Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellene, ha inkább...

Szégyelnem kellene, ha inkább azt választom, hogy itthon maradok a gyerekeimmel?

Figyelt kérdés

Most várjuk a 3. gyerkőcöt, de sajnos nem sikerült elhelyezkednem előtte (a 2. gyereknél GYES után kirúgtak). Szerencsére anyagi gondjaink nincsenek. Most tehát itthon vagyok és nagyon élvezem! De körülöttem olyan gonoszak (irigyek?) az emberek, nem mondják ki, de szerintem lustának tartanak, kárognak, hogy minek vállaltuk be a 3. gyereket. Pedig egész nap csinálok valamit, és "kormányozom" a családot (mindig van valami). A férjemnek persze itthon semmit sem kell csinálnia, csak a gyerekekkel foglalkozni - imádjuk őket, és ha fiatalabbak lennénk, még többet vállalnánk. Nekünk nagyon jó ez a felállás, csak bánt, hogy rosszat gondolnak rólam.

Én úgy érzem, jobb, ha most pár évig (akár 8) itthon vagyok, nem pedig egy rohangáló idegroncs vagyok havi + 80 eFt-ért...


2012. dec. 10. 16:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez a jó és meg is engedhetitek magatoknak, akkor maradj otthon. Én megbolondulnék, ha 8 évig itthon kellene ülnöm, plusz nem is azért tanultam annyit amennyit, hogy otthon maradjak. Ráadásul én nem teszem ki magamat annak, hogy anyagilag teljesen a férjemtől függjek, szerintem az nem egészséges. Azonban nem vagyunk egyformák, nem kell foglalkozni mások véleményével.
2012. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Szia!Igen lassan ott tartunk,hogy szégyellni kell.Tesómék most várják a harmadikat kis korkülönbséggel,néha úgy bámulnak rám,mintha nem is tudom...Én orvos vagyok.Nem tudom,nem értem,de mintha bűn lenne az,hogy én orvos létemre a családomat választottam.Rendszeres jelleggel a karrierrel jönnek nekem.Az első lányom becsúszott,nagy karrierista voltam a születése előtt.Aztán minden megváltozott.Most 3 éves,én pedig 35 hetes kismama vagyok.Visszamehettem volna bármikor,visszamehetnék,hívnak is,várnak is.Csomóan azt hiszik kirúgtak,vagy hasonló.Nem szándékozom visszamenni 3 éven belül,ha megvárnak örülök,ha nem nem.Olyan anya mellett nőttem fel,akit jogászként alig láttunk.Reggel bevitt minket iskolába,és este 6 előtt nem ért haza.Az én gyerekeim nem fognak a karácsonykor azért sírni,hogy hol van anya.
2012. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szégyellni, manapság bárkit megszólnak bármiért.


Ami viszont kicsit gáz gondolkodás, hogy biztos az egész világ rád irigykedik. Miért is? Semmi baj nincs azzal, ha valaki otthon van x gyerekkel. Ahogy azzal sincs, ha valakit ez nem elégít ki, esetleg tart attól hogy a férjével történik valami ezért nem meri bevállalni.


Én is itthon vagyok 2 gyerekkel, elkezdtem egyetemre járni és amíg nem végzek, nem megyek vissza dolgozni. Nem hiszem, hogy emiatt nagyon irigyelni kéne engem bárkinek is. Én így döntöttem, más meg máshogy.

2012. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Én is irigy vagyok Rád, de jó értelemben. Csodálom ezt az erőt, ezt a pozitív hozzáállást. Én már mennék vissza emberek közé, rájöttem h max. 2 év amit itthon bírok lenni egyhuzamban.
2012. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem csak egy 20 hónapos fiam van e úgy érzek,mint a 16:32es válaszoló,nekem felüdülés volt folytatnom a főiskolát a baba születése után,16 hónaposan bölcsibe ment én szakmai gyakorlatra és most munkát keresek,fiam imádja a bölcsit a gyerekeket nagyon örül ha mehet sose volt vele probléma.Nálunk a párom olyan aki inkább itthon munkálkodna pl állatot tenyésztene stb csak még nem állunk olyan jól,hogy ezt megtehessük
2012. dec. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Néhány ember van, aki irigykedik, nem az egész világ (szerencsére). De ez pont elég, hogy kellemetlenül érezzem magam (sajnos ilyen vagyok), pedig tudom, nem kéne, ez a mi életünk.

Tanulni tanulok most is - nyelvet, felsőfokú végzetségem már van (többet nem szeretnék). Nekem is hiányzik néha a munkám és a kollégáim, de nagyon stresszes volt és úgy érzem, nem tudnék mindkét helyen megfelelni. Ezért dönteni "kellett", persze az is számít, hogy megengedhetjük magunknak. Ha nem lenne pénzünk, gondolkodás nélkül mennék dolgozni.

Gratulálok mindenkinek, aki dolgozik annak azért, aki otthon van, annak azért. A kemény melót se így, se úgy nem ússzuk meg. Nincs is ezzel semmi baj, csak nagyon gondoszak tudnak lenni az emberek. Biztosan érzékenyebb is vagyok a terhesség miatt.

Minden jót kívánok Nektek!

2012. dec. 10. 19:53
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha te kellemetlenül érzed magad amiatt, h otthon maradsz, akkor szerinted is gáz. Ennyi.
2012. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, nekem egy gyerekem van, januártól megyek vissza dolgozni. A fizetésemből havonta 20e marad, a többit útiköltségre, ékezésre kell költeni. Nagyon játszok a gondolattal, hogy felmondok, itthon maradok. A fiam csak fél napig lenne bölcsiben, oviban, el tudnám látni a háztartást, nem lenne gondjuk semmire. Keresnék valami kis kiegészítős melót.

Egyetlen dolog tart vissza: mi van ha a párommal valami történik?

2012. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%
Butaság, hogy ha kellemetlennek érzi akkor szerinte gáz. Azt érzi kellemetlennek, hogy mások rossz szemmel néznek rá. Ez sajnos saját hiba, hogy ennyire meg akarunk felelni mindenkinek. Én is ilyen vagyok. Hiába a mi életünk, mégis bánt ha valakinek nem tetszik amit csinálunk. ezzel a hülle érzéssel születni kell, nem lehet agymosást végezni, hogy ne érdekeljen mások véleménye. De ugye tudjunk mindenkinek nem lehet megfelelni. S
2012. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!