Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól tettem hogy nem szóltam érte?

Jól tettem hogy nem szóltam érte?

Figyelt kérdés

Van egy 13,5 éves lányom, és tegnap olyan fiú társasággal volt ahol 18-19 évesek voltak. Tesconál voltak a játszótéren, és mentem vásárolni, és megláttam őket.(ideges voltam , de nem akartam leégetni őt előttük.mivel nekem nagyon sok emlékem van kis koromról amikor anya ezt csinálta velem) Odamentem és mondtam neki hogy :

-cica, kicsit haza kéne jönnöd.beültünk a kocsiba,és nem szóltam neki semmit, itthon pedig nem mertem vele beszélni.mi mindent megbeszélünk, azt is tudom hogy nem szűz már, hiszen NEM MEREK tiltani neki, mert félek attól hogy elhord mindennek. ( Ahogyan én is anyukámat. Én kényszerből jártam egyetemre is, mert anya rám erőltette)

Egyedül nevelem őt, nincs is rokonunk ebben a megyében.


2009. jún. 27. 12:27
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
100%

Azért 13éves lányt,vissza kéne fogni. Mi az hogy már nem szűz? Ez azért nevelés kérdése. Az én lányom 15éves, néha-néha elengedem Pestre,fel a haverokkal,had menjenek bulizni. De!Megyek érte kocsival,nem engedem hogy éjszaka BKV-zon. Mi az hogy nem mersz neki tiltani? Ez azért túlzás,ne félj tőle,hisz a későbbiekben(16-17 éves korába)sokkal nehezebb lesz. Nekem van egy nagy fiam,aki most 19éves, mindig elengedtem mindenhova,mert megbíztam benne,ismertem a barátnője családját, így elengedtem. Hidd el,nem teszel neki jót,hogyha mindenkivel,mindenhova elengeded,nem szólsz neki semmiért. Az hogy,abban a megyében nincsenek rokonaitok nem mentség. Nem téged akarlak felelőségre vonni(isten ments). De hidd el,ezzel rosszat teszel neki. Nem ráért volna még aza szüzesség elvesztés? Miért engeded hogy 19éves fiúkkal lógjon? Ne haragudj,de így rontod el az életét. Én nem engedném nekik. De te tudod. Ne tegyél semmit, nem mindegy már,hogyha nem szűz,kivel van ? Legyél kicsit erősebb,eréjesebb anyuka.

Szia.

2009. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
ja, azért voltam ideges, mert azt mondta hogy a barátnőjéhez megy!
2009. jún. 27. 12:34
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Én kamaszként (és most is) a nem támadó, őszinte beszédet értékeltem a legtöbbre. Ha láttam, hogy valaki tényleg érdeklődik, és kérdéseket tett fel, akkor azokra szivesen válaszoltam. Esetleg próbálj meg vele mint nő a nővel rendesen elbeszélgetni, egy pillanatra megfeledkezve a korkülömsbégről, felnőttként kezelve őt, komolyan. Mindenesetre szerintem sem normális, hogy nem szólsz semmiért, csak az a lényeg, hogy ne támadó, ne okoskodó, ne túl gondoskodó legyen, amit mondasz, ahogy mondod. Olyan nem lesz, hogy sosem hord el mindennek, arra meg valahogy fel kéne készülnöd lelkileg, hogy a legkomolyabb elveiden viszont nem engedsz, akkor sem, ha kiakad a lányod.

30/L

2009. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Félek attól ,hogy elmegy, vagy akármi...Nekem ő az egyetlen a világon.
2009. jún. 27. 12:38
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos máris hazudik neked és ez csak fokozódni fog. Szerintem még nincs késő, hogy nevelni kezd, nem tiltásra gondolok, hanem határozottabb fellépésre,beszéljetek sokat nyíltan a szexről és a drogokról /sajnos a 18-19 évesek erre is nagyon veszélyeztettek, kizárt, hogy a lányod ne botolna ebbe bele előbb utóbb/. Ennyi idősen még irányítani kell, nem szigorral, szeretettel odafigyeléssel, ha nem fogod jobban az utca neveli fel és mire 18 lesz kutyába se néz majd.

Legyél kemény, de barátságos, menjetek el együtt shoppingolni, kávézni és nyíltan beszélj vele erről.

2009. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Idáig sosem hordott el semminek, bárkinek mesél rólam, az mindig jó vélemény , és hogy nagyon szeret
2009. jún. 27. 12:40
 7/34 A kérdező kommentje:
Szoktunk menni vásárolni együtt, meg bárhova.
2009. jún. 27. 12:41
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát neharagudj,de ennél jobban mér nem fog a fejedre nőni.Igy nem lehet csodálkozni hogy hazudik hova megy,mert úgyis tudja nem szolsz neki semmiért.kicsit vissza kéne fogni...Tudom hogy nehéz,főleg segítség nélkül,de valahol megkell húzzon az ember egy határt.Végül is mégiscsak te vagy az anyja aki felelősséggel tartozik érte,és nem fordítva.....ha bármi történik vele téged vesznek elő..
2009. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
AMit itt leírtál akár szó szerint mondd el neki.
2009. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Anyukám azt csinálta velem, hogy leégetett, az utcán pofont adott ha kellett...bármit! Mindig arra vágytam hogy elköltözhessek.( Persze egyetem után mehettem csak...)

Anyával laktam, és a kislányom születése előtt 3 hónappal halt meg , és egyre jobban vártam azt , hogy valaki szeressen, és soha ne mondjon semmi csúnyát rám, és én legyek neki a minden.

2009. jún. 27. 12:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!