Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellene, ha inkább...

Szégyelnem kellene, ha inkább azt választom, hogy itthon maradok a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés

Most várjuk a 3. gyerkőcöt, de sajnos nem sikerült elhelyezkednem előtte (a 2. gyereknél GYES után kirúgtak). Szerencsére anyagi gondjaink nincsenek. Most tehát itthon vagyok és nagyon élvezem! De körülöttem olyan gonoszak (irigyek?) az emberek, nem mondják ki, de szerintem lustának tartanak, kárognak, hogy minek vállaltuk be a 3. gyereket. Pedig egész nap csinálok valamit, és "kormányozom" a családot (mindig van valami). A férjemnek persze itthon semmit sem kell csinálnia, csak a gyerekekkel foglalkozni - imádjuk őket, és ha fiatalabbak lennénk, még többet vállalnánk. Nekünk nagyon jó ez a felállás, csak bánt, hogy rosszat gondolnak rólam.

Én úgy érzem, jobb, ha most pár évig (akár 8) itthon vagyok, nem pedig egy rohangáló idegroncs vagyok havi + 80 eFt-ért...


2012. dec. 10. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Igen lassan ott tartunk , hogy szégyellni kell. De minden mást. Szégyellni kell a jobb fizetést, persze azt nem nézi hány év tanulás és hány év kemény munka van mögötte. szégyellni kell a picivel több anyagi javat, a nyaralást, az autót. Mindent ami egy kicsit is jobban van, mint pl a szomszéd. Rettenet egy világ. És a legjobban azok előtt kell szégyellni, akik azt várják az ölükbe hulljon minden és csak panaszkodnak. Mert aki egész nap tesz ezt+azt nem ér rá a másik dolgaival foglalkozni.
2012. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Nekem nincs azzal bajom, ha egy anyuka otthon marad. Csak azzal, ha otthon marad, de annyira utantkozik, hogy ilyen kérdéseket ír ki.
2012. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem minden ilyen válaszokkal hülyeség foglalkozni, mert mindig lesz valaki aki beszól.
2012. dec. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Szintén a harmadik babával vagyok várandós. Nekem lenne hova visszamennem, de ahhoz, hogy értelme is legyen (mármint anyagilag) 12 órát minimum kellene dolgoznom. Én inkább azt választom, hogy nevelem a gyerekeket, viszem a háztartást. A férjem magas pozícióban van, anyagi gondjaink nincsenek. Segítem őt is, hogy a munkájára tudjon koncentrálni. Ő sem szeretné, ha dolgoznék.

Egyáltalán nem szégyenlem, örülök, hogy a gyerekekkel, lehetek, olyan rövid ez az idő, hamar felnőnek.

Aki rosszat gondol, az vagy irigy, (ebből adódóan rosszindulatú) vagy el sem tudja képzelni, hogy valakinek ez is elég lehet. Nem kell velük foglalkozni.

2012. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Elég szomorú, hogy egy nőnek szégyellnie kell, ha azt a MUNKÁT választja, amit a család jelent.

Nekünk egy kisfiunk van, én nagyon szeretnék visszamenni dolgozni, néha hülyét kapok itthon, így a 3. év után (státuszban vagyok, de nem tudnak visszavenni a munkahelyemre, elvileg jövőre mehetek), és csodálom azokat a nőket, akik hivatáskánt az anyaságot választják. (Én is ismerek olyat, aki a gyerekekkel se szeret foglalkozni, otthon se szeret semmit csinálgatni, na, ezeket a nőket én se sokra becsülöm, de hozzáteszem azt a férfit sem, akinek azzal véget értek férji és apai kötelességei, hogy dolgozik, aztán mindenki kussoljon, mert ő pihen.)

2012. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem szégyen. Viszont veszélyes. Mert bármi történik az apukával (betegség, válás) akkor jön a fekete leves és erre is fel kell készülni egy jó anyának.
2012. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jó hallani, hogy más is hasonlóan gondolkodik!

Igen, a férjem is örül, hogy itthon vagyok, az ő munkája is elég stresszes, és jó, hogy nem kell az itthoni apró-cseprő ügyekkel foglalkoznia, csak "élvezni" a gyerekeit.

Unatkozni pedig nem is tudom, mikor unatkoztam utoljára! Ha mégis van szabadidőm, akkor tanulok, hogy majd ha egyszer vissza kell mennem dolgozni, legyen némi esélyem...

2012. dec. 10. 16:26
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell! Miért is gondolod?


Három gyermek nevelése (még ha napközben bölcsiben vagy oviban is vannak), háztartásról való gondoskodás, férjednek a nyugodt családi háttér biztosítása ép elég szép és nemes feladat. Persze ez csak úgy működhet, ha férjed jól keres.


Sokszor karrierista nők 35 évesen jönnek rá, hogy elszúrták az életüket azzal, hogy kizsigerelték magukat a munkával, sokszor már ekkor képtelenek gyereket szülni, illetve sokszor a férfiakat sem tudják hosszabb távon maguk mellett tartani.


Svájcban pl. egykeresős a családmodell, az adórendszer úgy van kitalálva, hogy jól szituált családban a nő ne is nagyon akarjon dolgozni.


Ugyanakkor használd ki az időt, levelezőn tanulj felsőoktatásban, mert hozhatja úgy az élet hogy rákényszerülsz a pénzkeresetre.


36F

2012. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Te is tudod a választ, meg is írtad. Irigyek. Ilyen a magyar mentalitás.Jobb mások életében kutakodni, miközben semmit nem tudnak a másikról, na meg persze az ő életük sincs rendben és inkább azzal foglakoznának.

Nekem nem kielégítő itthon lenni éveket a gyerekeimmel, ikreim vannak, még nincsenek 2 évesek, de én már nagyon dolgoznék. Ettől nem vagyok rosszabb anya, mint Te, csak máshogy gondolkodunk, máshogy élünk, stb. Én elfogadom, hogy inkább otthon maradsz, sőt, ha megetehetitek,hogy 80ezer forint kiessen a havi kasszából, akkor az tök jó, és ha Neked igy a jó, akkor miért ne tennéd?

Én főiskolára járok a gyerekeim mellett, mert megőrűlnék, ha állandóan csak az ő kis szintjükön kellene maradnom, nekem jól esik kiszakadni a babatársaságból. A párom családja ezt szerintem nem is nézi jó szemmel, de szerintem csak irigyek... Nem érdekel mit mondanak, lehet utánam csinálni, a gyerekeim és a férjem semmiben nem szenvednek hiányt, nem is kell ezen csámcsogni.

Te is így állj hozzá, ha a Ti családotoknak ez ad nyugalmat és biztonságérzetet, hogy otthon vagy a gyerekekkel, akkor ne szégyelld, nincs ebben semmi. Sok anyuka lenne amúgy a helyedben, ebben biztos vagyok!

2012. dec. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt lepontozni. Én is egy 3 gyerekes családból jöttem ahol anyu nem dolgozott. Mert ő volt a minta anya. Ma már ezerszer megbánta ezt. Otthon lenni nem életbiztosítás, bármilyen szuper keresetű férjed is van.
2012. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!