Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezt hogy magyarázzam ki az új...

Ezt hogy magyarázzam ki az új sulimban? Félek, hogy nem lesznek barátaim.

Figyelt kérdés
Eleve elég lesz megmagyarázni, hogy miért majdnem 16 évesen kezdem a 9.-et (kétszer jártam a hetediket és most másodszorra a 9.-et, lógás miatt, de most változtatni akarok mert nem jó így). A legnagyobb gond: a bal alkarom tele van hegekkel. Tényleg tele. Nem vagyok emos, tényleg beteg voltam, kezeltek gyógyszerrel is, de már jobban vagyok és iszonyatosan bánom, csak eltüntetni nem lehet... Nagyon durván néz ki, volt hogy a buszon szólítottak meg, hogy műtéti heg-e, és elég gyakran elhangzik a "hogy maradtál életben?!" mondat is. Képet rakni nem tudok, de tényleg brutálisan néz ki, lesminkelhetetlen, pedig próbáltam mindenféle alapozóval, korrektorral és púderrel. Majdnem az egész alkaromat befedi, tehát csuklószorító nem takarja és elég drága lenne annyi karkötőt venni, ami eltakarja mind. 40 fokos hőségben meg nem lehet hosszúujjút hordani, meg amúgy is, előbb-utóbb minden kiderül... Mégis mit csináljak? Félek, hogy ki fognak kezdeni, a gyerekek/tinik igenis gonoszak (én is néha, ismerem a mechanizmust), elmebetegnek fognak nézni és utálni fognak, pedig azóta megváltoztam. Segítség!
2011. aug. 30. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy olyan dolog,amit egy örök életen át viselned kell.Vagy hozzászoksz,vagy rá tetováltatsz.De előbb kellett volna gondolkodni.
2011. aug. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem volt egy osztálytársam, aki évismétlő volt. Sosem bántunk vele külömbözőképp, senkit sem érdekelt, h mi volt azelőtt. A karodat meg ne takard. Még egypáran megkérdezik az elején aztán le fogják sz*rni. Azt is mondhatod, h mikor azt műtötték, akkor nem tudtál suliba menni, ezért kellett ismételned.
2011. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első, megnéztem volna, hogy te akut pszichózissal hogy gondolkodsz előre. :) Tetoválás egyébként jó ötlet, már gondolkodtam rajta.

Második, köszi neked is, ez jó fedőszöveg... Valahol én is tudom, hogy csak az elején lesz kíváncsiskodás aztán már nem fog érdekelni senkit, de akkor is úgy félek, nem akarok kívülálló maradni, abból elég volt. :/

2011. aug. 30. 08:29
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt olyan osztálytársam, akinek az arcán/kezén/lábán égési sérülések voltak, sosem cukkoltuk, sosem nyaggattuk, ugyanúgy barátkoztunk vele is, mint a többiekkel. Hozzánk is buktak le idősebbek (volt olyan osztálytársunk, aki 20 évesen járta a 11.-et), de ez minket nem foglalkoztatott, nagyon jófej volt és ez számított.


Szerintem nem kell magyarázkodnod. Ha valaki megkérdezi, nem kötelező rá válaszolnod, ha nem szeretnél. Mindenkinek vannak magánügyei, amihez másoknak semmi köze.

2011. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
9-ben már egy fokkal érettebb kölkök kezdenek. Biztos téma lesz, ha nem a szemedben, akkor a hátad mögött. Ez van, ez ellen tényleg nem tudsz mit tenni. Lesz aki elfogadja, lesz aki inkább elkerül az elején, de ha látják, hogy milyen ember vagy, már ha tényleg betartod az elhatározást és változol, akkor meg fognak békélni.
2011. aug. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végülis ez még mindig jobb, mintha takargatnám, és max. egy év múlva úgyis észrevennék, nem?
2011. aug. 30. 08:58
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell takargatnod.

Én sajnálom a helyzetedet,igazán átérzem mit is érezhetsz most.

Igazából 16 vagy és most még 9.-be én meg 15 vagyok és 9.be megyek(oviban maradtam még 1 évet) szóval a korod nem olyan "gáz" buktál egy évet aztán kész...nem kell túl öszintének lenned mindenkivel:)


Légy kedves mindenkivel,nem fognak piszkálni vagy ha igen (mert ez is benne van) akkoris légy erős biztos találni fogsz legalább 1 olyan embert akivel jóba leszel:)

2011. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Sztem ez nem érdekel majd senkit, nekem az összes eddigi osztálytársam akinek maradandó sérülése volt nem piszkáltuk, sőt meg se kérdeztük, mert ez szerintem elég kellemetlen tud lenni néha mindkét félnek is... Mellesleg bármit mondhatsz, hogy hogy szerezted, stb.
2011. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Ne szégyeld magad, biztos elfogadnak olyanak amilyen vagy, ha viszont pár ilyen-olyan félkegyelmű cikiz, ne vedd számba, akkor ők "nagyon le vannak maradva"!

Azzal semmi gond, hogy 16 évesen kezdted a 9-et. Én 15 évesen kezdtem a 9-et, és januárba lettem 16 éves, tehát 16 évesen 9-edikes, és most kezdem a 10-et 16 évesen, és 17 leszek (Januártól) mire befejezem, tehát ezzel semmi gond, én nem ismételtem egy évet sem, csak túl későn kezdtem, átlagos tanuló vagyok, tehát nem annyira béna...!

Az osztályomban nagyon eltérőek az életkorok, van aki 15 évesn kezdi a 10-et, és van egy osztálytársam aki 19 évesen kezdi a 10-et (van mikor rosszul érzi magát ez miatt, de mi már elfogadtuk őt is úgy ahogy van, és nem cikizi senki miatta), mire befejezi a 10-et 20 éves lesz.

Tehát te ne érezd rosszul magad ezek miatt, menni fog minden simán, nyugi! És fel a fejjel...! Bátorság!:)

16/L

2011. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
NE szégyelld! Sőt még kezdő témának sem utolsó, mert ha valaki esetleg megkérdezi hogy mi történt máris elkezdtek beszélgetni :)
2011. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!