Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szerettessem meg...

Hogyan szerettessem meg gyerekeimmel az olvasást?

Figyelt kérdés

11 és 13 éves fiúk, én ilyen idős koromban szinte faltam a könyveket, könyvtárba jártam, őket meg nem érdekli.

Pici koruktól próbáltam megszerettetni velük a könyveket, óvodáskorukban imádták nézegetni, hallgatták a meséket amiket olvastam nekik, amikor megtanultak olvasni nagy lelkesedéssel kezdték olvasgatni a könyveiket, de ez a lelkesedés azután évről évre csökkent. Most ott tartunk, hogy unalmas és fárasztó az olvasás, persze a számítógép érdekesebb. Még ha korlátozzuk is a számítógép használatát, attól még nem fognak többet olvasni. Próbáltam olyan regényeket keresni, ami mostani történet, hasonló korú fiúkról szól, de az sem dobta fel őket. Pedig nem azzal van gond, hogy nehezen megy az olvasás, alsóban kitűnő tanulók voltak, felsőbe kerülve pedig rögtön a magyar irodalom ami 4-es lett, sajnos utálják, szerintük unalmas és érthetetlen. A kisebbik most tanulja a János vitézt, és vért izzadunk, annyira utálja. Pedig mi annak idején szerettük, meg Jókait is és Mikszáthot stb. A mai gyerekek mind ilyen mások, vagy én rontottam el valamit?

Mivel lehetne felkelteni az érdeklődésüket?



2013. jan. 21. 14:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én tavaly végeztem magyar szakon, és még mindig utálom a János vitézt... Van olyan tanár, aki meg tudja utáltatni az egyes műveket. De különben is... a kötelező olvasmányt utálni is kötelező.


Én arra gondoltam, hogy vehetnél nekik Kaland, játék, kockázat - könyveket. Nekünk rengeteg volt régen, főleg bátyám miatt, de én is nagyon szerettem.

Olyan könyv, ami izgalmas kalandot ír le, és az olvasó benne a főszereplő. Eldöntheti, hogy melyik irányba megy, kivel áll szóba, melyik ajtót választja... És ha harcba keveredik, akkor a szerencséjén múlik a folytatás (dobókockával dől el, hogy melyik csapást tudja kivédeni és melyiket nem).

[link]


De való igaz, ma már én is rengeteget olvasok elektronikusan (főleg olyat, amit antikváriumban sem találok). Ha lenne a családban egy ebook olvasó, talán szívesebben használnák... ők megszeretnék az olvasást, Te pedig az elektronikus könyveket. :)


Egyébként... nem feltétlenül az tesz széles látókörűvé, hogy olvasol... Inkább az, hogy elgondolkozol róla. Ugyanígy egy film, vagy más TV műsor sem feltétlenül rossz. Csak beszélgetni, gondolkodni kell róla.

Szerintem nem az a baj, hogy a "műveltségről" maradnak le, hanem az, hogy egy élménytől esnek el.


Mindig rossz érzésem támad, ha olyanokkal kell beszélgetnem, akik fitogtatják, hogy mi mindent olvastak el, és én olvastam-e... Sokkal jobb, mikor valaki élményként meséli, hogy milyen érdekes dologba botlott, akár könyv, akár film, akár zene, vagy kép, vagy akármi formájában...


Sok sikert... és jó olvasást!

2013. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

szia!

elöször is - nem rontottál el semmit , csak manapság a legtöbb gyereknek kínszenvedés a kötelező olvasmány. én , nagyon szeretek olvasni , de a kötelezöket mindig is utáltam . a legtöbb kötelező inkább "fiús" + nem az adott korosztálynak szól. én pl. utáltam a Tüskevárat amikor anno 4.-be kötelező volt , de kb. 2 évvel késöbb unatkoztam , levettem a polcról és elolvastam ... és tetszett . tehát emiatt ne aggodj , a legtöbb gyerek tényleg falra mászik ezektől a könyvektől , mert számunkra ezek unalmasak , szürkék stb. + a gépen "egyszerübben" lehet élményhez jutni .

