rva nagy pénzt amivel az állam éves költségvetésébe is bele tudnál szállni.Akkor meg ne pofázzá bele abba a dologba,amit ugy hivnak h ÉLET!MAJD HA TE IS RÉSZT VESZEL A VALÓDIBAN,MAJD ÉS VAN MÁR TAPPASZTALATOD H MIK VANNAK ,MIÉRT VANNAK ÉS HMIÉRT ÉS MILYEN NEHÉZ,NA AKKOR MAJD POFÁZZÁL,DE ADDIG IS HUZZÁL VISSZA A PÓLYÁBA,DEÁK FERENC BÁCSIHOZ A HÚSZEZRESEK BIRODALMÁBA!

Sajnállak!remélem egyszer kiszakad az a burok,és megcsap az élet szele és rohansz apucihoz,mondván h jé ez az élet?

:D :D :D :D :D :D

2013. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 senior24 ***** válasza:

A vitát lezártam veled mert nincs értelme!!Föleg az ilyen kis......szoval ja.

Azt javaslom,előbb nőjél fel,aztán majd beszélgethetünk!

Üdv

2013. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!