Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért vagyok furcsa? :/

Miért vagyok furcsa? :/

Figyelt kérdés

Mindenki szerint furcsa vagyok meg különc. Leginkább, ahogy észrevettem meg ahogy mondták ezek miatt tartanak furcsának:

- szeretem a komoly zenét (Mozart, Vivaldi, Beethoven)

- folyton komolyabb témákról próbálok beszélni (pl. arról, hogy a genetika mennyire befolyásolja az embert..., nemi indentitás zavarral küszködő emberekről. stb.)

- sokat olvasok, de hidegen hagynak a mostani könyvek. általában csak Jókai Mórt olvasok és történelmi könyveket

- nagyon érdekel a második világháború, a holokauszt és legtöbbször Hitlert boncolgatom (nem kedvelem, sőt elítélem, de nagyon érdekel)

- egyáltalán nem érdekel a divat

- rock és heavy metal zenét hallgatok, ami szerintük még nem a korombelieknek való.

- sokszor beszélek a halálról

- nem nézek szappanoperákat meg nagyon nem is kapcsolom be a tv-t, csak néhány dokumentum filmet nézek meg, amikről előszeretettel beszélek

- nagyon szeretem a matekot, és óra elején mindig felpörgök, hogy végre matek

- ha elkezd érdekelni egy téma (mondjuk történelmi esemény, személy), akkor több hétig képes vagyok csak arról olvasni, és filmeket keresni vele kapcsolatosan

- nem jönnek be az olyan srácok, mint pl Wiliam Levy...

Nem tudom, hogy miért van ez... Szerintetek is furcsa meg különc vagyok? És kérlek a válaszaitokat indokoljátok.

15/l



2012. ápr. 12. 21:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nem vagy fura, mert egy-két pontban stimmelünk, és én nem szeretem, ha azt mondják rólam hogy fura vagyok... :D

Mondjuk a komolyzenét nem szeretem, maximum elalvás előtt vagy ilyesmi nyugis helyzetbe lennék képes hallgatni. De a rock nélkül nem tudnék élni. Én is kedvelem a hasonló témákat, csak az a baj, hogy osztálytársaimmal, barátaimmal ilyesmiről nem nagyon tudok beszélni. Csak szüleimmel. Imádok olvasni, de Jókai nekem mondjuk unalmas, kicsit eseménydúsabb történeteket szeretem. A második világháború szerintem is érdekes, és mivel nagyon röviden vettük a suliban utána is olvastam. Különbség viszont, hogy engem érdekel a divat. :) A halálról pedig szoktam gondolkodni, de ilyet inkább nem osztok meg senkivel, mert anyum képes, és még elvisz pszichológushoz. A szappanoperák engem is hidegen hagynak, de konkrétan havonta 1-2x kapcsolom be a tv-t, akkor is inkább filmet nézek, esetleg dokumentumfilmet.

Nekem is kedvenc órám a matek, mivel lusta vagyok, és arra az órára semmit nem kell tanulni, mégis lazán meg van az 5-ös, ráadásul versenyeken is jól szereplek. :) (de egyébként többi tantárgyból is 5-ös körül vagyok, pl ost írtam 96%-os töridogát úgy, hogy csak elolvastam a 30 oldalnyi anyagot, azelőtt pedig nem tanultam egy szót se. Emiatt néznek strébernek...) Wiliam Levyről meg eddig nem is hallottam. :D

Talán kicsit különc vagy, de én is. Sose voltam az osztályban én a középpontban, inkább a barátnőimmel vagyok, akik szintén kicsit furák, csak más tekintetben mint én. Érdekes csoportot alkotunk így 3-an... (a punk, a stréber és a kövér, valahogy így látnak a többiek)

2012. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy nem olyan vagy, mint mások, de azért ezek után már ne csodálkozz ha furának tartanak. Nem jó az sem ha valaki tömegember és olyan mint a mai fiatalok többsége, de nem kell a ló másik oldalára sem átesni. Én sem vagyok az a mai tipikus tini, és a felsorolt pontokból több igaz rám, és nekem is volt olyan időszakom amikor nem akartam változni egyáltalán, de ha akarsz barátokat és nem akarod hogy mindenki csak furának tartson és például beilleszkedj egy közösségbe, akkor lehet egy kicsit másképp is, és ahhoz nem kell feladnod az életedet és a személyiségedet. Lehet néha lazulni is, és nem csak a komoly dolgokról beszélni. Ismerek egy lányt aki mindig csak ilyenekről beszél, soha semmi viccelődés, vagy ilyesmi, és elég kikészítő, az élet nem csak erről szól. Ezt ajánlom hogy kerüld el, de amúgy nem baj ha más vagy mint az átlag. Remélem érthető volt. :)
2012. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
átlagos fiatal vagy, az intelligensebbek közül, ennyi. sok ilyen érdeklődésű van, mint te.
2012. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Görény91 válasza:
Ember lesz belőled ... ezért néz különcnek a sok gyökér. a matekot meg elnézzük :D
2012. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem olyan értékes az életed? (Főleg hogy jó matekosként felfedezhetsz olyan dolgokat is, amik közvetve többezer ember életét mentik meg). Van valami baj vagy keserűség?


Gyerekkoromban én is furcsa voltam, a fizika érdekelt, már 3-os általános koromban is (töltések megosztása, csináltam távcsövet, telefont is.) Halál nem volt a családban, csak mindennapos piálás, verekedés, később egyszer késelés is. Hogy mióta, nem tudom, én úgy emlékszem, mindig is ez volt, szóval biztos pici koromtól. Bukásra álltam szinte mindenből, amolyan visszamaradott gyerek voltam, de a természet iránti szeretet miatt később mégis egyre több tehetségem fejlődött ki a tantárgyakhoz. A természet volt az én menedékem, fizika, kémia, biológia, később a matematika is: egy olyan világ, ahol úgy is meg lehet látni az igazságot, hogy az ember körül egyébként minden csupa őrület.