én nem ajánlanám darren shant még ... én imádom az eleje még könnyedebb , de ahogy megyünk elörébb a történetbe , úgy komolyodik egyre jobban , és lesz véresebb ( ez a vámpír könyvekre vonatkozik) a történet . a démon könyvek meg nagyon véresek . a nagyobbik fiadnak simán adhatod , de a kisebbiknek nem adnék még ilyet .

nekem a hp volt az első olyan könyv "amit csak úgy" elolvastam , 4. után , addig nem szerettem olvasni. majd ők is rá kapnak . vannak olyan időszakok amikor az embernek nincs kedve olvasni , jobb gépezni , tvzni ilyesmik .

sajnos könyvet nem tudok ajánlani , mivel én lány vagyok +az öcséim utálnak olvasni.

u.i.: én nagy hp fan vagyok , szeretek olvasni , de a gyűrűk urába egyszer bele olvastam és én azt mondtam ... na ezt nem . neil gaimen könyveit meg lehetne probálni.

15/L

2013. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Van valami hobbijuk? Ami nagyon érdekli őket? Esetleg próbálkozhatnál olyan témájú könyvekkel. Vagy képregénnyel, kezdetnek az sem rossz.

Egy jó vérfagyasztó könyvet ajánlottam volna, de az nem jó mert utána fél az ember. Pedig azok olvastatják magukat, pont mert félelmetes és izgalmas.

2013. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 GubaLord válasza:
47%

Először is elnézést, de nem olvastam el az összes hozzászólást mert nincs sok időm. Lehet hogy már írta valki, de:

- A Potterrel fölösleges próbálkozni, én is utálom.

- Amit irodalom órán vesznek, azt nem csodálom hogy nem bírják. És az csak egyre roszabb lesz.

- Az 5-ös válaszolót lepontoztam.

- Amit olvasniuk kell: A Káosz Szava c. könyv John Caldwell (Nemes István) tollából, és annak folytatásai.


Én ezekkel szerettem meg az olvasást (apám jóvoltából, örök hála érte!). Nekem hihetsz, nincs olyan fiú aki ne szeretné ezt a regényt, és ha bejön akkor már nincs megállás, kell majd az egész sorozat!

2013. jan. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb jó ötleteket! Gyűjtöm őket össze, és válogatunk.
2013. jan. 24. 07:04
 26/26 anonim válasza:

Nekem van két ötletem (nem olvastam el az összes választ, lehet, hogy már ajánlotta valaki), de: 39 kulcs sorozat. Izgalmas, kicsit nyomozós, lehet, hogy érdekelné őket. Arról szól, hogy két gyerek (14 éves lány, 11 éves fiú)-nak meghal a nagymamájuk, akinek a végrendeletében az áll, hogy ha megtalálják a 39 kulcsot, a világ urai vagy ilyesmik lehetnek. A családjukhoz (Cahill) tartozik egy csomó-csomó sikeres tudós, híres ember, ilyesmi. Mozart, azt hiszem Amelia Erhart-nak is van köze hozzájuk, ilyesmi. Tehát tanulni is lehet belőle, és nagyon izgalmas, érdemes megpróbálni.

A másik pedig a Percy Jackson-sorozat. Imádom, igaz az utolsó részét még én sem olvastam. Egy srácról szól, akiről kiderül, hogy félisten. És innen kezdődik az egész, a végén meg már oda lyukadunk ki, hogy neki kell megmenteni az egész Olimposzt. Ez is izgalmas, a fiú szemszögéből van írva, vicces, és érdekesek az utalások a görög mitológiára (pl: Minótaurusz, Artemisz vadászai, hasonlók. Még Daidalosz labirintusa is benne van, küklopszok, komolyan nagyon érdekes).

2013. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!