Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól tettem hogy szóltam a...

Jól tettem hogy szóltam a rendőrségen?

Figyelt kérdés

A fiam 13 éves! 2 hete láttam egy parkolóban hogy 4 gyerekkel cigiztek. Amikor hazajött, megkérdeztem tőle hogy hol volt, azt válaszolta hogy az egyik barátjánál filmet néztek. Na akkor ledöbbentem! Aznap hozzá se mertem szólni! Másnap reggel amikor felébredtem egy levelet találtam a kezemben amin az állt hogy találkoznia kell 3 barátjával. Ahogy elolvastam már pattantam is a kocsiba és irány a parkoló ahol láttam őt cigizni. Mit láttam? 3 barátjával cigiznek megint! Bátran odamentem hozzá, és szóltam neki hogy most dobd el a cigit, és irány haza!

Otthon leültem vele beszélgetni hogy miért tette ezt, és hogy miért hazudott...! Amikor azt kérdeztem hogy honnan szerzett cigit akkor felállt, és azt kiabálta hogy tönkre fogom fágni az életét, és hogy ezt még nagyon megfogom bánni! Hát, totál kész voltam! Másnap délután hívott a tanár, hogy mi van a fiammal hogy nem jött iskolába, azt válaszoltam hogy nem tudom, én még reggel láttam menni az iskolába. Hajnali 2 felé jött haza, és láttam rajta hogy kicsit részeg, még panaszkodott is hogy nem érzi jól magát. Megmostam az arcát, és hívtam a mentőket mert nagyon rosszul volt. A kórházban azt mondták hogy ez nem csak az alkohol miatt volt, valószínűleg kábítószer is volt az italban amit megivott. Kiderítettem hogy valami kis port tettek az italába. A barátaitól tudtam meg mert megfenyegettem őket hogy ha nem mondják el akkor rendőrségi ügy lesz belőle. 2 nap múlva hazaengedték, és akkor azt gondoltam hogy ideje taktikát váltani. Átirattam másik iskolába, és elköltöztünk. Utána kiderült hogy más is így járt a "jómadarak" jóvoltából. Feljelentést tettem a rendőrségen. Jól tettem hogy feljelentést tettem?


Ui.: Senki ne értsen félre, 3 hónapos terhes anyuka vagyok, és ezért nem dolgozom, tehát ne írjátok azt hogy hogy van ennyi szabadidőd...!


2009. okt. 19. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon jól tetted, csak ennyit tudok írni.
2009. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp jól tetted! Most a másik suliban rendben vannak a dolgok? Időben hazajár a fiad, vannak barátai, rendesen jár suliba?

Igaz, hogy 13 éves a nagyfi, de mivel a kamaszok nagyon instabilak tudnak lenni, elképzelhető, hogy a baba miatt is problémás... Volt esetleg más nagy változás is az életében mostanság?

Érdemes lenne megpróbálnod elbeszélgetni vele, vagy ha van más, hozzá közelálló felnőtt, esetleg annak. Sajnos nagyon könnyű rossz társaságba keveredni, ez ellen csak a szülővel vagy valaki olyan felnőttel való nagy beszélgetések segíthetnek, akire a gyerek felnéz, akit elfogad. Kevés az infó ahhoz, hogy megpróbáljam megfejteni, mi vitte rá a fiadat az ivásra, cigire, kábszerre, de esetleg érdemes lenne erről szakemberrel is konzultálnod. Segíteni most még talán könnyen lehet, ha rászokik, akkor nagyon nehéz.

A rendőrségnek szólni mindenképp érdemes volt, illetve esetleg összefoghatnátok a többi gyerek szüleivel is, talán nekik se mindegy, mi lesz a gyerekeikkel.

Azért közben a babára is vigyázz, minden jót nektek!

2009. okt. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is jól tetted.

Ez az eddig a legbrutálisabb történet amit itt olvastam.

Az ilyen kis hülyegyerekek (már bocs), akik már 13 évesen dielerkednek megérdemlik.

Másrészről a te fiaddal is van némi gixer. Normális 13 éves gyerek nem így viselkedik.

Ne érts félre. 13 évesen én is cigiztem, heti egy kétszer a haverokkal, társadalmi összetartó és kohéziós ereje miatt, (bár akkor ezt még nem tudtam, és nem egészen így fogalmaztam volna meg :)). 1-2 sör is lecsúszott már akkor, meg csak hogy nagyon lazák legyünk, de tudtuk hol a határ. Nem ittuk részegre magunkat, nem pöfékeltünk el napi egy dobozzal, és legfőképp, nem drogoztunk.

egyszóval a normális szocializáció része hogy ebben a korban kipróbálják az alkoholt és a cigarettát, de csak mértékkel.

Lehet, hogy azóta a kamaszok társadalmi rendszere átszerveződött, és a túlzott a deviancia irányába tódult el, de az is lehet, hogy csak simán a te fiad került rossz társaságba.

Most 22 éves vagyok. Ffi.

2009. okt. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
ez mikor volt? mert nem 2 nap alatt az biztos
2009. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2 hetet írtam
2009. okt. 19. 19:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted!
2009. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól tetted. Viszont ez csak "tüneti kezelés" volt,hogy úgy mondjam,mert ilyen emberek mindnehol vannak és nem viheted át mindig másik iskolába a fiadat és nem költözhettek állandóan.Szóval igaza volt annak,hogy egy jól nevelt 13 éves nem csinál ilyet.Mostmár nehezebb dolgod van,de vissza kell szerezned a gyeplőt,és egy alaposan beszélgetést is megejthetnél vele.
2009. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
52%

szerintem ne ilyen tipikus szülő módjára próbálj meg vele beszélni. még ha nehezedre is esik de próbálj egyenrangúként vele beszélni és ezt te is várd el tőle. ha csak a szigorú szülő képét mutatod a dacosságát erősíted.

de amúgy nagyon nem normális hogy 13 évesen ilyeneket csinál. úgy tünik nem tisztel téged.

nincs apja? nekem van meg is látszik.

2009. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jól tetted, de rövidebb pórázra kéne fognod a fiadat. Most még könnyebb. Ha meglesz a pici, akkor már a testvérféltékenység is kialakul és még kevesebb szabadidőd lesz. Állj a sarkadra, és ezért büntesd meg valahogy. Érvelj avval, hogy ez törvénybe ütköző. De foglalkozz vele sokat. Kérd ki több dologba a véleményét, ő mit tett volna, a te helyedben, stb.
2009. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is van apja, és együtt élünk, mint egy normális család, mégis az látszik a gyereken, hogy "van anyja", mert az apja mindent megenged, sosem ordít vele, sőt én vagyok a gonosz, mert elveim vannak, és nevelem a fiamat...
2009. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!