Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Te mennyi zsebpénzt adsz a...

Te mennyi zsebpénzt adsz a gyereknek? (2013)

Figyelt kérdés
És mennyi idős?

2013. febr. 10. 07:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
heti 5000
2013. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
16 éves, havi 2000 FT +mobil+ ha moziba megy, kap pénzt kajára és jegyre (születésnap, névnap, év végén kap 10-10000 ft-ot)
2013. febr. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
21 éves, egyetemista, havi 60.000 (ebben minden benne van, a koli is, ami 30.000)
2013. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 senior24 ***** válasza:
0%

Érdekes,én soha de soha nem kaptam zsebpénzt és nem is ismeretem a fogalmát.Az meg természetes volt h jo jegyeket hozzak haza,hogy jol tanuljak,hogy egyáltalán vigyem valamire az életben.ÉS vittem is!És büszke is vagyok rá.

Mégis megtanultam megbecsülni,beosztani és keresni is pénzt.Persze mindenki maga dönti el h hogyan kényezteti el a gyerekét.

Én anno megtanultam a saját s'ggemen sz'rni,mihelyt betöltöttem azt a kort,amikor elmehettem diákmunkára,sőt még korábban dolgozgattam,csinálgattam dolgokat hogy valamit kapjak is érte,pl átmentem a szomszédba segiteni ganyézni vagy lovat etetni vagy bármiféle kerti vagy házi munkát csináltam,amit persze jutalmaztak is.

Na de hogy(most mondok egy kát példát mert vannak ilyenek)

3-ért 4 ezer ft,4-ért 6-8000 ft,5-ért meg 10-12 ezer vagy akár több is?És akkor akkor mit fog követelni később?Egy Audit?Honnan fogja tudni h mit kell manapság csinálni pl.8000 ft-ért?

Néha már szinte rendes bérpapirt osztogatnak a szülök a gyerekeiken.Egyébként cafetériát nem kapnak csak ugy,mert szép a szemük?

Nem irigység,elmondom,csak nem értem.Megcsináltam magamnak a szerencsét,elmondhatom h jol élek,jol fut a szekér,de ez nem felvágás,csak h nem voltam igy elkényeztetve,mégis többre vittem,mint a mai kis eltunyult nyálas diszkos flash-haju semmirevalo kis agressziv k'csögök.

Már elnézést!

2013. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó baromságot írtál... mi jól élünk meg tehetjük hogy márkás ruhát vegyünk és kapok is rá pénzt de volt amikor nem ment ennyire és érdekes módon akkor meg értettem hogy 20 ezer sok 1 ruháért és nem kaptam meg... attól mert most kapok pénzt moziba meg egyéb helyekre tudom mi mennyibe kerül és hogy mi az ami drága és mi az ami nem. Másik csak mert valaki kap pénzt nem lesz agresszív,drogos istentudja mi amit leírtál.. sőt ha megnézed nálunk általában azok járnak iphone meg ipadal akik az elit gimibe járnak és aki szakközépben az általában csóró...
2013. febr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%
havi 50 000et kapok,ruhákat,sulis cuccokat ök veszik.ezen felül ha mozira vagy büfère kell,arra külön adnak
2013. febr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
60%

Heti 2000 forintot, de ebben nincs benne a suliban a büfépénz, ami naponta 200 forint. Szóval ha azt is beleszámoljuk, akkor kereken 3000-et, de eddig még sosem költöttem el semennyit, csak amit a büfére adnak, mert jelenleg spórolok :)

Moziba nem nagyon járok, inkább olvasok, és kéthavonta egyszer kérhetek egy könyvet, amit nem kell saját pénzből fizetni.:)

16/L

2013. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

*utolsó vagyok*

Amit a 14-es válaszoló írt, arra csak annyit tudok mondani, hogy vannak ilyenek is, de ne essen az általánosítás hibájába. Én már 13 éves korom óta "dolgozom", azaz segítek nyáron a lovardában, minden nap reggeltől estig, meg tudom becsülni azt, amit kapok (ha kapok egyáltalán) és nem szeretnék audit sem követelni senkitől:)

2013. febr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Minden pénteken 1500 forintot. Most 15 éves. Ha 1-est hoz haza az iskolából, nincs zsebpénz a héten, mivel feltalálták hála istennek az e-naplót és nem ellenőrzőt és sima naplót használnak, így minden pénteken mielőtt odaadom a pénzt nyomon tudom követni a jegyeket!
2013. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 senior24 ***** válasza:
És mi történne ha egyszer mondjuk nem kapna havi fizetést a kedves gyerek?Csak kérdem..Kérem mondják meg h mi történne akkor?
2013. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!