Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól tettem hogy nem szóltam érte?

Jól tettem hogy nem szóltam érte?

Figyelt kérdés

Van egy 13,5 éves lányom, és tegnap olyan fiú társasággal volt ahol 18-19 évesek voltak. Tesconál voltak a játszótéren, és mentem vásárolni, és megláttam őket.(ideges voltam , de nem akartam leégetni őt előttük.mivel nekem nagyon sok emlékem van kis koromról amikor anya ezt csinálta velem) Odamentem és mondtam neki hogy :

-cica, kicsit haza kéne jönnöd.beültünk a kocsiba,és nem szóltam neki semmit, itthon pedig nem mertem vele beszélni.mi mindent megbeszélünk, azt is tudom hogy nem szűz már, hiszen NEM MEREK tiltani neki, mert félek attól hogy elhord mindennek. ( Ahogyan én is anyukámat. Én kényszerből jártam egyetemre is, mert anya rám erőltette)

Egyedül nevelem őt, nincs is rokonunk ebben a megyében.


2009. jún. 27. 12:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te most egyik végletből a másikba estél: azért elég széles a skála a mindent megtehet a gyerekem és a pofozom a gyerekem és leszidom mindenért között. Nem kell ahhoz felpofoznod és megaláznod az utcán, hogy neveld. Ezt viszont amit 13 évesen csinál nem szabad hagyni! Nem tudom pl.: milyenek tanulmányi eredményei, otthon besegít-e házimunkába, de ezekre is ösztönözni lehetne. Nem való még 18-19 évesek társaságába, és elég nagy baj, hogy annak ellenére hazudott neked hogy hova megy, hogy nyilván tisztában van vele mindent megtehet büntetlenül. Nagyon sürgősen beszélj vele és valami kompromisszumot kössetek, mert milyen jövője lesz így, és szerintem te se szeretnéd ha a drogozás vagy az ittasan vandálkodunk a haverokkal lenne a következő lépés.
2009. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
69%
rosszul tetted h nem szóltál....ugyan már!!!!!!! Most tényleg azért nem szidod le, mert félsz h rosszat mondd rád??? 13,5 éves és nem szűz???? elég nagy baj!! Beszélgess el vele ezekről. 18-19 éves fiúk??? hm?? szerinted mire kell a te kislányod nekik???? Ha szereted, már pedig szereted, fegyelmezd...ne verd, de tudja h te vagy az anyja akinek bármit elmondhat, de ne akarj a barátnője lenni.
2009. jún. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Besegít, bár annyit kérek csak, hogy a szobáját tartsa rendben, ami sikerül is.Tanulmányi átlaga most év végén 4,225.
2009. jún. 28. 12:18
 14/34 anonim válasza:
85%
Azert ez durva.
2009. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%

Nos ellentétben mások véleményével, én megkérdezném, hogy abban a társaságban vannak e lányok is... Ha vannak, akkor nyugodtabb lennék, ha nincsenek, akkor megkérdezném hogy miért szeret velük lenni. 19 vagyok, és egy tini fórumon aktívkodom, próbálok az ilyen fiataloknak segíteni, ha kérdésük van. A minap írt egy 14 éves leányzó, hogy nagyon szerelmes fél éve, és mindent megtenne a srácért... volt hogy reggel hatkor ért haza, volt hogy beült hajnalban részeg sofőr mellé, mert a helyzet ezt kívánta, volt hogy a srác nyilvánosan megalázta, féltékennyé tette, kigúnyolta, neki még is ez a srác kell... Ezen a fórumon látom (és én is emlékszem milyen voltam pár éve), hogy az ilyen fiatal lányok még nem tudnak mérlegelni, képesek az életüket kockáztatni azért mert éppen tetszik nekik valaki. Én ezért nem támadnám, egyszerűen csak megkérdezném, hogy miért jobb neki az a társaság, mint a saját korosztálya. Ez egy jó beszélgetés kezdete lehet... Fölösleges rátelefonálni a barátnő szüleire, ha azt mondja odamegy, a mai gyerekek leleményesek, megoldják. Attól hogy elbeszélgetsz vele kötetlenül ilyenekről, nem azt jelenti hogy gyűlölni fog, attól hogy néha megkéred mosogasson el, vagy segítsen lenyírni a füvet, porszívózzon fel a házban délelőtt, mert te a munka után nagyon fáradt leszel, nem fog belehalni. Vagy súrolja ki a kádat. Nem kell rabszolga munkára fogni, de egy héten egy ilyen típusú segítség igazán belefér, pláne hogy egyedül vagy.