Meg amit még szerettem, azok a primitív vadnépek, eszkimók, ausztrál bennszülöttek, Szibéria vadnépei, főleg a meséik, mítoszaik, mert azok éppolyan elborultak, mint amilyen az én világom volt (sarki fény, emberekkel beszélő állatok, átváltozások, természeti szellemek stb.).


Mostanra matek szakon végeztem, és a vadnépek nyelvei közül is megtanultam egy-kettőt annyira, hogy eredetiben olvashassam a meséiket, úgy, ahogy igaziból elhangzott.

2012. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hidd el az én életem tényleg nem olyan értékes ;) Nem hiányoznék senkinek, de ezzel tisztábban vagyok, és élem a megszokott kis életnek nevezhető létformát. :) Sajnálom, ami a családodban történt, de tisztellek is, hogy ennek ellenére sokra vitted. :)
2012. ápr. 16. 21:21
 17/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, és én is remélem, hogy Te is sokra viszed! Sok boldogságot kívánok Neked! Vannak vágyaid? Mihez van a legnagyobb kedved? Persze ebben a koromban én nem tudtam, mi szeretnék lenni, tetszeni sok dolog tetszett.


Ha úgy érzed, nem hiányoznál senkinek, vagy hogy nem vagy boldog, akkor mégis lehet valami hiány vagy szorongás érzésed belül, nem? Legalábbis nekem ilyesféle volt, és az a baj, hogy ez magától nem múlt el csak úgy, de végül sikerült feldolgoznom tudatosan.


Lehet hogy Neked meg még sok még újabb tehetséged is előjönne, ami most is Benned van, csak nem jön elő.


Kedveled az embereket? Én valahogy nem oldódom fel köztük, félénk vagyok, de amúgy kedvelem őket, afféle sorstársként gondolok rájuk.

2012. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok az emberekkel, hogy próbálok távolság tartó lenni velük. Én elég gyorsan oldódom, de vannak olyan emberek, akiket nagyon megbecsülök, és szeretek. Ők meg nem tudják hova rakni, mert ők ahogy mondani szokták: Nem csináltak semmi olyat, ami miatt ennyire megszerethettem. Pedig számomra nagyon sokat számít, ha valaki kedves, őszinte, nyitott. Hogy tekintek az emberekre? Lehet, hogy szörnyen hangzik, de sokra (gyilkosokra, terroristákra, állatkínzókra, pedofilokra stb.) hogy ők egy férgek, és nem sorstársak. A többi ember meg mindaddig kedves számomra, ameddig nem tesznek gonoszságot a másik embertársukkal. Mindig segítek, ha tudok. És hogy lehetne valahogy kicsit megváltozni? Neked hogy ment?
2012. ápr. 16. 22:32
 19/27 anonim ***** válasza:

Volt sok rossz dolog a múltamban, amiről valahogy én magam sem tudtam. Pontosabban szólva persze hogy tudtam róluk (verések emlékei, ütések, szülők piálásának emlékképei, kényszerítések, ilyenek), de valahogy mégsem tudtam róluk tudatosan, csak úgy bennem lapultak észrevétlenül, és csendben romboltak.


Aztán sikerült valahogy feldolgoznom őket, valahogy tudatossá váltak a számomra, mintha előhoztam volna őket valami homályból. És akkor megkönnyebbültem, szinte mintha megszabadultam volna valami rossztól, és utána minden sokkal jobban ment, lett egy csomó új érzékem, amik korábban nem voltak meg, vidámabb lettem, könnyebben mozogtam emberek közt.

2012. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

őszintén ezek alapján strébernek néznélek. tudnod kell lazítani. mondjuk hallgattál mondjuk kevésbé erős zenéket is? PL EGY JÓ példa : Linkin Park (ez NEM az a tipikus tinibanda) vagy plg Three Days Grace. A matekot a legtöbb ember gyűlöli,de barátnőim közül sokan szeretik,nem vetem meg őket,de fejben azt gondolom róluk,hogy matekstréberek :DD ,ami nem rossz,csak tény. Az emberek legtöbbjét nem csak untatja,de említésre sem méltja a történelmet,a filozófiát,a dokumentumfilmeket. Nos ,igen én is közéjük tartozom. Én sem szeretem a szappanoperákat,sok ember nem szereti. Én sem szeretem a nyálas,tinibandákat pl. ONEDIRECTION ,de 1-2 számot meghallgatok. Nem szeretem Sp-t,Justin Biebert,se Wiliam Levyt. Légy egy kicsit vevő mások dolgaira is. A halálról mi is beszéltünk bnőimmel egyszer,de azóta nem,igazából szerintem rohadt hangulatromboló lehet,az hogy a halálról sokat dumálsz. Tv-t én se szoktam mostanában bekapcsolni,ebben semmi sincs. Az,hogy ha egy dolgo érdekel és megőrülsz érte és midnig keresgélsz utána,az jó és természetes. Most én is így vagyok az Éhezők Viadalával. Ami egy nagyon jó film,de ebből szempontból én is különc vagyok,mert sokan túl durvának vagy unalmasnak tartják,de én úgy érzem ez a világ legjobb filmje. :D Már a könyveket is kiolvastam. És Alexander Ludwig-ért oda vagyok meg vissza. Én mondjuk most konkrétan utálok élni,elég anitszoc vagyok ,szóval én is különcnek számítok,de azért engem érdekel elég sok minden. Légy nyitottabb a korodbeliek dolgaira is. ;D


14/L bocsi,ha megbántottalak,de én az igazat írtam.

2012. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!