Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól tettem hogy szóltam a...

Jól tettem hogy szóltam a rendőrségen?

Figyelt kérdés

A fiam 13 éves! 2 hete láttam egy parkolóban hogy 4 gyerekkel cigiztek. Amikor hazajött, megkérdeztem tőle hogy hol volt, azt válaszolta hogy az egyik barátjánál filmet néztek. Na akkor ledöbbentem! Aznap hozzá se mertem szólni! Másnap reggel amikor felébredtem egy levelet találtam a kezemben amin az állt hogy találkoznia kell 3 barátjával. Ahogy elolvastam már pattantam is a kocsiba és irány a parkoló ahol láttam őt cigizni. Mit láttam? 3 barátjával cigiznek megint! Bátran odamentem hozzá, és szóltam neki hogy most dobd el a cigit, és irány haza!

Otthon leültem vele beszélgetni hogy miért tette ezt, és hogy miért hazudott...! Amikor azt kérdeztem hogy honnan szerzett cigit akkor felállt, és azt kiabálta hogy tönkre fogom fágni az életét, és hogy ezt még nagyon megfogom bánni! Hát, totál kész voltam! Másnap délután hívott a tanár, hogy mi van a fiammal hogy nem jött iskolába, azt válaszoltam hogy nem tudom, én még reggel láttam menni az iskolába. Hajnali 2 felé jött haza, és láttam rajta hogy kicsit részeg, még panaszkodott is hogy nem érzi jól magát. Megmostam az arcát, és hívtam a mentőket mert nagyon rosszul volt. A kórházban azt mondták hogy ez nem csak az alkohol miatt volt, valószínűleg kábítószer is volt az italban amit megivott. Kiderítettem hogy valami kis port tettek az italába. A barátaitól tudtam meg mert megfenyegettem őket hogy ha nem mondják el akkor rendőrségi ügy lesz belőle. 2 nap múlva hazaengedték, és akkor azt gondoltam hogy ideje taktikát váltani. Átirattam másik iskolába, és elköltöztünk. Utána kiderült hogy más is így járt a "jómadarak" jóvoltából. Feljelentést tettem a rendőrségen. Jól tettem hogy feljelentést tettem?


Ui.: Senki ne értsen félre, 3 hónapos terhes anyuka vagyok, és ezért nem dolgozom, tehát ne írjátok azt hogy hogy van ennyi szabadidőd...!


2009. okt. 19. 15:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jól tetted, de ha ők is kiskorúak, akkor meg fogják szüntetni az eljárást...

Az iskolaváltás nem feltétlen megoldás, tudom miről beszélek, gyermekjóléti szolgálatnál dolgozom. Szinte nem is tudok olyan iskoláról ahol ez ne lenne probléma. Egyébként ha feljelentést tettél, akkor elvileg nemsokára fel fognak keresni a helyi gyermekjóléti szolgálattól, mert a rendőrségnek törvényi kötelezettsége jelezni feléjük, kiskorú veszélyeztetése esetén.

Ettől nem kell megijedni, persze nem is kellemes, és különböző következményei is lehetnek a dolognak.

Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy együttműködsz velük, illetve még mielőtt ők keresnének meg, te keresed fel őket és kérsz segítséget.

A kamaszkor sajnos sok problémával jár, és egyébként a testvérféltékenység se biztos hogy jót tesz most a gyermeknek, tehát hogy egy kisbaba fog érkezni, és esetleg azt gondolja, hogy ő már nem lesz fontos...

Próbálj meg vele sokat foglalkozni, beszélgetni, támogasd, biztosítsd róla, hogy szereted, de ugyanakkor próbálj meg következetes lenni, és semmikép se legyél túl engedékeny.

A drogozást nagyon komolyan kell venni, és a mellett, hogy megbízol benne nem ártana beszerezni ilyen gyorstesztet. Persze a szülők általában szeretik elhinni, hogy az ő gyerekük nem drogozik, de ha már komolyan belecsúszik, akkor sokszor már nem lehet segíteni. Későn szoktak rájönni, hogy kár volt a homokba dugni a fejüket.

2009. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen egyet értek azokkal akik azt írták hogy jól tetted, mert mások is járhatnak így ahogy te jártál a fiaddal.
2009. dec. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Eh... cigit meg nem adott?
2010. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!