Anyukaként nem várhatod el, hogy mindig szeretettel beszéljen rólad a lányod a barátainak. Nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, és imádom őket, még mindig úgy tartom, hogy a legjobb szülők a világon, még is előfordult pár ajtócsapkodás, sértődés, duzzogás, de ettől még ugyanúgy szeretem őket. Ha most felelősségteljesen neveled, felkészíted arra, hogy mivel jár a szerelem (amit már meg is tapasztalt, de lehet nem a legjobban), elmondod a drogok, alkoholok hatását, esetleg mondjuk egy ittas vezetés miatti autóbalesetes vagy drogfüggő "személyes" példát is feltudsz hozni, ami barátokkal, ismerősökkel történt, akkor az még hatásosabb lehet. Ezeket érdemes most elkezdeni, mert lehet most elengedi a füle mellett, de két év múlva bekattan neki, hogy mintha anyu erről beszélt volna, és egyszer rá fog jönni, hogy te nem azért korlátoztad őt bizonyos dolgokban mert nem szereted, hanem mert vigyázni akartál rá. Légy határozott, és igen is állíts szabályokat... Most éli a dackorszakát 16-7 éves koráig lehet flegma lesz és néha visszabeszél, de utána megköszöni! :)

2009. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
90%

jesszus

a lányod meg gyerek

és nem szűz, mert semmit nem tiltasz neki, mert félsz, hogy leolt téged? TE VAGY AZ ANYJA!!!

KELLENEK korlátok, ő még gyerek, kellenek szabályok, mert biztonságot andnak neki, nem egyedül kell megállnia a helyét az életben, te vagy felelős érte, és ha azt is mondja, hogy nem kellenek korlátok, szabályok, igenis kellenek, hogy normálisan fejlődjön a személyisége, hogy ne legyen később antiszociális. Mit akarzs később? Hogy a gyerek kipereljen mondjuk a lakásodból? Vagy hogy ne támogasson nyugdijas korodban?

Arról nem beszélve, hogy 13 évesen 18-19 évesekkel? Ők is tudják, hogy még csak 13? nem ártana ha tudnák, ugyanis ha lefekszenek vele az bűncselekmény

2009. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%
Azt mondod, félsz, hogy elmegy: pont így fog elmenni
2009. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

arról nem bezsélve, hogy 13 évesen már késő

fejedre nőtt, mindenben a "szolgája" leszel, és majd belédtörli a cipője talpát

és adja isten, hogy ne ilyen legyen

nem kell pofozni, megalázni, de mindent ráhagyni

gondolj bele, ha veszel egy kiskutyát és mindent ráhagysz, és 1 évesen azt veszed észre, hogy bepisil, a kanapéra szarik, és akkor akarod nevelni? meg fog harapni, és te leszel a rossz

2009. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is 19-20 éves barátaim vannak, és a szerelmem is augusztusban tölti be a 20. életévét, de én 17 leszek októberben, ráadásul ők nem ezek a Tesco játszótér mellett grasszáló, züllött 19-20 évesek, hanem ELTÉ-re járnak, céljuk van az életben. Én is sok mindent ki akartam próbálni, meg akartam tenni 13 évesen, a szüleim meg elég erősen fogtak, sokszor könyörögni kellett, hogy elmehessek valahova, és utóbb áldom őket, hogy nem engedtek, mert egy jólnevelt, kultúráltan viselkedni képes lány lettem. Elmondom neked, hogy legutóbb voltam egy barátom házibulijában, és tudod mi ment ott? 13 éves kislánykák mászkáltak a konyhában, és alig tudták összezárni a lábukat, na vajon miért... Te is ezt akarod? Hogy a lányodat 16 éves hülyegyerekek d*gdossák házibulikban? Szerencsétlen házigazda meg rohangált össze-vissza, hogy leállítsa ezeket a sekélyes KISGYEREKEKET, mert 13 évesen még az, gyerek, én is gyerek vagyok majdnem 17 évesen. Ő is undorítónak tartotta ezt, mivel a barátainak szervezte ezt a bulit, koncertekkel, nem pedig a határukat próbálgató kis hülyéknek. Szerintem szánalmas egy ilyen nevelést kapott gyerek, szóval még most változtass, mert ha egy nála nem sokkal idősebb ember így látja, akkor nem értem, hogy te ezt hogy veheted jónak... Mi az, hogy nem mered neki megtiltani? 15 éves korom után megnyíltak előttem a kapuk - elmehettem a barátaimmal 11-ig a városba... Amióta van a barátom, közel másfél éve, azóta fél 12-ig engednek el, ha hazaszólok, és normális indokom van, maradhatok tovább is. SZIGET-re kiengedtek tavaly, úgy, hogy az utolsó hévvel haza kellett mennem. Nem mellesleg én sem vagyok egy beletörődős fajta, de ha egy ennyi idős embernek megtilthatnak valamit, nehogymár egy 13 ÉVES KISLÁNYNAK ne tilthassák meg.
2009. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
90%
én 14 éves vagyok. szerintem ha egy anyuka mindent megenged, abból nem sülhet ki jó. ha azt mondja, hogy nem enged el 18-19 éves fiúkkal, akkor valószínűleg veszekedni kezdek vele, de a lelkem mélyén jól esik, mert érzem, hogy szeret engem, törődik velem. ha ilyen társaságba járnék, az se nekem, se anyukámnak nem lenne jó. nem szabad félni a veszekedéstől. az anyukának kell megmondani a szabályokat, nem pedig a gyereknek. ne féljen attól, hogy megromlik a kapcsolatunk, mert ez általános dolog az anyukák és a kamasz lányok között... de a tiltás mindenképpen hasznára lesz a későbbiekben. nem szabad hagyni, hogy a gyerek hülyének nézze a szüleit. nem kell gyökeresen eltiltani a társaságtól, de csak akkor szabad elengedni, ha maximálisan megbízunk benne és pontosan tudjuk, kikkel hova megy.
2009. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!