Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma nem mentem iskolába. Ezt...

Ma nem mentem iskolába. Ezt hogy magyarázzam ki?

Figyelt kérdés
Azok azok a tantárgyak amiket hetente kétszer tanulunk egymást követő napokon vannak,(rossz az órarend) így nem tudtam volna hétvégén tanulni mára. Tegnap nagyon sok földrajz leckét adtak fel. Azon kívül volt még 3 tantárgy amiből szintén sok lecke volt és felelés veszély. Tegnap próbáltam tanulni,de nagyon fáradt voltam. Ezért anyut megkértem,hogy kivételesen engedje meg,hogy holnap (azaz ma) ne menjek iskolába. (Mert a szülő úgyis igazolhat 3-szor 3 napot) Egyértelműen nem engedte meg. Nagyon komolyan veszik a szüleim az iskolát és csak akkor hiányozhatok ha tényleg nagyon beteg vagyok. Ma reggel veszekedés volt,mert mondták,hogy menjek be,de én meg mondtam,hogy nem bírok,mert nagyon fáradt vagyok és szükségem lenne egy napra amikor aludhatok és tanulhatok. Ők elmentek dolgozni, én pedig itthon maradtam. Most hogyan tovább? Mit mondjak/csináljak?
2010. okt. 19. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy menj el dokihoz, valami hasmewnéses panasszal(azt nem fogja ellenőrizni), és kérd, hogy a mai napodat igazolja, vagy mond meg anyádnak, hogy lógtál, és igazolja. Utólag már úgy sem tehet semmit, ha nem akarja, hogy igazolatlan órád legyen, akkor írni fog egy igazolást. Aztán meg esküdözz égre-földre, hogy többet nem teszel ilyet!
2010. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel, és mondd neki, hogy tudod, hoyg haragszik, de tényleg szörnyű hasgörcsöd volt(lehetne a szorongástól) ne haragudjon, d enem bírtál elmenni. Aztán lesz ideje gondolkodni, mire hazajön lenyugszik. És ese ha kérdőre von, zokogj és ordibálj, hoyg "jólvan, akkor kapjak három egyest egy nap, az jobblesz!!!!"

Aztán mondd el, amit hallani akarnak: fontosnak tartod az iskolát. Tudod, hoyg ők is fonosnak tartják. A tanulás a jövőd kulcsa. Magadnak tanulsz, és ezen múlik a akésőbbi terveid megvalósulása. Mikor már elhitték, hoyg érted, csk akkor mondd: nem akartál ma rossz jegyeket kapni, hogy egész félévben azt javítgasd, és olan ideges lettél, hogy nem bírtál felkelni a hasgörcstől.Máskor majd jobban beosztod az idődet. Mindenesetre most nézd meg a dokit, mikor rendel, és ha még odaérsz, menj, mondd, hogy hánytál reggel kétszer, és nagyon fáj a fejed, meg szédülsz is, és nem mentél suliba, reggel 37,5 hőemelkedésed volt.Írjon igazolást


45 anyuka


én megértelek, van néha ilyen nap. Mondd el a szülőknek, hogy nem kívánsz ebből rendszert csinálni.

2010. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem merem őt felhívni...

Az pedig a másik gond,hogy nagyon feltűnő,hogyha csak 1 napig nem megyek be és pont aznap amikor ennyi tárgyból felelünk. Csütörtökön írunk témazárót németből, dolgozatra mindenképp be kell mennem, de holnap amikor nem írunk/felelünk semmiből itthon kéne még maradnom,hogy ne látszón annyira,hogy csak a felelések miatt nem mentem be. A mai és a holnapi napot kellene igazolnia :((

2010. okt. 19. 09:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülő ÖSSZESEN 3 napot igazolhat egy tanítási évben!/nem 3x3-at./

Mond meg anyudnak, hogy lázas lettél, hánytál is, biztosan megesik a szíve rajtad, de máskor én nem tennék a helyedben ilyet!

2010. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is volt párszor régen, hogy nem mentem be az iskolába. Meg is bántam. Túl nagy volt a késztetés, hogy ne menjek be.:) Voltak is utána veszekedések rendesen.:D Az a baj ezzel, hogy ha elkezded, akkor egyre többször el akarsz lógni. Nekem a szüleim, csak fogadóórán tudták meg. Én se mertem elmondani nekik.
2010. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad hány éves vagy,de nálunk a középiskolában ez úgy működik,hogyha valaki nem tudott felkészülni az órára akkor amikor bejön a tanár jelenti óra elején,hogy ezért meg ezért nem tudott készülni és megoldható-e,hogy ne ő feleljen.

Én megcsináltam ezt tavaly egyszer.Meg voltam fázva,fájt a fejem,a torkom,fáradt és gyenge voltam.Nem igazán tudtam tanulni délután,persze amire muszáj volt arra tanultam.Fizikára pont nem.Úgyhogy óra elején szóltam a tanárnőnek,hogy mi gond és nem feleltetett.Hozzáteszem látszott rajtam,hogy beteg vagyok.

Esetleg legközelebb ha valamiből nem tudsz felkészülni jelentsd a tanárnak,ahelyett,hogy lógsz.


Egyébként pedig az orvosos ötletet jobbnak tartom(bár már későn válaszolok ahhoz,hogy orvoshoz menj).Ha elmentél és elmondtad,hogy hánytál reggel,fáj a fejed,szédülsz és gyengének érzed magad akkor kiír.

Én már többször csináltam olyat,hogy ha beteg voltam (megfázás,torokgyulladás...) akkor mondtam a doktornőnek,hogy 2 napnál tovább ne írjon ki,mert nem akarok le maradni annyi anyaggal!

15/L

2010. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem mentem be ma pedig 2 tantárgyból írtam volna de mint kiderült,hogy nem írták meg így jövőórán amúgy szintén földiből :D na meg fizikából.De mondjuk én még beteg vagyok be van gyulladva a légcsövem na mindegy nem is ez a lényeg menj el dokihoz és kérj igazolást mondd meg neki,hogy rosszul voltál pl. hánytál vagy mit tudom én de már jobban vagy csak adjon a mai napra igazolást.
2010. okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg őszintén anyudnak, hogy nem tudtál felkészülni és nem akartad eltolni a jegyeidet, de ez többet nem fordul elő. Biztos mérges lesz de ez érthető. Majd rá fog jönni, hogy mondhattál volna mást is, ezért viszont értékelni fog. Na ezt viszont nem fogja neked megmondani. Viszont készülj fel rá, hogy nem az órarend rossz. Ilyen rengeteg lesz később is. Az én 14 éves lányom órarendje is elég helyesnek mondható, amikor egy nap van matek, kémia, fizika, informatika, földrajz. Nem egyszer van, hogy /mindegyikből!!!/felelnek vagy írnak. Ja és persze angolból természetes, hogy minden órán.
2010. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!